Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit lehet kezdeni egy sógornőv...

Mit lehet kezdeni egy sógornővel, akit eddig szerettél és tiszteltél de "megváltozott" viselkedése miatt már nem szívesen látod és kéred a segítségét?

Figyelt kérdés
Baba lesz nálunk, a férjem azóta nincsen jóba vele, az anyóst is valószínűleg ellenünk hangolja..másképp teszünk dolgokat, valószínűleg van benne irigység, ami valahol érthető, mert most nekünk anyagilag könnyebben megy minden, mint egykor neki. Persze ez egyrészt annak is köszönhető, hogy az én családom is segít nekünk. Imádom a gyerekeit is, de nagyon szarul esik, hogy folyton rosszat kíván nekünk, meg azóta már az anyósommal se merek két szót váltani,akin szintén érzem a változást..már most érzékelteti, hogy ha valamit nem jól csinálok, mert a lánya másképp csinálta.. nem esik jól, hogy meg sem született a baba és már most szétszedik,mintha félne hogy az ő gyerekei kiesnek a dédelgetésből. Nem jó érzés csalódni valakiben, főleg olyan valakiben, akitől inkább mást várnál..

2013. jan. 9. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém egészen Angliáig "menekült".. igaz, neki se kutyája- se macskája. De kiosztottam eléggé, amikor már odáig fajultak a dolgok, hogy hazugságokat áállított rólam és a családjáról másoknak.

Nagyon csúnyán a saját vermébe esett bele. Anyósék is tudták, hogy ő a hibás, mégis védték. Érthető, de azóta anyósék sem a kedvenceim. Fogalmazzunk úgy, hogy eltűröm őket a férjem miatt.

2013. jan. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék rivalizálni, melyikünk gyerekének van szebb és jobb...úgy érzem, ránk tartozik, hogy mi mit veszünk, mint ahogy az is, hogy mit hogyan csinálunk. Miért jó ez?
2013. jan. 9. 21:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért jó ez? Semmiért. Nincs rá magyarázat, a saját életével nyilvánvalóan nem elégedett irigy és féltékeny rád (mert neked szerinte jobb). Nagy butaság ez mert ettől neki nem lesz jobb az élete csak felszínesen hiszi azt hogy na most jól keresztbe tett neked.

Ilyenkor szokott az jönni hogy még majd keres vmi indokokat is hogy te mi mindent csinálsz rosszul (mindegy hogy mibe csak beleköthessen).

Sajnálom , nagyon rossz ilyen emberrel egy családban élni mert elkerülni sehogy sem tudod.(ha csak barátod vagy ismerősöd az ilyen ember akkor meg tudod tenni hogy leépíted a kapcsolatot vele, na de családdal...)

Főleg hogy mikor az embernek gyereke van akkor már az ő érdekeit is nézi, és mondjuk szeretnéd hogy a nagyszülőkkel (anyósék) meg sógornőd gyerekeivel (unokatesók) jóban legyen a gyereked, hiszen mégiscsak ők (is) a családja akkor meg főleg nehezebb hogy mindig te "nyelj" és próbálj a "hülyékkel" egyezkedni vagy konszolidálni a helyzetet...:((

Anyósékat meg valahol meg lehet érteni, az embernek a gyereke az első akkor is ha az tök hülyeséget csinál, ha bűnöző ha lop csal hazudik akkor is mellette áll...úgyhogy sajnos ők biztos sógornőd mellett állnak. Persze azért ha olyan van (kamuzik nekik és erre rájössz) tájékoztathatod őket hogy azért nem úgy vannak a dolgok ahogy ő azt előadja - de ettől se várj sokat, nekik ő a gyerekük nem te.:(

Nem tudom mi a jó megoldás ilyenkor.

2013. jan. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A férjemet is bosszantja, és olyan kívülről, mintha miattam romlott meg volna köztük a kapcsolat. Persze a férjem mellettem áll, de ő nem akarja vele megbeszélni a dolgokat, mert ő is felháborítónak tartja, hogy ilyeneket csinál...Az anyós meg kettőjük között vergődik. Őt is sajnálom, csak én ezt nem érdemlem..mert semmi rosszat nem tettem.(
2013. jan. 9. 22:03
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mintha saját magamat olvasnám...

Ez a viselkedés butaságra vall. Irigy és féltékeny és jobb színben szeretné magát és a családját feltüntetni, ő akar a középpontban lenni, vele foglalkozzon a család.

Mi nagyon eltávolodtunk egymástól, pedig szemben laknak velünk. Én nem viszem át az 5 éves fiamat játszani, nem bízom bennük. Sógorom szokta áthozni a 7 éves fiát, hogy játszanak. Szívesen látom a gyerekeiket nálunk, szeretnek itt lenni.

Az én sógornőm már évek óta hazudozik. Az első az volt, hogy bebeszélte az akkor 3 éves fiamnak, hogy neki az apja nem is az apja, hanem egy másik ember. No, akkor mondtam azt, hogy a mi felügyeletünk nélkül nem lehet náluk.

5 hós a kicsi fiam, most meg azt hallottam vissza, hogy azért hívják a fiamat Alexnek, mert igazából Sándor az apja (meg is mondta, hogy melyik Sándor a faluból). És sógorom nap mint nap Sándornak nevezi a fiamat. Gondolhatod...

Apósom már kiismerte őket, mert sokszor átverték már őt. De mindig segít nekik, amit megértek.

A férjemet nem érdekli, mi van velük, mert minket is rengetegszer becsaptak és átvertek. Pedig a saját bátyja.

2013. jan. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!