Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Újszülött babának mit használt...

Újszülött babának mit használtatok pizsomaként? Mikor és hányszor öltöztettétek őket át? Kétszer? Lefekvés előtt és reggeli felkeléskor már nappali ruhát adtatok rá?

Figyelt kérdés
Napközben miben volt? Maradhat vékonyabb (pizsoma szerű) rugdalózóban? A plüss nekem nagyon melegnek tűnik. Ha vittétek valahova melyik rugit választottátok, a plüssöt vagy a piszoma szerűt?

#újszülött #piszoma
2013. jan. 2. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Újszülöttkorában még nem különböztettem meg a rugijait, hogy pizsama vagy sem. Bukósak voltak a gyerekeim, úgyis csomószor át kellett öltöztetni őket. :) Esti fürdés után nyilván tiszta ruhát kapott, reggel szintén, de ha éjszaka valami miatt át kellett öltözteni, akkor reggel nem feltétlenül kapott tisztát.

Nem szerettem a plüssöket, inkább pamutrugiban voltak, és én - pont a bukások miatt - elég hamar áttértem a pamutnadrág + póló kombinációra.

Kb. 2 hónapos koruktól kezdve leraktam őket a játszószőnyegre, hadd kapálózzanak, később hadd hemperegjenek, csússzanak-másszanak kedvükre, ekkor lett jelentősége a pizsamának.

2013. jan. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Első vagyok: a nadrág + póló alá természetesen kaptak bodyt, nem volt kint a derekuk. Van, aki a rugikra esküszik, nem is rossz dolog, csak nekem egy-egy bukás után egyszerűbb volt pólót cserélni rajtuk (és majd azt mosni), mint egy rugit.
2013. jan. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Éjszaka az újszülöttemre mindig bodyt és rá hálózsákot adtam - ha éjjel bármilyen akció volt, ezt volt a legegyszerűbb bontani, hogy pelenkázzak, hisz csak a cipzárt kellett lehúzni. Sőt, szégyen vagy nem szégyen, amíg nem volt túl nagy gyakorlatom a babaöltöztetésben, amikor hazahoztuk a kórházból, az első pár napban még nappal is body-ban és hálózsákban volt, hogy ne kelljen annyit vesződni az öltöztetéssel.

Mi este fürdettünk, utána kapott bodyt, hálózsákot, utóbbit reggel rugira cseréltem. Természetesen, ahányszor bepiszkolódott esetleg, annyiszor cseréltem napközben.

Szerintem a "pizsama szerű" pamutrugiban is nyugodtan el lehet vinni, ha a plüsst melegnek találod - nem feltétlenül kell követni azt a divatot, hogy "pici felnőttnek" öltöztetik a kisbabákat (pl. csecsemőket harisnyába, szoknyába). Ami mindenkinek szíve joga, csak azt szeretném kiemelni, hogy a csecsemők nyugodtan hordjanak rugit bárhol, hisz nekik ez a legkényelmesebb :).

2013. jan. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Nekem a védönö ajánlotta hogy mindenképpen legyen pizsama, és rendes ruha, és este reggel ezt cseréljem, hogy ezzel is tudja hogy most alvás jön, most nappal jön. Szerintem teljesen logikus és én így tettem. Soha nem volt gond egyik lányom altatásával sem. mindegyik 1x kelt az elsö 2 hónapban.


pizsama+hálózsák volt az éjszakai, napközben meg takartam.

2013. jan. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Plüsst is vékonyabb rugit is használunk,attól függ milyen*hormonok*müködnek, :) ,igaz én 5-6hetes koráig pólyában tartom*kényelmesebb*melegebb egy téli babának.Ha orvoshoz megyünk vagy tanácsadásra, van fehér plüs rugink amiben viszem.


5gyermekes anyuka.

2013. jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Az enyém még csak 2 hónapos, a földön nem játszik, így én napi egyszer öltöztetem át, vagy ha baleset van. Sőt, az is megesik hogy ha egyáltalán nincs baleset és tiszta marad a ruha, akkor fürdés után ugyanazt adom rá vissza. Éjszakára egy plusz hálózsákot kap, de ami alatta van (body+rugi) azon nem változtatok. Nekem is jobban bejönnek a pamut rugdalózók, a plüss inkább csak tartalék.
2013. jan. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!