Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 39Kg-os 9 hetes kismama, nem...

Cavalli kérdése:

39Kg-os 9 hetes kismama, nem lehet veszélyeztetett? Valaki "segítsen".

Figyelt kérdés
Várnám a jótanácsokat, tapasztalatokat. Nővérem 9 hetes terhes és 39 kg-ról most már 42-re hízott. Elég finnyás és válagatós már gyerekkora óta, így ez most sincs másképp. 160 cm magas. Azt mondja napi többször hány, csak a húslevest és a rántotthúst kívánja. Szerintem ez nagyrészt hozzáállás kérdése, mert én lassan 11 hetes vagyok, de annak ellenére voltam én rosszul ettem. Magándokija azt mondja, hogy nem baj ha csak ennyi kg, mert ha nem lenne egészséges, akkor nem fogant volna meg a baba. Ez valóban csak ENNYI??? Én nagyon aggódom érte, akinek hasonló tapasztalati vann kérem ossza meg velem. Köszönöm
2012. dec. 29. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A dokinak igaza van. Két ismerősöm is úgy esett teherbe (egyiknek már nagyobb a gyereke), hogy borzalmasan soványak voltak.
2012. dec. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a dokinak,saját tapasztalat!Úgyhogy csak nyugi!
2012. dec. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Saját tapasztalatom!!!Ugyhogy nyugodj meg!

Én 48 kilóval estem teherbe.A 6-13. hétig hánytam,fogytam 8 kilót. 14 hetesen a mérleg 40 kilót mutatott.

Nekem is azt mondta a dokim,hogy nincs ezzel gond,mert a szervezetem ettől még egészséges,és ki tudja hordani a babát.Miután megszünt a hányás,és hányinger ujra tudtam enni.

Mostmár 57 kiló vagyok,vagyis 17 kilót híztam!!És semmi bajunk sem volt egész terhesség alatt,a baba is szépen fejlődik!Nem kell aggódni,hidd el én már csak tudom,végigcsináltam!!


37 hkm

2012. dec. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
na jó 39 kg.... Babának nem lesz baja? Vagy nem nagyobb a koraszülés esélye? Az egészben dühítő, hogy ráadásul Ő is flegmán fogja fel ezt az evéskérdést. És hova fog akkor nőni baba? Én sem vagyok kövér "csak" 48-50 kg, de magamat el tudom képzelni pocakkal , őt nem :(
2012. dec. 29. 20:01
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy hova fog nőni a baba??? Nem attól lesz egészséges a gyerek, ha valaki nagydarab, vagy netán kövér! Ne szekírozd már! Ha megjön az étvágya, akkor enni fog!
2012. dec. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha 27 éve nem jött meg , akkor most sem fog. Ha az aggódás neked is szekírozás, akkor ugyan olyan vagy mint a tesóm :(
2012. dec. 29. 20:06
 7/11 anonim ***** válasza:
Megértem, h aggódsz, én is aggódnék :) Én 47kg-ról 71-re híztam, mert azon az alapelven voltam, h nem érdekel ki mit mondd, azt eszek amit kívánok, mert amit kíván a szervezetem valószínű, h az kell! Arra van szüksége a szervezetnek, mivel az agy tudja, h melyik táplálékba mi van és így adja a tudtunkra, h arra van szüksége! :) De nyugi, majd csak fog enni, hisz még csak a terhesség elején jár :)
2012. dec. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Tesód 9hetes terhes, te meg 11?? De tutijó, egyszerre fogtok szülni, meg babázni!!! :) Hátha változik tesód étkezési szokása a 12-14 hét után, akkor elég sokminden változik.

Nagyon jó nektek!!! Gratulálok, jó egészséget!!

2012. dec. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)) Valóban jó, hogy egyidősek lesznek a babák :). Én nagyon bízom benne, hogy változtat.
2012. dec. 29. 21:12
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem kell aggódni. Azt írod, hogy már 3 kg-t hízott és még csak 9 hetes. Főleg úgy, hogy sokat hányt. Szerintem gyarapodik ő rendesen. Akkor aggódnék, ha nem hízna, esetleg még fogyna is.

Ő ilyen alkat.

Ismerek egy nőt, két gyereket szült, csontsovány. Genetikailag ilyen, bármit tesz, nem hízik. Azt remélte majd a terhességekkel rakódik rá néhány kiló. A szülés másnapján a mérlegre állt és annyit mutatott mint amivel teherbe esett. Én meg 28 kg-t híztam, alig bírtam leadni. :)

2012. dec. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!