Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt olvastam, hogy akismamákna...

Azt olvastam, hogy akismamáknak min.400mg. Folsavra van szükség. De az elvitben, csak 0,80 van. Nem kevés? Szed még valaki külön folsavat is mellé?

Figyelt kérdés
2009. aug. 26. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első 3 hónapban a dokim tanácsára az elevit mellé még folsavat is szedtem. Szedheted együtt nyugodtan.
2009. aug. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosom tanácsára, már terhesség előtt 1 hónappal elkezdtem szedni az elevitet és a folsavat együtt.Most derült ki,hogy babás vagyok és most egyik nap elevitet másik nap folsavat szedek.
2009. aug. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
70%

Szia!

Kérlek nézd meg a dobozát még egyszer.

Én nem ilyet szedek,de az a gyanúm,hogy 0,8 gramm van benne ami viszont 800mg,és úgy tudom ennyi egy terhes nő napi adagja.

2009. aug. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
0,80mg van a dobozra írva.
2009. aug. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt azt írja, hogy nem 400-800 milligramm, hanem mikrogramm, ami pontosan 0.4- 0.8 mg (milligramm)-nak felel meg. Nem szabad a kettőt keverni!

[link]

2009. aug. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én orvosom napi két folsavat szedet velem az elevit és magne b6 mellett, mert 1 tablettában csak 3 mg-van, és minimum napi 4 mg szükséges.
2009. aug. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A védőnőm tanácsára minden nap szedem a 3 mg-os Folsavat, és egy hete másnaponta szedem a Gravidát. Előtte azt is mindennap szedtem, de mivel nincs panaszom, és már átlépek a 2. trimeszterbe, ezért azt lecsökkentettük a felére.

Sőt azt mondta, hogy ha minden rendben lesz, a 3. trimeszterben már csak heti 2 tbl. Gravidát kell szednek, a Folsavat meg majd meglátjuk.

2009. aug. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!