Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen előnyei vannak, ha...

Milyen előnyei vannak, ha télen terhes az ember?

Figyelt kérdés
Áprilisra várjuk a babát, az elsővel nyáron voltam nagy pocakos. Akkor volt sok friss gyümölcs, öltözködni is sokkal könnyebb volt, a dagadt lábamra papucsot húzhattam (azt is nagy nehezen). Most viszont be kell öltözni, azt sem tudom, rám jön-e majd a csizmám... Ti hogyan oldottátok meg?
2009. aug. 23. 20:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is így voltam terhes...most áprilisban született a kisfiam.Nem láttam sok előnyét,csak annyit,hogy nem volt melegem.Nekem nem dagadt a lábam,így jók voltak a csizmáim,de az öltözködés...a kabát,hogy vegyek-e vagy ne,mert úgyse tudom használni utána,felhúzni a csizmán a zippzárt stb.Szóval annyira tényleg jó,hogy nincs meleg,és reméljük nem lesz nagy hideg sem.:-)

2009. aug. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én télen voltam terhes, egyetlen előnye volt, h senki sem tudta, hogy terhes vagyok, a kabát és a sok ruha jól eltakarta. Aztán mikor az utcánkban meg a házban (társasházban lakunk) megláttak a gyerekkel, rettentően csodálkoztak, hogy honnan "vettem" a gyereket, mert nem is tudták... :))


Előnye még, hogy rövidebbek a nappalok, többet lehet pihenni! :) Gratula a babához!

2009. aug. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét gyerekem decemberi,tehát 2*ugyan úgy....A csizma ügy nekem is nehéz volt.A vége felé már a család férfi tagjainak a lábbelijeit hordtam.
2009. aug. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem március 31.-én született a fiam, nekem valahogy végig az járt a fejemben, hogy de jó, hogy nem nyáron vagyok terhes! Egyrészt jó volt, hogy nincs meleg, nem vagyok túlsúlyos, de azért jóval több holmi kell nyárra, izzadtság, ruhacsere, nekem ez például nagyon kényelmes volt télen. Pont emiatt nekem az az érzésem, hogy kevesebb ruhát kellett vennem, persze minden nap tisztát vettem, ne úgy értsd, csak hogy pl. nem kellett napközben átöltözni (akár többször is). De ezen kivül szerintem mindegy, mikor terhes az ember, kb ugyanannyi dolgot kell hozzá beszerezni, max most nem ujjatlan pólót fogsz venni, hanem hosszúujjút, pulóvert. Max a télikabát volt az egyetlen extra, de azt meg olcsón kell venni, valami egy télit. Gyümölcsöt/zöldséget kaptam boltban, ennivalóval nem volt gond.
2009. aug. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztos jobb mert nincs annyira meleged, de nekem végig hőhullámom volt.
2009. aug. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is most áprilisban született a manóm. Engem nagyon fűtött a gyerek :) rosszul voltam igy is olyan melegem volt. Tehát szerintem csak ez az előnye, hogy nincs meleg.

2009. aug. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs meleged, a pulóverek nagyon jól takarnak és sokkal kényelmesebbek mint a polók és az sem baj, ha esetleg a póló már egy kicsit rövid. Én bakancsot hordtam, az nagyon kényelmes volt, nem erőltettem szűk csizmákba a lábam. Bár én molett vagyok, de nekem nem kellett másik télikabátot vennem, mert a harang szabású kabátom alá befért a pocakom is. Gumis derekú nadrágokat vettem, amikből kibontottam a gumit és nadrágtartóval hordtam, így egyáltalán nem volt megszorítva a pocakom, és a pulóver ugye mindent takar. A nadrágokba pedig visszatettem a gumit szülés után.
2009. aug. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a lábam nem dagadt,és nehezen,de le tudtam hajolni cipőt húzni.:)Jó volt,h nem volt annyira melegem-bár sokszor mászkáltam kigombolt kabátban:))),de a latyakban,hóban,jégen mindig féltem,h elesek.A kabát nem olyan sarkalatos,hacsak nem kifejezetten szűk-rövid kabátjaid vannak,nekem az ikrek-extrém nagy pocak- is belefértek egy normál dzsekibe.:)Terhes harisnya helyett nagyobb méretet vettem,és a hátulját húztam előre-ahol a két csík van-így nem nyomta a pocakot,és nem került egy vagyonba.:)Persze sarok nélkülivel lehet csak megcsinálni.

Inkább a babával nehezebb,bár április már nem olyan vészes.:)

2009. aug. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hűű! Köszönöm a sok és gyors választ! A harisnya nagyon jó ötlet, köszönöm!
2009. aug. 23. 20:47
 10/14 anonim ***** válasza:
Én az első babámat várom, éppen február utolsó napjára... tehát belenyúltam :) a három utolsó hónapom éppen a három téli hónap. A kérdéseden már én is gondolkoztam, szerintem ugyanannyi előnye van mint hátránya a téli várandóságnak. Én inkább abban látom az előnyét, hogy amikor kitavaszodik már mehetünk a szabadba a babával, sőt... nyárra már még jobban "hordozható" és mire ehet zöldséget/gyümölcsöt, itt lesz a friss termés. tehát nem a téli terhesség jobb, hanem az első fél évét tavaszban/nyárban megélni. persze ez az én véleményem... mindenkinek más. üdv.
2009. aug. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!