Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Betöltött 5. terhességi héten...

Betöltött 5. terhességi héten baja lehet a babának, ha beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Tegnap délután nagyon fájt a torkom, már a számat sem bírtam kinyitni annyira és fájt minden végtagom. Éjjel alig aludtam, lázam nem volt. Most már sokkal jobban vagyok, de még mindig fáj a torkom. Mivel most fejlődik ki a babának mindene, ezért aggódom hogy baja esett.

Kérlek ha volt tapasztalatod még ha az is, hogy elvetéltél, az őszintét írd meg. Köszönöm


2013. jan. 5. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
szia. 10 hetes terhesen átestem egy vesemedence-gyulladáson. Nappal kezdődött a fájdalom, estére járni sem tudtam. Görnyedtem egész éjjel, az ügyelet nem vette fel a telefont, férjem külföldön, így meg kellett várnom a reggelt, másik szobában a nagyobb gyerekkel. Másnap reggel a doki megvizsgált, vesemedence gyulladásom volt, gyógyszert nem kaphattam rá. Másnap nőgyógyászhoz mentem, minden rendben volt! Ezután egy hónapig hetente néztük uh-val, de hála Istennek semmi károsodást nem szenvedett! :-))) ezután jött még egy "jó kis" vírusos torokgyulladás, fogíny gyulladás, egy megrepedt ujj, tehát mi igazi "túlélők" vagyunk! :-) ne aggódj, ettől nem lesz semmi baja a babának! :-) boldog babavárást! :-) pihenj le egy jó adag finom teával, pihenj! :-)
2013. jan. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Feküdj és pihenj sokat! Így nem lehet baj :)
2013. jan. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Menj orvoshoz,írjon neked gyógyszert amitől gyorsan helyrejössz(nem kell megijedni az antibiotikumtól,mert a legtöbbje nem árt a babának!!).Pihenj sokat,igyál sok teát,és gyógyulj meg minél hamarabb!!


22+4 hkm

2013. jan. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia!!Én sajna a negatív tapasztalat vagyok..7 hetes terhesen voltam UH-on,akkor minden rendben volt.Néhány nap múlva átesetem egy 2 napos hányós-hasmenős lázzal járó vírusfertőzésen.Nem kaptam semmi gyógyszert,de a 2 héttel későbbi UH-on nem volt szívműködés.9 hetesen halt az embrióm,missed lett belőle.Műtéttel befejezték.Rá 3 hónapra ismét babás lette,aztóta 6 éves a lányom:-)Természetesen ez csak az én esetem,és neked nem is biztos,hogy vírusos eredetű a problémád.Nekem anno azt mondta a dokim,hogy szinte biztos,hogy nagyon kárososdott az embrió,és jobb így,hogy elhalt...Szóval ezt csak azért írtam le,hogy ilyen kora terhességben még sajnos bármikor mármi előfordulhat,de te ne gondolj a legrosszabra,pihenj sokat,igyál sok folyadékot,vigyázz arra,hogy ne menjen fel a lázad,mert a magas láz vetélést is okozhat.Ha nem vagy jobban,szerintem menj el az orvoshoz,nem a gyógyszer okoz bajt,hanem ha esetleg nem kezelik a probléma okát.Egyébként nagyon szívósak tudnak azért ezek a picik lenni:-)Mielőbbi gyógyulást kívánok neked,és boldog babavárást!!!Üdv:Tamy
2013. jan. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem megijeszteni akarlak, de elméletileg lehet fejlődési rendellenesség. De hogy sima torokfájós betegségtől, hát azt nem tudom. Kérdezd meg az orvost, és a 12 és 18 hetes uh-n is szólj, hogy a korai szakaszban betegségen mentél át. Nekem gyomorfertőzéstől lett. 7 hetes voltam, és szívbetegen született. Másnak nem lett semmi baja hányás-hasmenéstől. Jól van, eleven, egészséges nagyfiú már egyébként, gyógyszert sem szed :)
2013. jan. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az őszinte válaszokat! Ez az igazi segítség. Tegnap este már sokkal jobban voltam. Ha nem péntek estefelé kezdődik el a betegség, biztosan elmentem volna a dokihoz.

Utolsótól kérdezném: kiderült valamelyik heti uh-on hogy szívbeteg lesz a babád?

2013. jan. 6. 09:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem derült ki, mert akkor még nem voltak olyan jók az uh-ok. Ma már kiderülne a 12 és 18 hetes genetikai uh-on is. Akkor még nem volt ilyen. Későbbi terhességeimnél elküldtek e miatt magzati szívuh-ra, de csak a biztonság kedvéért, 18 hetesen is látták, hogy jó az áramlás.
2013. jan. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Csak hogy a kérdésem végkimenetelét mások is tudják akik hasonló cipőben járnak: a babám kamrai sövényhiánnyal született amit a terhességem alatti vírusfertőzés okozott.
2014. jan. 12. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!