Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A baba, hogy fejlődik szénhidr...

A baba, hogy fejlődik szénhidrát nélkül? Rossz lett a cukorterhelésem 3 hete. Külföldön élek, itt nem ismerik a 160grammos diétát, azzal kezdték, hogy ne egyek semmit amiben szénhidrát van.

Figyelt kérdés
Holott egy kismama napi szénhidrát szükséglete 50%-ban teszi ki az étkezést. A baba hogy fejlődik szénhidrát nélkül??? Ez azért érdekelne nagyon!
2009. aug. 28. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én orvosom azt mondta, hogy a baba elveszi, ami neki kell. A tartalékaidat használja fel. (Amíg vannak) Mindenesetre bármilyen hiány legyen az vitamin, ásványi anyag vagy tápanyag, rajtad látszik meg először és akkor közbe tudsz lépni.
2009. aug. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez egy nagyon egyszerű megoldás lenne, csakhogy olvastam már olyat, azért nem szabad diétázni mert a szervezet akkor elkezdi a zsírban tárolt cukrot felbontani ami méreganyagok távozásával jár. És ami nem igazán jó terhesség alatt. Tudom, hogy a tehességi diabetes alatt termelődik egy olyan hormon ami megakadályozza az inzulin termelődését, ezért alakul ki a terhességi cukorbetegség! De a baba, hogy jut akkor szénhidráthoz ha én nem eszek szénhidrátot! Ez a kérdésem! Elveszi a raktáraimból és közben még méreganyagot is felszabadít vele??? Mert ez így nagyon nem hangzik jól! Teljesen normális testalkatú vagyok és 6kg-ot híztam eddig a 28. hétig! Van itt szakértő a témában?
2009. aug. 28. 14:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szénhidrátot enni kell.

Én is terhességi cukor beteg lettem.Én sem vagyok túlsúlyos.

Napi 200g szénhidrátot mondtak.

Mindenben meg kel nézni mennyi van, kiszámolni mennyit ehetsz.

Neten sok táblázatot találsz miben mennyi van.

Nekem azt mondták úgy osszam be a napi mennyiséget, hogy :

8.30 reggeli 40 szénhidrát

10.00 tizórai 20 szénhidrát

12.30 ebéd 50 szénhidrát

15.30 uzsonna 30 szénhidrát

18.00 vacsora 40 szénhidrát

21.00 pót vacsi 20 szénhidrát


Remélem tudtam segíteni

2009. aug. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Nem értem, hogy gondolják itt kint, hogy ne egyek szénhidrátot... Odafigyelek azért, hogy egészséges szénhidrátot vigyek be, ha már egyszer lemondtam a péksütikről meg a csokiról.... sőt még a gyümölcsöt is betiltották..., se burgonya se rízs, se tészta, ez azért durva, a gyerek nem fog salátán meg huson fejlődni ....
2009. aug. 28. 15:16
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit én tudok (a dokimtól), szintén terhességi cukrom van: a CH igazából neked kell, a baba a fehérjétől, aminosavaktól fejlődik. Tehát: egyél minnél több húst, sajtot, este mehet egy kevés joghurt, tej és sztem azért egyél legalább napi 160g CH-ot, mert a végén még nem lesz erőd! A babád miatt ne aggódj, ő tényleg elveszi ami kell neki!
2009. aug. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!