Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha egy nő bármilyen problémáva...

Ha egy nő bármilyen problémával megjelenik a nőgyógyásznál, arról minden esetben kell adnia az orvosnak valamilyen papírt?

Figyelt kérdés
Mert a bnőm azt mondta volt ott, én meg kérdeztem, h van valami nyoma? papír vagy ilyesmi? Ő azt mondta nem..de én nem hiszek neki. Szerintem minden orvosi vizsgálatnál adnak valamilyen papírt, h ott volt az illető. Amúgy vérzéssel ment oda, mert állapotos.

2013. jan. 9. 22:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha magánrendelésre ment,akkor nem biztos hogy kapott.Én a terhesgondozásom alatt végig magán orvoshoz jártam, és soha nem kaptam kézzel fogható pappírt; csak ha a kórházba kellett mennem pl. UH-ra,vagy a kötelező időszakos vizsgálatokra (azt nem a rendelőjében végzi).Arról minden esetben kap a kismama pappírt,amit magánál is kell tartania mert a köv. vizsgálatkor kérik+ a szülésre is vinni kell minden leletet magával.

Ha vérzéssel ment orvoshoz,akkor szerintem mindenképpen kellett volna kapnia valamit; ez nem játék.

2013. jan. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint, ha vizsgálatra megy valaki, ráirják a kartonjára, hogy mi a panasza, de papirt nem adnak, legalábbis nekem nem. Hacsak arra nincs szükség, hogy igazolja magát, ha hiányzott valahonnan.
2013. jan. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én se kaptam semmi papirt,mindent a kartonomba irtak,én is állapotos voltam és vérzéssel mentem,szal ha csak ezért gondolod,h hazudik,akkor megvédeném.
2013. jan. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem feltétlenül kellett kapnia. De miért nem bízol benne? MEnnyi idős terhes? Van már kiskönyve? Mert akkor a kiskönyvben kéne nyoma legyen, oda nem írtak be semmit?

Ha még nincs kiskönyve, és magánrendelésen volt, akkor lehet hogy nem kapott papírt, de gondolom akkor mondták mikor kell visszamenni kontrollra, kísérd el!

2013. jan. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szakrendelésen szóban kaptam arról tájékoztatást, hogy kétoldali petefészek-cisztám van.

Elmentem másik városban szakrendelésre, két héten belül, és hülyének néztek, mert azt mondtam, kétoldali petefészek-cisztám van. Semmi nem volt, így azt hitték, hipochonder vagyok. Hadd ne mondjam, hogy néztek rám, én meg hiába mondtam, hogy nem én találtam ki.

2013. jan. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Mindenesetben adnak papírt. Rajta van a vizsgálat neve, az eredmény és a naplószám is. Dátum és a doki aláírása,pecsétje. Ha állapotos,ha nem ez kötelező
2013. jan. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Fenét kötelező. A doki rögzíti a gépében, és kész.

Ha még csak akkor diagnosztizálták a terhességet, akkor kapott volna egy papírt, hogy azzal menjen a védőnőhöz terheskönyvért. A további vizsgálatok során a terheskönyvbe ír be az orvos. A kötelező vizsgálatokra viszont a kórházban kell kötelezően megjelenni, ott adnak róla papírt. Max, akkor mész oda, ha ő rendel, és behív soron kívül.

2013. jan. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Orvosa válogatja, nálunk az sztk-s orvos semmit nem ad, max gépben rögzít. Akihez most járunk magánorvos az pedig minden egyes alkalomnál ad egy papírt, ráírja az akkori mért értékeket, panaszt ha van, javaslatot vagy épp azt hogy mi a következő teendő (vérvétel, vizsgálat, genetika stb...)


Szóval lehet olyan is, hogy nem kapott papírt.. Ha még fiatal a terhesség lehet megnézte a barátnődet, egy "semmi problémával" elintézte és visszahívta későbbre.. gondolom még néhányszor kell mennie majd a terhesség folyamán és akkor esetleg menj el vele. Kiskönyve se feltétlen kell legyen ha még néhány hetes, felénk 12. hét után kell csak megcsináltatni, addig nem "szeretik" kiállítani mondván hogy bármi lehet.

2013. jan. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben adnak papírt. Ambulanslapot ír az asszisztens, ez 90 százalékban a gépen marad, nem kerül nyomtatásban. OFF Nem bizol a baratnodben?
2013. jan. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én még sosem kaptam papírt. Kizárólag a rákszűrés eredményeit szoktam megkapni papíron.

Sajnálom a barátnődet, hogy egy olyan férfitól várandós, aki ennyire bizalmatlan.

2013. jan. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!