Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden baba fejlodesi rendelen...

Minden baba fejlodesi rendelenesegel szuletik akinek az anyja terhesseg alatt elkapja a himlot es meg nem volt himlos vagy erre keves az esely? Az erdekel hogy van e ra esely hogy a magzat egeszsegessen szulessen?

Figyelt kérdés
talan jobb lenne ha nem vinnem napkozibe ameddig meg nem lesz a masik baba
2009. aug. 25. 17:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
szeretnem ha olyanok irnanak akik ilyen helyzetbe kerultek mint en
2009. aug. 25. 17:16
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
CSak az első 12 hét veszélyes, mert fejlődési rendellenessége lehet a babának valamint a szülés előtti napok, mert súlyos bárányhimlővel születhet.
2009. aug. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell napközibe vinned ahhoz,hogy elkapja a himlőt.A bárányhimlőre gondoltál?Te is felveheted és a gyerkőc is a védőoltást bárányhimlő ellen.Úgy tudom a rubeóla a veszélyesebb mint a bárányhimlő.Attól lesz szellemi fogyatékos a bébi.
2009. aug. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

17:19-s vagyok.Azt nem írtad,hogy terhes vagy e és,hogy mennyi idős a terhesség.Ha az vagy nem kaphatod meg az oltást!Találtam linket ezzel kapcsolatban:

[link]


[link]

2009. aug. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

csak akkor jelent veszélyt rád a bárányhimlő,ha Te kisgyermekkorodban nem estél túl rajta.Ha átestél,védett vagy a magzatoddal együtt,nem lesz semmi baj.Ha viszont Te nem estél át a b.himlőn,most a terhességed veszélyben lehet.

Beszéld meg a dokiddal,h védőoltás lehetséges-e.

2009. aug. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

hat mar harom eves es meg nem volt himlos eddig de most nagyobb az esely ra mivel az oviban egymastol elkapjak

a barany es a rozsa himlore gondoltam

de en terhessen is kaphatok ellene gyogyszert?

2009. aug. 25. 17:25
 7/13 A kérdező kommentje:
ketto honapos terhes vagyok most es ugy tudom meg nem voltam himlos
2009. aug. 25. 17:26
 8/13 anonim ***** válasza:

Ma már tettél fel ezzel kapcsolatban kérdést, ahol jól be is paráztattak.

Mégis miből gondolod, hogy ha elviszed a gyermekedet a napközibe, akkor rögtön járvány lesz? Ne aggódj feleslegesen, Mindenképpen egyeztess a dokiddal, hogy esetleg, ha járvány lenne és ha a napköziben elkapná a gyermeked, akkor mit kell tenned.

Ne aggódj annyira, meg kell beszélni, hogy mi a teendő.

veszélyes a himlő, tény, de nem kell rögtön a legrosszabra gondolni. Amúgy meg nem kell ahhoz napközi, mert bárhol elkaphatod te is és a gyerek is...

Minden esetre azzal tuti nem ártasz, ha a gyermekedet beoltatod.

Nyugi!

2009. aug. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem, nem minden esetben okoz rendellenességet, de már írtam neked a másik kérdésednél, van rá módszer, hogy megvédjenek, akárhol is élsz, csak kérdezd a helyi orvost. Ha megbetegszel, elég nagy az esély, hogy gond lesz a babával. Az én lányom négy évig járt közösségbe, 5 járványnál nem kapta el, csak az idén. Terhesség alatt is adható az oltás, de ezt tényleg egy orvossal kéne megbeszélned.
2009. aug. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
hat igen jol beparaztam mert mindenki akit kerdeztem csak negativ dolgot mondott es ilyenkor az ember nagyon erzekenyen veszi a dolgokat foleg ha gyermekvalalasban dontenie kell. de itt egy par kerdes megnyugtatott.
2009. aug. 25. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!