Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye nem gondoljátok komolyan,...

Ugye nem gondoljátok komolyan, hogy a 12. hétig nem mentek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Volt egy hasonló kérdés néhány könnyed válasszal.

Lehet, hogy csak a 12. héten van az 1. kötelező (!) UH, de mi van, ha rossz helyen van, nem egészséges, többes terhesség, stb?

Tényleg ilyen lazák egyesek, vagy csak akkor, ha másról van szó? Kétlem, hogy a kiskönyvet is a 12. héten akarja megkapni.


2009. aug. 25. 09:30
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
83%

én nem gondolom komolyan :)

spec én a 6. héten elmentem, mert elkezdtem vérezni, és utána 3 hetente kontrollra kellett mennem. szerencsére nem lett gond.

a kiskönyvet a 8. héten "váltottam ki".

ma vagyok 22 hetes

2009. aug. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
77%

Miért ne gondolhatná vki komolyan? Különben meg csak Magyarországon (meg hasonló hagyománnyal rendelkezö országokban) kezdik ennyire korán a terhességi kivizsgálást. Én Svédországban élek, és itt (ha nincs vmi különösen aggasztó tüneted) nem is akarnak látni 10. hét elött. És akkor is csak felvesznek, elbeszélgetnek veled, hogy "ne igyál alkoholt és ne dohányozz" szinten, vmint megmérik a testsúlyodat és vesznek egy vérmintát vérkép ellenörzés céljából. Ja és akkor is csak a védönövel találkozol, tehát orvossal egyáltalán nem. Ultrahngot elöször valahol félidö tájékán csinálnak (ez mind arra az esetre igaz, ha nincs semmi aggasztó tüneted, de nekem nem volt), tehát semmi hüvelyi ultrahang meg hasonló örömteli élmények. Itt se nagyobb se a gyerekhalandóság, se a mamahalandóság, mint Magyarországon, úgyhogy nem kell annyira pánikolni!

És összességében is sokkal kevesebb kivizsgálást végeznek, mint Magyarországon. Valszeg azért, mert itt az államilag finanszírozott terhesgondozásban vesz az embert csak részt, magánorvoshoz nagyon(!) kevesen járnak. És a magánorvos az, akinek megéri a kismamát minnél gyakrabban visszarendelni, mert akkor gyakrabban fizetsz. Ha a társadalombiztosításnak kell fizetnie, akkor meg nyilván nem annyira jó biznisz kéthetente megnézni minden kismamát, ha amúgy nem muszály...

2009. aug. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Én 6 hetesen voltam először és nagyon jól tettem, mert haematómát talált a dokim amit kezelni kellett! Ha nem megyek, akkor talán most nem tartanék a 39. héten...
2009. aug. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 2 pozitív teszt után 6 hetesen voltam először, utána 10 hetesen, majd a 12 hetes uh-n, stb.

Nálunk az SZTK-ba havonta, 2 hetente, majd a vége felé már hetente kellett járni terhesgondozásra. Én mindig nagyon vártam ezeket az alkalmakat, mert ilyenkor mindig meghallgathattam a kicsi szívhangját :)


Szerintem mivel ezek a vizsgálatok nem károsak, nagyon jó, hogy ilyen sűrűn vannak. A magyar egészségügy nagyon jó volt, csak kezdik európai szintre "emelni".

2009. aug. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Kismamaként nekem megéri, hogy esetleg a méhenkívüli terhességet az 5. héten oldja meg a doki, és ne vérezzek el kürtrepedéssel a 11.-en pl. itt Magyarországon.

Nem pánikolok, azt hiszem, mindenki egészséges babát szeretne, arról írtam, ami sajnos előfordulhat.

2009. aug. 25. 09:51
 6/36 anonim ***** válasza:
54%

miért ne gondolhatnák komolyan? Azért ha egy bab rossz helyen van, annak elég erős tünetei vannak... ha valakinek nem volt még vetélése, hormongyengesége akkor ráér a 10. hét környékén menni. Az orvosok meg egyenesen rosszul vannak a túlbuzgó kismamáktól, akik az 5. héttől kéthetente járnak vizsgálatokra, aztán meg az ilyen fórumokon arról panaszkodnak (rágalmaznak) hogy a hüvelyi uh-tól meg a kézi vizsgálatoktól elvetéltek.

Abban a kérdésben is amiről beszélsz egy problémamentes terhességről van szó, és a 11. héten fog dokihoz menni mert nem tudott elszabadulni a munkából. Szerintem ha ő úgy gondolja hogy ráér, akkor nehogymár te ezért elítéld!

2009. aug. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Nem ítélem el, ő csak kérdez, hanem azokat tartom lazának, akik látatlanba "prolémamentesnek" ítélik. Te pl. honnan tudod? A "túlbuzgó kismamákról" meg annyit, hogy maguktól nem mennek, csak ha hívják őket vizsgálatra, ugyanis nem ők osztják be az orvos idejét. Nálunk legalábbis így működik.
2009. aug. 25. 09:59
 8/36 anonim ***** válasza:
55%
Nyugi, Svédországban sem szoktak az emberek elvérezni méhenkívüli terhességgel kapcsolatban. Mint mondtam, a fentiek arra vonatkoznak, ha semmi különösebb, aggasztó tüneted nincs. Ez az általános. De mielött méhen kívüli terhességbe belehalnál lennének egyéb tüneteid is, úgyhogy olyankor értelmes ember persze felkeresi a nögyógyászt. De itt normális esetben tényleg nem végeznek semmilyen ultrahang vizsgálatot kb a 20. hét elött és akkor is a mama döntése, hogy akarja-e. Bár akkor azért javasolják. De végülis gondolj bele, a 80-as évek elejéig Magyarországon sem volt rutin a terhességi ultrahang (én 80ban születtem, és anyám beszámolója szerint öt velem nem ultrahangozták egyáltalán), aztán akkor se haltak a kismamák tömegével :-) Egy normál lefolyású terhességnél természetesen van szükség egy bizonyos fokú ellenörzésre, de nincs szükség arra, hogy a terhesség elejétöl kéthetente orvos ellenörízze a kismamát. Legalábbis ha abból indulunk ki, hogy Svédországban a világon az egyik legalacsonyabb mind a baba-, mind a mamahalandóság... És itt rendszeres ellenörzésre csak a második félidöben jár az ember, akkor is csak havonta egyszer, kivéve az utolsó másfél hónapot, mert akkor kéthetente.
2009. aug. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Jó, még mindig nem erről van szó.
2009. aug. 25. 10:19
 10/36 A kérdező kommentje:
Egyébként szívetek joga akkor menni orvoshoz, amikor akartok, de azokat, akik korábban mennek nem kell hülyének nézni. Többek között azért mennek, amiket leírtam.
2009. aug. 25. 10:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!