Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt mitől válhat...

Terhesség alatt mitől válhat le a méhlepény? Gondolok itt mozgásra, szexre, egyéb külső berhatásokra. Ilyenek okozhatnak leválást? (Az enyém mellső falon tapadt,14 hetes vagyok. )

Figyelt kérdés
2009. aug. 25. 06:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Mellső falon tapadásnál sokat kell pihenni, nem szabad emelni, erőltetni, és sajnos házasélet-tilalom :( De a doki nem ezt mondta?
2009. aug. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
"A méhlepény kisfokú vagy teljes leválásának oka nem ismert. A leválás során keletkező vérzés veszélyezteti az anya életét, de a magzat vérellátása is károsodhat. Gondos monitorozással szükség esetén idejében be lehet avatkozni." (egy orvostól a netről)
2009. aug. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
"A méhlepény idő előtti leválása rettegett és súlyos szövődmény a szülészetben, ilyenkor ugyanis rövid idő alatt olyan nagy mennyiségű vérveszteség állhat elő, ami mind a magzat, mind az édesanya életét veszélyezteti. Sajnos a leválás oka legtöbbször nem határozható meg"
2009. aug. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem mondtak nekem semmi ilyesmit, a doki sem, aki a 12. heti uh-ot csinálta, és a saját orvosom sem, pedig voltam múlt héten nála afp beutalóért, megnézte a leletet, meg is vizsgált, azt mondta a méhszáj teljesen zárt, minden ok.
2009. aug. 25. 07:59
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mellső falon tapadt meg a méhlepény, nekem se mondták, hogy nem szabad ezt vagy azt.

33 hetes km

2009. aug. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a hátsó falon tapadt és mégis volt 11 hetesen egy részleges méhlepény leválás. Nagyon görcsöltem, nagyon erős vérzésem volt, ennyi tünet volt. Feküdtem vele kb négy hétig, a 20. hétre tapadt vissza teljesen, semmi bajunk nem lett végül, a babám is jól fejlődött, de a doki szerint nagy szerencsénk volt.

Hogy mitől lehetett? Fogalma sincs senkinek.

Előző este szeretkeztünk a férjemmel, de nem durván, valamint a doki azt mondta, hogy ha előző este ért volna engem olyan "sérelem", ami miatt leválik a lepény, akkor az azonnal bekövetkezett volna, nem fél nappal később, amikor görcsöltem és véreztem. Amikor történt, akkor épp dolgoztam, de semmi olyat nem csináltam, ami indokolná. Első babám volt, különösebb megerőltetésnek nem voltam kitéve, állandóan vigyáztam magamra, mégis megtörtént.

Most a másodikat várjuk, az első is még baba, 11 kg, nagyon sokat emelgetem, viszem le az emeletről naponta kétszer a babakocsit, a gyereket, a vásárolt cuccokat, egész nap szaladgálok utána és (lekopogom), hogy mégsincs bajom, márpedig most még lenne is miértje.

Az orvos azt mondta, hogy ne parázzak, ez lutri, lehet, hogy hegyet is mászhatnék, akkor sem lenne bajom.

2009. aug. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem levált a méhlepényem a 27ik héten,nem tudják,h mitöl.
2009. aug. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

17.hét végén járok,a méhlepény nekem is mellső falon tapad.Nekem sem mondott senki semmit azzal kapcsolatban,hogy bármire jobban kellene ügyelni.

Nagyon emelgetni nem szoktam,de az azért érdekelne,hogy akkor most mi is van a házas élettel:)

2009. aug. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindekinek. Hála istennek semmi jel nem utal problémára, csak érdeklődöm. :)
2009. aug. 25. 09:36
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 40+3 héten vált le,még jó hogy már kórházban feküdtem.Nem tudják az okát,mert nekem se emelés,se megerőltetés,se házasélet nem volt(kórházban nem csoda:)

Nekem a hátsó falon volt.Akkor veszélyes még a dolog,ha a méhszájon,vagy ahoz nagyon közel tapad a lepény.

2009. aug. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!