Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Singer Magdolna gyászfeldolgoz...

Singer Magdolna gyászfeldolgozó csoportjáról tapasztalat, vélemény?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve, hogy átestem egy vetélésen, nagyon nehezen dolgozom fel. Járt valaki ezzel a problémával Singer Magdolnánál? Akár egyéni, akár csoportterápián?

2013. jan. 2. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem pszichiáterhez kellene menned, nem gyászfeldolgozóhoz.Nőjj fel, és gondolj arra, hogy még lehet gyermeked..És tegyetek érte, hogy legyen.Nem keseregni kell, hanem cselekedni.Egy év alatt simán kihordtál volna egy gyermeket, természetesen ha nincs egészségügyi akadálya.
2013. jan. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért az a baba vagy magzat nem tudom milyen idős lehetett a kérdező egy élet volt. Igen szerintem keres olyan embereket akik ezen átestek és keres szakembert aki tud a gyászban segíteni. Ő is megérdemli a gyászt mint az idősebb gyermek vagy felnőtt. Ne szégyelld az érzéseidet. Én nem ismerem a hölgyet igaz vetélésen sem mentem keresztül de ha van kedved én szívesen beszélgetek veled.
2013. jan. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Esetleg olvasd el valamelyik könyvét, hátha az is segít. Nagyon sajnálom!
2013. jan. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Első, hogy lehet így válaszolni???

Nekem mikor félidősen meg kellett szülni a babát mert elhalt, egy évig utána nem sikerült teherbe esnem, hiába akartuk.Nem keseregtem, csak egyszerűen nem sikerült.Nem tudhatod hogy a kérdező is nem e ebben a cipőben jár.

Milyen érzéketlen válaszolók vannak komolyan.

A kérdésre is válaszoljak, nem ismerem a hölgyet.Én nem jártam ilyenre, de valóban nehéz volt egyedül két vetélés után, talán az egész életemre kihat majd.Egy újabb baba hozhat majd megnyugvást szerintem.Sok erőt kívánok.

2013. jan. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem nem érzéketlenség egyik válasz sem.Megmondom miért.Az első gondolhatja, hogy 12 hét előtt történt a vetélés, akkor neki van igaza, ha meg nagyobb volt a baba, akkor meg neked IS! Egy a lényeg.A kérdés kiírója nem szolgált annyi infóval, hogy ez miatt bárki ítéltessen.Ez meg az én véleményem.
2013. jan. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem se hallgass elsőre. Először lelkileg kell megpróbálni kezelni egy lelki problémát, nem gyógyszerekkel teletömetni magad és eltompítani az agyadat. Persze vannak olyan érzéketlenek, akik szerint egy vetélésen úgy túlteszi magát az ember mint egy mandulaműtéten, az ilyenek szoktak sorozatos abortuszra járkálni.

Személyesen én sem ismerem Singer Magdolnát, de jelenleg nem tudok másról, aki tudna neked segíteni. Esetleg még megpróbálhatsz egy családállítást, ha érdekel, hogy milyen ez, leírom priviben.

2013. jan. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos eléggé általános, hogy azzal próbálnak az emberek vigasztalni, hogy fiatal vagy, és majd lesz másik. A magzat azonban nem fogyóeszköz, hogy ha elromlik, vagy eltörik, kicseréljük, és kész. Az érzéseid teljesen helyénvalóak. Jó, hogy igyekszel tisztában lenni velük, és nem igyekszel elfojtani őket, vagy próbálni úgy élni, mintha mi sem történt volna. Az elfojtott érzelmeknek van energiája, és a lehető legváratlanabb pillanatokban bukkanhat fel, olyan, mint egy búvópatak. Gyászolj bátran, fel kell dolgozni a veszteséget. Mielőtt újabb babára vállalkoznátok, még előtte el kell engedni az elvetélt babádat. Segítségedre lehet ehhez egy gyászcsoport, már nem csak Magdi vezet ilyet. Ha szeretnéd, én is szívesen beszélek veled. Segítő szakember vagyok, és nekem is volt vetélésem.
2013. jan. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!