Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kell -e folyamatos munkaviszony?

Kell -e folyamatos munkaviszony?

Figyelt kérdés

A munkaviszonyom,ami 1 év volt aug. 14. lejárt, és csak most kapnék új állást szeptemberben. Kell-e folyamatos munkaviszonynak meglennie ahhoz, hogy megkapjak minden támogatást terhesség után? Megvan a 365 nap munkaviszony, de most 1 hónapig nincs munkám.

Azt tudom, hogy csak akkor kapok támogatást, ha munkaviszonyban vagyok, de az a kérdés, hogy ennek folyamatosnak kell e lennie.Ugyanis 4és fél hetes terhs vagyok, úgyhogy még 1 évig nem tudok dolgozni:(


2009. aug. 27. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, én úgy tudom kell a folyamatos.

esetleg utána érdklődhetsz, hogy nincs-e valami kiskapu, pl. hogy kifizted az aug. 14-től az új munkád kezdetéig a tb-t vagy valami. Mindenképpen járj utána, hogy tudd mire számíthatsz.

2009. aug. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és mi van akkor,ha még a munkaviszony megszünése előtt teherbe estem?
2009. aug. 27. 18:44
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt az oldalt tudom a figyelmedbe ajánlani, ha bármilyen gyermekkel kapcsolatos támogatásról tájékozódni szeretnél. ezt mindig frissítik és a jogszabályokra épül.

Gyed feltételei tartalmazza azt, amit kérdeztél. (de a tgyás is ezen alapul.



2 éven belül kell 180 nap folyamatos munkaviszony a gyedhez, tgyás-hoz.


(ha elfogadsz egy jó tanácsot. a folyamatos munkaviszony nem ehhez kell, hanem ugy általában jó, ha megvan. Pl. Te biztos május 1 után fogsz szülni és ott már fontos lesz, hogy mennyi volt a 2 éven belüli folyamatos munkaviszonyod. Rögtön el kellett volna menned táppénzre vagy passzív táppénzre, vagy be kellett volna jelentkezned a munkaügyi központba. ez mind biztosítást eredményez.

2009. aug. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi helyesbítek: a- "folyamatos munkaviszony nem CSAK ehhez kell"
2009. aug. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Folyamatos munkaviszonynak szamit, ha egy honapon belul ujra munkaba allsz.Tuti, most erdeklodtem meg.
2009. aug. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi!
2009. aug. 28. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!