Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Streptococcus fertőzést...

Streptococcus fertőzést találtak Nálam.37 hetes vagyok? Volt valakinek? Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Olvastam a neten róla, és rettenetesen megijedtem. Kérlek gyugtatsatok meg, hogy nem lesz baj a babával.
2013. jan. 9. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nem lesz! Vajúdás közben antibiot kapsz két részletben. Szülés után a babát is ellenőrzik. Ez a mai világban nem jelenthet gondot! Ne aggódj! De tényleg! Neten meg jobban jársz, ha nem olvasgatsz, nem kutakodsz, mert az káros az egészségre!:) Könnyű szülést!
2013. jan. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. És ha a szülés nem tart 4 órán át? Akkor a baba kapja a gyógyszert? És ha megbetegszik?
2013. jan. 9. 21:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt, és pontosan tudom, mit érzel :(

Én is rákerestem, és napokig elsírtam magam, ha eszembe jutott.

Aztán anyukám nyugtatott meg, és teljesen igaza volt. Mert a lényeg, hogy szülésnél, még vajúdás alatt kapsz majd antibiotikumot, amit így a baba is megkap, tehát nem lesz gond! Gond azoknál a babáknál szokott lenni nagyrészt, akiknél nem derült ki, így nem kaptak antibiotikumot...ezek viszont igazi rémtörténetek, olvasni is rossz volt :(

Annyi biztos, hogy minden doki, szülésznő és csecsemősnek felhívtam rá a figyelmét, akinek bármi köze is volt a babámhoz, és egyébként is körültekintőbbek voltak a fertőzés tudatában. Annyit mondtak egyébként, amikor hazaengedtek (ugyanúgy 3 napot voltunk benn, mint bárki más, akinek minden rendben), hogy (mint egyébként bármelyik babánál, ha valami panasza van, legfőképp, ha lázas, akkor irány a doki) Elvileg az első 3 hónapban jöhet elő még ilyesmi, de ha megkapja az antibiotikumot, akkor nem lehet gond. Jah...ha nincs elég idő az antibiotikum beadására (mert 2 adagot kell kapni, úgy emlékszem 2 óra különbséggel), akkor miután megszületik a baba, ő kap majd, az viszont meghosszabbíthatja a benn töltött napokat, általában egy hét...

Egyébként kisöcsém úgy született, hogy már a pocakban megfertőződött, ez onnan derült ki, hogy az UH-on láttak rajta valami eltérést, és mondták, hogy miután megszületik, ki kell vizsgálni. Kiderült, hogy emiatt volt (kenetvételt akkoriban még nem csináltak, sajnos azt hallottam, hogy még most sem mindenhol), de egy hét antibiotikum után hazaengedték őket, nem volt semmi gond. Még utána pár hónapig néztek neki vizeletet, hogy minden rendben van-e, de azóta meg már 13 éves pimasz kis kamasz. :)))

Szóval itt a legnagyobb veszélyt az okozza, ha nem tudnak a fertőzésről, vagy nem kezdik azonnal kezelni, mert nem gondolnak rá.

Szóval nyugodj meg, minden rendben lesz, "őrülj neki", hogy kiderült, és figyelni fognak rátok!!!!

2013. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnálom nagyon! :(

Az a fontos, hogy bízz az orvosodban és figyelj oda, hogy tényleg megkapod-e a szükséges kezelést!


Egy ismerősöm kislánya most halt meg ebben a fertőzésbeen, születéskor már fertőzött volt, egy hónapot élt :(


Kérlek, ne haragudj, hogy leírtam, tudom ezzel most megijesztettelek, DE azért írtam le, mert ő nem figyelt, nem volt fogadott orvosa és nem kaptak időben kezelést :( :(


Nem lesz baj, jól kezelhető AB-al!

2013. jan. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Születéskor már fertőződött volt szintén a kórházban megismert két kismama babája és elvitték őket a második napon kezelésre szoptatni jártak fel hozzájuk valamivel többet kell bent maradjanak ennyit tudok . Anyuka amiatt sirdogált mert ő kezelve lett terhesen és nem is értette ,hogy kaphatta el mert császárral született a babája .Ezek szerint látom nem csak hüvelyi úton kapható hiszen a hasban is már fertőződhet a pici . Most mondanám ,hogy nyugalom és mondom is csak tudom ilyenkor már nincs nyugi én ezt nem éltem át egyik terhességemnél sem de pl túlhordás miatt voltam még két hete tiszta stressz(hál istennek gyönyörű nagy egészséges kisfiam született ) ilyenkor az ember ilyen és utána is .. :)Kivánom ,hogy minden rendben legyen veletek !
2013. jan. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!