Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy gond ez? De nekem nem...

Nagy gond ez? De nekem nem mondta a doki!

Figyelt kérdés
Sziasztok! 31hetes vagyok és nem szedek se vasat se folsavat külön! Sőt jóformán sehogy mert a terhesvitamint is lecsökkentette a védőnő heti 1re már a 20. Héten! magnéziumot és kálciumot szedek! a vérképeim illetve az összes többi eredményem eddig jó(szokta is mondani a védőnő meg a doki is hogy végre egy kismama akinek mindene tökéletes) viszont egyre többet olvasom hogy vasat írtok meg minden félét! Tudom már talán késő de nagy baj hogy én ezeket nem szedem?
2012. dec. 28. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
csak akkor kell szedned vasat ha rossz a vérképed, általában a terhesség során vashiány alakul ki, azért írjuk sokan hogy szedjük/szedtük. Ha nem volt rossz a vérképed, akkor azért nem írtak fel. Örülj neki :-)
2012. dec. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden értéked jó, akkor nem gond, hogy nem szeded.

Megkérdezhetem miért mondta a védőnőd, hogy heti 1 vitamint szedj?

2012. dec. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat:-) 12.hétig szedtem naponta aztán utána szólt hogy heti 2-3at utána 20.tól heti egyet! Igazából nem indokolta én meg nem is kérdeztem gondoltam csak jobban tudja! A térképeim meg eddig tényleg nagyon jók mert soha nincs "*-os értékem" mondjuk azt mondtam a védőnőmnek hogy rengeteg gyümölcsöt illetve zöldséget eszem de nem hinném hogy ezért mondta volna!
2012. dec. 28. 16:55
 4/5 anonim ***** válasza:
44%

Életem! És bocs h gy írom, az h mit mond gy védőnő az nem "szentírás"!! A dokinak kell inkább hinni. Sok védőnő okoskodik, eljátsza h többet tud JÓVAL mint egy orvosi egyetemet végzett nőgyógyász. Nekem pl. rendzeresen pisit kellett leadnom, pedig minden cukorértékem jó volt. Már azon a határon jártam, h beszólok neki. Mindegy.

A lényeg: szedd nyugodtan a terhesvitamint (nem kell minden nap, de heti 4x simán mehet), mikor kérdi, h betartod-e az előírt heti 1et, lelkesen bólogass. Nem kell mindent bevallani. Más az eset, ha az orvosod is valamilyen indokkal erre kért, bár nem is tudom van e olyan indok, ami szerint nem kell terhesvitamint szedni? Nem csak a folsav miatt jó a kismamavitamin, a vas , magnézium, c-vitamin, a-vitamin ezek mind fontosak!

2012. dec. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen ebben egyet értek én is hogy a védőnő sokszor nem tudja mit beszél:-) pont ezért amit mond arról megkérdezem a dokit is ő is azt mondta így rendben van!
2012. dec. 28. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!