Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt hallottam, hogy aki még...

Azt hallottam, hogy aki még nem szült, annak vákuumos eljárással végzik az abortuszt! De ez hogy működik pontosan?

Figyelt kérdés

Még mielőtt bárki leharapná fejem és kioktatna,nem vagyok terhes,nem tervezek gyereket,nem akarok abortuszra menni,csak érdekel,hogy hogy működik ez a fajta eljárás.

És az írjon légyszi,aki tudja is hogy működik,mert "az abortusz gyilkosság","mindenki gyilkos,aki elveteti" szöveggel már tele van a padlás! Hangsúlyozom,csak érdekel,hogy működik!


2012. dec. 28. 06:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ma már mindenkinek vakuumal csinálják,annak is aki szült,viszont kicsit sem veszélytelenebb eljárás. Bár a műtéti kockázatok csökkentek, a szövődmények száma nőtt "szn"
2012. dec. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De ennél a módszernél is altatnak gondolom. Csak nem tudom elképzelni,hogy ez hogy működik...
2012. dec. 28. 07:11
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
altatnak. Egy porszivószerü eszközre gondolj,amivel először letépik a méhfalról az embriót,a járulékos részeket,majd a felszaporodott nyálkahártyát
2012. dec. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Aha,értem. És melyik a "rosszabb" (nyilván mindkettő)a kaparás vagy ez?
2012. dec. 28. 07:17
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Küretet már nem végeznek! Csak a vákuumos eljárás alkalmazható itthon. A vákuumos kimélesebb,a méhtestet kisebb százalékban sérti fel,de többször marad bent residuum, a kaparásos eljárás után majdnem teljesen tisztára ürithető a méh,de nagyobb eséllyel okoztak belső sérülést.
2012. dec. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De akkor akinek azért csinálnak abortuszt,mert elhalt a magzat,csak nem indult be a vetélés,annak is vákuummal csinálják? Mert itt mindenki kaparásról beszél,ahogy olvasom.
2012. dec. 28. 07:26
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
szerintem csak a köznyelvben megmaradt szóhasználat miatt
2012. dec. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Oh,értem,ez lehetséges! köszi!
2012. dec. 28. 08:18
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
vákum kevésbé fájdalmasabb,kisebb a komplikácio mint kaparásnál.
2012. dec. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem annak végzik, aki még nem szült, a kettőnek nincs köze egymáshoz.

12. hétig vákuumot vagy küretkanalat alkalmaznak.

A vákuumszívő egy fém cső, aminek a vége azért és le van kerekítve. Az oldalán pedig van egy lyuk, a végéhez közel.

Hozzácsatlakoztatják az eszközt egy géphez, ami vákuumot létesít, és kiszívja a méhüreg tartalmát.

[link]

Na pontosan ilyen, csak amit én láttam, az fém volt.

A lyuk mellett kicsit élesebb a perem, azzal meg lekapargatják a bent maradt dolgokat.


Az, hogy vki szült-e vagy sem, olyan szempontból érdekes, hogy kell-e előtte lamináris tágítás vagy sem.

2012. dec. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!