Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon magas a vérnyomásom,...

Nagyon magas a vérnyomásom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
34 hetes kismama vagyok. Eddig semmi panaszom nem volt, hozzáteszem 24 hetes korom óta nem vizsgált meg az orvos, csak UH-ra és vérvételre küldött. Ma a védőnőnél 148/110 volt a vérnyomásom, előtte 119/70 körül volt. Nagyon megijesztett, hogy minél előbb menjek orvoshoz, mert ez nagyon veszélyes. Nem tudom mit csináljak, az orvosomhoz csak 2 hét múlva tudok menni, szabin van, én pedig jelenleg a szüleimnél vagyok az ország másik felén. Ha itt elmegyek az sztk-ba és elmondom a gondomat az ügyeletes orvosnak akkor megvizsgál és ír fel gyógyszert, ugye? Úgy gondolom ez olyan dolog amivel nem szabad sokat várni, ő meg elvileg köteles ellátni, nem? Ráadásul így közelebb is leszek a szükséges 4 pecséthez, ha ez is beleszámít. Mit csináljak?
2009. aug. 25. 14:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
A magas vérnyomás nagyon veszélyes, nem hiába mondta a védőnő hogy menj orvoshoz!!!!! Vizeletet is nézett? Komolyan vedd fontolóra az ijesztgetését és menj el bármilyen város bármilyen kórházába. Két barátnőm is megszült idő előtt terhességi toxémia miatt, 34 és 35 hetesek voltak, gyakorlatilag életmentő műtét útján kellett kivenni a gyermeket midkettőből. Jól vannak, de el sem tudom képzelni mi történhetett volna ha nem mennek be a kórházba.... Utálom az ilyen "ijesztgetést", de első kézből tudom hogy mennyire meg voltak ijedve a dokik, a vizsgálat után 1 órával már meg is műtötték a kismamát....nem adtak gyógyszert, nem kísérleteztek.... Lehet hogy nincs semmi baj, de a 148/110 nagyon magas, főleg a 2. érték....
2009. aug. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Szia!!Megértem az ijedelmedet de avval nem jutsz elöbbre.Elöször is,én azt gondolom,hogy ha elötte mérted és jó volt akkor az esetleges izgalomtól is emelkedett lehetett.Furcsa,hogy elötte ennyire tökéletes volt.Nekem mindig magasabb picit amikor dokinál vagyok és a védőnőnél.Evvel együtt megnézetheted,valóban sok veszélye van a hipertóniának,de azt viszont nem gondolnám,hogy egy egyszeri mért érték irányadó lesz,pláne ha eddig jó volt és nem volt gondod.Ha van módod rá,mérd többször,jegyezd fel és ha valóban többször is emelkedett na akkor start a dokihoz.Alattomos dolog a magasvérnyomás,valóban nem érdemes játszani vele,sokáig tünet mentes marad a beteg,de 1-2 tünet azért jelentkezik ami utalhat erre(gyakori fejfájás,szédülés,szapora szivverés...)Én nem aggódnék még a helyedben,figyelj oda feltétlenül erre, és ahogyan irtam már mérd többször ha van lehetőséged rá.Egy egyszeri emelkedett érték egyáltalán nem azt jelenti,hogy magasvérnyomásban szenvedsz.

Ne idegeskedj,nem lesz semmi baj!!!!!

Zavartalan babavárást kivánok:Rita

2009. aug. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
első vok: a védőnő előtt volt normális a vérnyomásod, vagy az előző vizsgálatkor?
2009. aug. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a gyors választ. A vizeletemmel minden rendben, nem is vizesedek, viszont eddig semmit nem híztam, most meg 1 hét alatt 2,5 kg-ot, meg is viselt rendesen. Ezzel elmehetek sürgősségire? Nem fognak elküldeni? Mert itt olyan bunkók a recepción, UH-ra is 3 hét múlva kaptam időpontot, azt mondták ez a legközelebbi, sokan vannak...
2009. aug. 25. 14:44
 5/23 A kérdező kommentje:
Az előző vizsgálatkor, most 3-szor is próbálkoztunk, de nem akart lejjebb menni.
2009. aug. 25. 14:46
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszi Rita! Holnapig várok, de ha nem lesz jobb akkor irány a doki, inkább menjek feleslegesen, mint hogy baj legyen később:(
2009. aug. 25. 14:49
 7/23 anonim ***** válasza:

Megint Rita vok.Ilyen nincsen,hogy elzavarnak,egy kismama különössen figyelmet és méltó bánásmódot érdemel.Ez nem játék!!!!!!Tessék elmenni lásson orvos,pláne ha nem megy le ahogy irod.Ha van módod,ird meg mi történt,nagyon szoritok neked de próbálj megnyugodni mert az plussz még nem tesz jót!!!!!!

Gondolok rád:-)

2009. aug. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Első vok: Rita úgy értette hogy két egymás utáni vérnyomásmérésről van szó, ugye? De nálad nem ez a helyzet, hanem több méréskor is magas volt a vérnyomásod és 1 hét alatt 2.5 kg-ot híztál. Ha mégis bemész a kórházba, akkor hivatkozz arra, hogy a védőnőd küldött, elzavarni nem fognak. Én bemennék, látva a barátnőim esetét, jobb félni mint megijedni, a 148/110 nagyon magas! Lehet befektetnek és néhány órán keresztül megfigyelnek, ha gyógyszerek hatására lemegy a vérnyomásod, akkor hazaküldenek, ha nem akkor beindítják a szülést. Nem tudod a saját dokidat felhívni, megvizsgálni nem tud, de legalább tanácsot adhat... anyukádéknak van kismama ismerősük? Az ő dokija hátha kedvesebb lenne?
2009. aug. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Gyógyszert kellene szedned,mert baj lesz.Nyugodtan menjél el kardiológushoz.
2009. aug. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
De aranyosak vagytok, nagyon köszi, de tényleg:) Magándokihoz nem szeretnék menni ha nem muszáj, az sztk-ban nagyon rendes orvosok vannak, csak nehéz hozzájuk bejutni, mert elfoglaltak. Ezért írtam azt, hogy nem is telefonálok oda, teljesen fölösleges, inkább bekopogok a sürgősségire és megmondom hogy a védőnőm küldött. Komolyan néha olyan hülyének érzem magam, de szerintem első babánál más is ilyen tanácstalan, vagy nem?!
2009. aug. 25. 15:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!