Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hallottam egy biztonsági öv...

Hallottam egy biztonsági öv bekötési módot kismamáknak. Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Remélem érthetően írom le és el tudjátok képzelni, vagy akár ki is tudjátok próbálni.

Szóval amikor kötöd be magad, akkor a biztiöv alsó csíkja úgy fusson, hogy az egyik combodon felül, a másikon meg alul menjen. Melkasod előtt normális helyzetben marad. Tulajdonképpen az egyik lábadat bele kell dugnod. Jó kis nyaktörő mutatvány.

Állítólag így kell bekötni magadat, ha nincs olyan övlehúzód amit már csomó helyen árulnak. A véleményemet nem írom le, kíváncsi vagyok a tiétekre!


2012. nov. 25. 14:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

háát elég nyaktörő mutatvány lehet :D

én egyszerűen megoldom a kérdést: egy kicsit lazábbra veszem a biztonsági övet és egy csipesszel megfogatom, hogy ne húzza vissza, így nem szorítja a hasam, ha meg baj lenne, akkor így is megfog :)

2012. nov. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik. Én egy kis puha párnát teszek a pocimra az öv alá.
2012. nov. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 porcukormókus ***** válasza:
Én az öv alsó csíkjára egyszerűen ráültem.. Szóval úgy oldottam meg, hogy a bizti övet már az üres ülésen bekötöttem, utána beültem, és csak a felső szárát húztam át magamra. Ez volt a megoldás rövidebb utakra, de nekem a hagyományos bekötés sem volt kényelmetlen, így azt használtam, ha hosszabb ideig kellett vezetnem.
2012. nov. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát, így az utolsó negyedben örülök, ha képes vagyok autóba szállni, nemhogy nyaktörő akrobatamutatványt csinálni. :) Akármilyen hosszú útra is mentünk (volt 400 km-es is), a pocakom fölött, a mellem alatt fogtam lazán mindkét szárát.
2012. nov. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Övterelő sokkal biztonságosabb.

[link]

2012. nov. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igazából nem a kényelem miatt van ez a dolog. Mert gondolom azt ti is tudjátok, hogy ha mondjuk csak a keresztező részével vagy bekötve, abból kicsúszhatsz balesetnél. Ha meg csak kicsit meglazítod/elcsipteted a kényelem miatt akkor a funkció megmarad, de megnyomja a hasadat balesetnél. Ezzel a módszerrel meg elvileg biztonságos is meg kényelmes is. Bár kérdés mi maradna a lábadból...
2012. nov. 25. 14:56
 7/13 anonim ***** válasza:
És nem röhögnek-e körbe, ahogy valaki belesegít. Mint mondtam, az utolsó negyedemben külön mutatvány ki- és beszállnom az autóból, öltözni se tudok egyedül deréktól lefelé...
2012. nov. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én 31hetes vagyok még simán betudom magam kötni úgy, hogy nem kényelmetlen. Viszont majd a hóba-fagyba lehet nem ártana valami jobb megoldás (biztonságosabb). Szerintem is jobb az övterelő , ha lehetőséged van bérelj egyet, mert a csúszós útban könnyebben megtörténik a baj. Én is ezt fogom tenni.
2012. nov. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

első vagyok.

abba bele sem gondoltam, hogy jön a tél... hát elgondolkozom én is az övterelőn. inkább legyen "feleslegesen", mint hogy baj legyen, igazatok van. nem csak ez én kényelmem a fontos, hanem a biztonságunk is, sőt az a legfontosabb!!

2012. nov. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én övterelőt használtam. Kölcsönkaptam, szuperjó volt. Egyszerű használni, és biztonságos.

Ilyet [link]

2012. nov. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!