Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor és hogyan jelentsük be,...

Mikor és hogyan jelentsük be, a rokonoknak és családunknak a baba érkezését?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk a párommal babonásak,annyira.
2012. dec. 21. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi a szüleimnek és a testvéreméknek aznap megmondtuk mikor a tesz pozitív lett, képtelenek lettünk volna magunkban tartani. A rokonoknak akkor mondtuk meg mikor az 5 hetes uh-n hallottuk a szívhangot. Baráti körben pedig a 12 hetes uh után terjedt el. Mi egyáltalán nem vagyunk babonásak, így pl onnantól, hogy tudtuk, hogy Ő van, elkezdtünk apránként mindent beszerezni. 5 hónapos Kisfiú anyukája.
2012. dec. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Nekünk pont jött a karácsony és az ajándék mellé csempésztünk egy-egy ultrahangfelvételt. :)

Bár nem volt olyan szép a felvétel, mert csak fénymásolat volt, de sikert aratott! :)

2012. dec. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor 10 hetes voltam, ezután már szépen lassan minden barátunknak, majd a munkahelyemen is elmondtam. Utolsó
2012. dec. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem én sem, hogy babona lenne a dolog mögött. Mi a pozitív eredmények után elmondtuk a családnak és közeli barátoknak, 7. héten viszont elment. Legközelebb nem szólunk csak 12. hét után, de nem azért, mert azt gondoljuk, bármi összefüggés lenne, hanem azért, mert nem akarjuk, hogy megint mindenkinek át kelljen ezt élnie. Óvatosabbak lettünk.
2012. dec. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi már az első 7 hetes uh-n megmutattuk anyósoméknak a felvételt és ők voltak az elsők. aztán kiderült problémák vannak a pajzsmirigyemmel, a sok orvosi viszgálat és vérvétel meg stressz miatt képtelen voltam másokkal megosztani az állapotomat. Aztán mikor minden rendbe jött akkor elmondtam anyukámnak is és a barátoknak. Most megint babás vagyok és bár az elején vagyunk, de ismét nem érzem azt, hogy szét akarom kürtölni a jó hírt. Bár van egy két kedves barátnőm akikkel megosztanám szívem szerint, de még anyósék sem tudják és anyukámnak szeretném személyesen elmondani és sírni egyet örömünkben, de ez most lehetetlen mert messze élünk egymástól. Szerintem az első orvosi vizsgálat után nyugodtan elmondhatjátok a szűk családi körnek, aztán a 12. hét környékén meg mindenki másnak. Hiába van szép erős tesztem ( már a 4. csináltam :-), nekem mégis az az igazi, ha a doki is megerősíti a terhességem és azt mondja minden a legnagyobb rendben. Bár nagyon nehéz magamban tartani, mert mindenki tudja, hogy babát tervezünk hónapok óta és mindenki kérdezi már, hogy na van valami a pocakban??? Karácsonyi ajándékként is szép emlék maradna örökre, lehet anyukád nem ismeri mmég a terhesteszteket, de egy szép üdvözlőkártyába is bele lehet írni, hogy hamarosan nagymama lesz... A férjem karácsonykor fogja elmondani, mikor apósom beszédet tart, hogy bla bal meg bal és ma este 5-en ünneplünk.... mindig ez a szöveg... és akkor a párom beszól, hogy már 6-an vagyunk.. :-) remélem nem bőgöm majd el magam :-) gratulálok a babához és boldog ünnepeket nektek meg problémamentes babavárást kívánok.
2012. dec. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mi nem akarunk korán bejelenteni, mert félünk ha a babával valami történik.
2012. dec. 21. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!