Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesvitamin és Magne B6...

F_linda kérdése:

Terhesvitamin és Magne B6 mellett szükséges még valamit szedni?

Figyelt kérdés
Olvastam már vasról, cinkről és plusz kalcium bevitelről, nem beszélve halolajról. Ezek mennyire szükségesek kiegészítésnek és meddig ajánlatos?
2013. jan. 2. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
vas akkor kell, ha rossz volt a vérképed. Orvos írja fel. Cinket én nem szedtem, kalciumot külön nem, de béres csonterőt szedtem és terhesvitamint felváltva. Halolajat is szedtem végig. Nem kötelező szedni őket, de ártani nem árt. A kalcium (csonterő) értelemszerűen a csontozat kialakulásához, erősítéséhez jó, a halolaj meg az agyállomány, idegrendszer fejlődését segíti.
2013. jan. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én inkább azt javaslom, hogy egyél sok idényzöldséget, gyümölcsöt. abban nincs 'vivőanyag', csak a természetes nyomelemek, vitaminok. pl. citrom, cékla, alma, körte....legfőképpen olyanokat, amik itthon honosak.

ezzel a súlyodat és a falánkságot is kordában lehet tartani :)

én csak magnéziumot,b6-ot és folsavat szedtem, terhesvitamint nem.

2013. jan. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
terhesvitamint mindig szedtem, magne b6-ot csak görcsölős időszakban, vasat, halolajat és kalciumot mikor hogy jutott eszembe, de ezeket nem muszáj, igazából csak ha nagyon akarod, de nem kell mindent végig mindennap szedni, mert azért gondolom igyekszel egészségesen étkezni és már ezzel úgy is jut megfelelő mennyiségű vitaminhoz és kalciumhoz a szervezeted. Halolajat az omega 3 és a jód miatt mondják, de ne szedd mindennap, mert ha nem vagy hozzászokva allergizálhat Téged.
2013. jan. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azon is múlik, mi van a vitaminban. Egy ideig gravidát szedtem, abban nem volt omega 3, ami pedig jó lett volna. Gondoltam, majd eszem halat, de arra meg rá sem bírok nézni. Utána váltottam femibion 400-ra, ebben van omega 3 (halolaj kapszula, ahogy elnézem), viszont nincs vas. Gondolom, az orvos szól, ha valamiből pótlás kell.
2013. jan. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!