Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tudják megállapítani,...

Nem tudják megállapítani, méhen kívüli terhességem van-e, vagy normális?

Figyelt kérdés
Kórházban vagyok,kérem aki tud segítsen tapasztalatokkal.Pozitív tesztel kerestem fel az orvosomat,szerdán.De az uh-on nem látott a méhben semmit.Viszont a jobboldali petefészken talált valamit,amiről nem tudta mi lehet.Befektetett hát a kórházba,hátha méhen kívüli.Na de a 2.vérvételi eredményemre is azt mondják jó,megfelel a hcg szintem a normál terhességnek.Most 4 doki nézte újra az uh-ot,de nem találnak semmit.Amúgy sincs semmi fájdalmam,vérzésem,semmi olyan ami rendellenességre utalna.Itt fekszek és semmit sem tudunk.Nagyon hálás lennék,ha esetleg egy-egy tapasztalatot írna valaki.Köszönöm!

2013. jan. 4. 10:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

mennyi idős terhes lennél most?mert mikor énn pozitivat teszteltem hétfőn,pénteken mentem dokihoz,semmit nem látott akkor beijesztett hogy ez lehet méhen kivüli,aztán visszahivott 2hét mulva akkor már látta a petezsákot méhen belül,remélem minden rendben lesz!



18+3hkm

2013. jan. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát sajnos nem lehet tudni pontosan..Nagyon hajtottunk a kistesóra,de amióta nem szedek gyógyszert,össze-vissza mensruáltam,tehát lehetséges,hogy később volt a peteérésem.Az utolsó menzesztől számolva már 5-6 hetes is lehetnék,de tuti később fogant meg,szerintem max.3.
2013. jan. 4. 10:59
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálam sem tudták megállapítani, hogy méhen belüli-e az első terhességem. Engem akkor fektetett be a doki, amikor vérezni kezdtem, de az ultrahangon még akkor sem látszott semmi. Véreredmények alapján terhes voltam, de csak voltam. De még pár napig bent kellett maradnom, mert azt mondta a doki, hogy még így is lehet méhen kívüli. Pár nap és nálad is kiderül, hogy mi van. Addig ne idegeskedj, pihenj sokat. Valószínűleg még korai a terhességed és a doki csak elővigyázatos!
2013. jan. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Na az én storym pont ilyen! Túl korán mentem dokihoz így aztán nem láttak semmit! Viszont a jobb petefészkemnél szorosan volt valami, amiről fogalmuk se volt, hogy mi lehet! Igaz engem nem fektettek be, de 2 naponta jártam vérvételre ultrahangra... És egy héten belül eltűnt az izé a petefészkem mellől, így azt mondták így utólag, hogy biztosan ciszta volt, és szétpukkant, és még aznap már látszott a méhen belüli felritkulás!!! Nyugalom! Nekem is iszonyat türelem kellett, de ezért is szokták mondani, hogy nem szabad túl korán dokihoz menni :D én már megtanultam a leckét!
2013. jan. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,kicsit megnyugodtam.Jó,hogy már mással is történt ilyen.Köszi nagyon nektek!
2013. jan. 4. 11:12
 6/11 anonim ***** válasza:
szerintem nállad sem lesz baj,majd ird meg ok?első voltam
2013. jan. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
oké,majd megírom.Újabb vérvételem volt,ismét nőtt a HCG-szintem.Az egyik doki erősködik,hogy méhen kívüli lesz ez úgy is és hétfőn műteni akar,de nem tudom mit,amikor nem is látnak semmit.Azt hiszem,ha addigra sem lesz panaszom,nem fekszem kés alá.Köszi mindenkinek.
2013. jan. 4. 13:56
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs panaszod és a terhességet sem találják, akkor miért akarnak műteni?

Sajnos én is voltam ilyen helyzetben, azzal a különbséggel, hogy már a pozitív teszttől kávézacc szerű vérzésem volt és egyik éjjel olyan fájdalmaim voltak, hogy be kellett vinni a kórházban. Ott az ügyeletes doki fél órán keresztül kereste a terhességet, de semmit nem talált, így hazaküldött, de a folyosón utánam rohant, hogy mégis maradjak. Másnap folyamatosan nézték a hcg szintem, majd a legprofibb uh-s doki is megnézett. Ő sem találta meg a terhességet, de talált egy 5 cm-es vérömlenyt, amiből már biztosak voltak a méhen kívüliben. Laparoszkópiás műtétem volt. A bal petevezetőmben volt a terhesség, de nem kellett a petevezetőmet eltávolítani szerencsére. Azért sem találták, mert a bal oldali petefészkemet nem nagyon lehet uh-n látni, mert hozzásimul a méhemhez.

Érdekes módon, engem a vérzés és a fájdalom ellenére végig biztattak, hogy biztosan csak kicsi a terhesség, ne keseredjek el. Ezért nem értem, hogy téged miért akarnak műteni.

De van egy pozitív kimenetelű sztorim is. Egyik ismerősömnél megállapították a méhen kívüli terhessége amikor vidéken volt a szüleinél. Nem volt semmi tünete, csak a pozitív teszt utáni első uh-ra ment. A család orvosához ment, benne megbízott. Már elő is jegyezte műtétre, de vissza kellett mennie Pestre, ahol elment a saját orvosához, aki megtalálta a babát méhen belül. Állítólag elvándorolt, de szerintem eleve jó helyen volt, csak jól elbújt. Már meg is született. Első kézből származó info, mert az anyuka tőlem érdeklődött a műtét menetéről.

Drukkolok, hogy minden rendben legyen veled!

2013. jan. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
kérdező hogy vagy mi a helyzet?
2013. jan. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
sziasztok!Képzeljétek ma reggel az uh-nál végre megmutatta magát,és jó helyen van!!!nagyon örülünk,minden rendben van,5 hetes vagyok!Hálásan köszönöm nektek a sok pozitív választ és bíztatást!puszi mindenkinek!
2013. jan. 7. 09:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!