Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap délután a mérleg 55...

Tegnap délután a mérleg 55 kg-ot mutatott, ma délután 56.1 kg-ot. Ez lehet? Vagy csak puffadás, vagy azért ennyi, mert nem voltam azóta nagy wc-n? Irreálisnak tűnik egy nap alatt egy kg plusz. (14. hét)

Figyelt kérdés
2009. aug. 26. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem irreális. Lehet akár a nagywc miatt, vagy többet-kevesebbet ettél, mint máskor, elkezdhettél vizesedni is akár (én pl. már a 17 héttől vizesedtem). Én is megfigyeltem ennél még nagyobb eltérést is két nap között, szerintem aggodalomra semmi ok. Persze azért ha minden nap egy kg-t híznál, az azért már sok lenne, de szerintem itt nem erről van szó. :)
2009. aug. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy jó tanács: ne mérd magad össze-vissza. Ha mérni szeretnél, akkor mindig reggel, pisi után és nagyjából hasonló ruházatban, vagy ruha nélkül. De előtte ne igyál, ne egyél jelentős mértékben. Így kapod meg nagyjából a tiszta súlyod (még ez sem az).

Az ember súlya a nap végére akár 2 kg-mal is több lehet annak függvényében, hogy mennyit eszik/iszik aznap és mennyit pisil/kakil/izzad. Ettől függetlenül nem két kilóval "kövérebb" vagy, nem vastagabb a combod, nem híztál, csak ennyivel több dolog van a belekben, gyomorban, vízhólyagban.

Ha viszont valóban nőtt a súlyod, akkor azt a növekedést reggel is látni fogod, nem tűnik el reggelre!

2009. aug. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a 7. héten egyik napról a másikra 2,5 kg-ot híztam, a 10. hétig mutatta ezt a súlyt. Pedig nem ettem többet, csak hihetetlenül elkezdtem pukkadni, volt, hogy csak 3 naponta volt nagy WC-m, pedig probiotikus italokat is fogyasztottam, és sok gyümölcsöt ettem a kertünkből.

Aztán ahogy jött, úgy el is múlt a 10. héten. Visszament a súlyom, csak 0,5 kg maradt rajtam, de az biztosan a kajától van. A hasam lement, már rendesen van székletem, stb.

A védőnő azt mondta, hogy ez normális, a méhem növekszik, ilyenkor előfordulhat hirtelen súlynövekedés. 8 hetesen úgy néztem ki, mint egy 6 hónapos terhes, úgy felfújódtam. De már lement, szerencsére. És mondom, a súlyom is visszaállt.

12 hetes

2009. aug. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!