Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » ANgliabol valaki? Erdekelne,...

ANgliabol valaki? Erdekelne, hogy hogy mukodnek itt a dolgok.4 hetes vagyok. Ti mikor mentetek eloszor dokihoz? Idopontot kell kerni? Vagy csak a vedonovel talalkoztatok legeloszor? Ultrahangot mikor csinalnak legeloszor?

Figyelt kérdés
2009. aug. 25. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:

En eloszor vedononel voltam. Ahol a haziorvosom rendel ott rendel a vedono is. En sem tudtam mi tevo legyek igy felhivtam a GP-t elmondtam, hogy babat varok es megkerdeztem mikor hova kell menni es o adta meg a vedono telefonszamat. Felhivtam es egyeztettem vele idopontot. Elmentem a vedonohoz 6 hetesen ahol kitoltottek egy ugynevezett kiskonyvet (egy nagy sarga mappa szeru valami ahova majd az eredmenyeidet ragasztjak be). Ebbe minden info benne van hogy, mikor lesznek a vizsgalatok stb. Kapsz meg tobb kis fuztet amibe le van irva mit nem szabad enni, milyen betegsegek es komplikaciok fordulhatnak elo a terhesseg soran, szoval minden amit el tudsz kepzelni a szulesrol, vajudasrol, szoptatasrol stb. A korhazak is benne lesznek a lehetosogekkel ami kozul majd valasztanod kell, hogy vizben szeretnel szulni vagy termeszetesen, eda-val stb. Szoval 6 hetesen vert vettek, lemertek es kikerdeztek a csaladban elofordulo betegsegekrol, magas vernyomas, valakinek van-e szivproblemaja stb. Engem elkuldott ultrahangra 6+6 hetesen ahol mar a babanak volt szivhangja. Utanna a kovetkezo uh-n 12 hetesen voltam ez ugynevezett dating scan. 13 hetesen szinten volt egy uh ahol vert is vettek es megneztek a down kockazatot, edwards kort es valami mas fajta kormoszoma rendelleneseget de nem emlekszem a nevere. Itt aznap meg is volt az eredmeny egy orat kellett ra varni. Most 14 hetes vagyok es jovoheten lesz megint egy vervetelem uh nelkul es a kovetkezo uh 19 hetesen lesz oktoberben. A verveteleket mindig ott csinaljak ahol a GP van a vedono kis rendelojebe az uh-kat meg a lekozelebbi korhazban. A down korhoz a vervetelet azt a korhazban csinaljak majd. Az idopontokat en mindig postan kapom levelben. En eddig nagyon meg vagyok elegedve mindennel, minden kerdesemre valaszoltak es kedvesek voltak. Sok sikert! :)

Boldog babavarast!!


Persze ez Anglian belul is valtozo nem biztos, hogy nallad is ilyen sorban lesznek az uh-k meg a vervetelek. En RH negativ vagyok ugyhogy emiatt is majd tobbszor kell mennem azt mondtak.

2009. aug. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia! Koszi szepen! EN is rh negativ vagyok,apuka meg rh+. kicsit felek is ettol. Nektek is boldog babavarast
2009. aug. 25. 12:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Körzettől is függ, hogy pontosan mi hogyan működik. Én a második babámat várom itt, tavaly született az első, azt hittem, hogy már minden lépést tudok, de tévedtem. Meg tudtak lepni, vannak változások.

Nekem mindkét esetben először a GP-t kellett felkeresnem és egyiket sem kapkodtam el. Én nem akartam early scan-re jelentkezni (meg nem is mindenhol lehet, ebben a körzetben csak akkor küldenek, ha baj van), így mindkétszer csak nyolc hetesen mentem GP-hez. Az első alkalommal ő továbbirányított egyből midwife-hoz, aki ott a gp rendelőben van, tőle kértem időpontot, két héttel későbbre kaptam. Akkor kaptam meg a "terheskönyvet" és kért nekem uh-ra időpontot, amiről levélben értesítettek. Az a 13. héten volt esedékes és dating scan volt a neve. Ezután még a 20. héten volt uh, kórházba még háromszor kellett bemennem vérvételre, ezekre a midwife ad beutalót, midwifehoz négy hetente mentem, a végén gyakrabban.

Down-szűrésként a négyes tesztet csinálták a második trimeszterben, 16 hetesen volt ehhez egy vérvétel.


Most a második babánál ugye ismét a GP-nél voltam nyolc hetesen, de nem küldött tovább egyből a midwifehoz, várnom kellett egy levélre. Megjött a levél, 10 hetesen hívtak be a kórházba a kórházi midwife-hoz, mert most már ott kezdik a terhesgondozást. Ott kaptam meg a terheskönyvet, volt vérvétel is már és egyből adtak időpontot uh-ra a 14. hétre (13 hetes 6 napos korig kell mindenképpen menni). És kérnem kellett a GP-nél lévő midwifehoz időpontot négy héttel későbbre. Most nem négyes tesztet csináltak, hanem a dating scannel egy időben, egy napon vettek le vért a kombinált teszthez. Ugyanekkor, az uh után már adták is az időpontot a 20 hetes uh-ra. Ezeken kívül még két vérvétel lesz a kórházban, egyébként már csak a GP-s midwifehoz kell mennem.

2009. aug. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor magyarul raerek meg.Koszi szepen. Ha valakinek van meg esetleg mas hasznos infoja,szeretettel varom. :)
2009. aug. 25. 13:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia, a koreografia korzetenkent, GP-nkent valtozik.

Erdemes megnezned, hogy a GP-dnel van-e antenatal szolgaltatas, es azt is meg lehet a honlapjan altalaban talalni, hogy kivel van ilyen szerzodese ha maga nem is vegez (pl nekem 3 cimre kell jarnom: GP, midewife, korhaz..) Mindenkeppen a GP-nel kell kezdeni (nalam ez a talalkozas vegig "kabatban", csupan papir kitoltessel zajlott), es ha mazlid van akkor innentol kezdve majd csak a "behivokra" kell varnod mert a GP (es kesobb a midewife) mindent intez. Alapbol az elso UH a 11-13 heten lesz es az elso midewife a 10-12 heten.

A midewife-tol majd kapsz egy aranyos ujsagot: Emma's diary ahol jopofan vannak a dolgok leirva, es egy "terhessegi nagykonyvet" meg persze az sarga kismama konyvet amit hatalmas merete ellenere mindenhova cipelned kell majd...

A GP-hez majd szerintem a 7-8. het kornyekere kerj idopontot hogy a tobbi foglalas intezesere legyen eleg idejuk, szoval meg raersz. De azert a helyes taplalkozas, hogyan vigyazz magadra, mi jon legkozelebb, valtozasok stb miatt ha van idod, enezhetsz par jopofa honlapra ahol olvasgathatsz vagy szakertoktol kerdezhetsz.

(pl: emmasdiary, cow and gate ... )

Nekem ez sokat segitett, mert fogalmam sem volt, mit kell tennem az elejen..

Kellemes babavarast! Ha van meg kerdesed, szivesen valaszolok priviben is.

18 h km

2009. aug. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elos vagyok. Nem felj az RH negativ miatt. Mindig fogjak ellenorizni a vered, hogy nem-e termelsz antitesteket a baba ellen es mondtak nekem, hogy ha valami gond lenne azonnal hivnak es kapsz egy szurit es minden rendben lesz.
2009. aug. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!