Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmehetek betegállományba?

Elmehetek betegállományba?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul vagyok, az első trimeszterben vagyok. Elmehetek betegállományba? Ha igen, hogy kell ezt intézni? Odamegyek a háziorvoshoz és elmondom mi a helyzet? Másféle papírt kell kérnem? Mi van ha több hétig kutyául érzem még magam? Meddig lehetek betegállományban? Ez ugyanaz mintha táppénzre mennék? Megannyi kérdés...;
2013. jan. 5. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Nőgyógyásznak ezt elmondod, Ő ad papírt, amivel a háziorvos táppénzre vehet. Addig maradhatsz, ameddig akarsz, ill. szarul érzed magad. Ha kell a 9. hó végééig. Igen, ez táppénznek számít. Nem bonyolult, csak ennyit kell tenned. Jobbulást és sok boldogságot!
2013. jan. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, és milyen papírt ad a nőgyógyász, hogy rosszul vagyok? Olyan papírom van hogy babás vagyok. Az nem elég? 15-én megyek legközelebb a nőgyógyászhoz, kizárt hogy kibírjam addig.
2013. jan. 5. 14:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a nőgyógyásznak kell tartós táppénzre vennie.Ha a háziorvos vesz táppénzre,akkor kéthetente újra meg kell jelenned felülvizsgálaton.A nőgyógyász olyan papírt ad,amit minden hónap ötödik napjáig kell leadni a munkáltatónál.A munkáltatónak sem mindegy,mert így nem tud helyettest felvenni.
2013. jan. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Veszélyeztetett terhesként fog kiírni a doki. Nekem nem kellett átmennem a háziorvoshoz, a nőgyógyász is lehet hogy egyből kiír.

2013. jan. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez úgy látszik mindenhol másképp működik. Engem a hetedik hónapban írt ki a háziorvos anélkül, hogy bármi papírt vittem volna a nődokitól. Nem kellett semmit felülvizsgáltatni. Legjobb, ha felhívod a háziorvosod és Ő megmondja mit kell tenned.
2013. jan. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor hétfőn elmehetek a háziorvoshoz hogy betegállományba vetessem magam, majd ha nem lettem jobban, 15-én mondjam ezt el a nőgyógyásznak, de előtte meg kell szüntetnem a háziorvosnál a betegállományt? Jézusom. Köszönöm, nagyon kedvesek vagytok mindannyian hogy válaszoltok.
2013. jan. 5. 14:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem elmagyarázták, hogy a nőgyógyászat olyan alapellátás mint a háziorvos, így a nőgyógyász vesz veszélyeztetett terhesnek fel :)
2013. jan. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tényleg mindenhol máshogy működik. HA tudsz kérdezz meg vmi ismerős kismamát a környezetedben és akkor már aszerint mész dokihoz h tudod mi van. Engem pl a háziorvos nem írt ki és a nőgyógyászomnak sem kellett semmilyen igazolást adni, egyszerűen bemennem a terhesgondozóba és ott minden kérdés nélkül kiírtak és elég havi egyszer mennem a papíromért.
2013. jan. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyi, hogy már az első naptól táppénzt kapsz,(nem betegszabit) ami a fizud fele talán. Szal nem lesz sok. Továbbá: táppénzre csak annyi napon át vagy jogosult, ahány nap munkaviszonyod van.
2013. jan. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére azzal nem lesz gond, 7,5 éve folyamatos munkaviszonyom van. De mi az a terhesgondozó? Nálunk a háziorvos rendelője melletti ajtó a nőgyógyászat, ahol a terhesgondozást ellátják. Érdekes hogy tényleg mindenhol másképpen működik.
2013. jan. 5. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!