Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtörténhet ilyen?

Megtörténhet ilyen?

Figyelt kérdés

Létezik-e olyan eset, hogy megszül egy kismama, és még akkor sem veszik észre, hogy a babája az előző ciklusban fogant mint amit a terhesség során végig számoltak.

Nővéremről van szó, azt gyanítja hogy elszámolták. Megjött neki, és onnan számolták a terminust is, de 3 héttel a kiírtnál hamarabb szült egy 3 kg-os kislányt. Elég hamar elment vizsgálatra a terhessége elején, és a menzesz szerint akkor volt 5hét 6 napos, akkor volt a CRL 6 mm. Tehát szerintem nem az előzőben fogant, mert akkor már sokkal nagyobb lett volna a baba. Ti mit gondoltok erről. Úgy gondolom az orvostudomány már fejlettebb ennél, hogy ne vegyenek észre egy ekkora, majdnem 1 hónapos különbséget.


2013. jan. 11. 07:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen egyik ismerősöm járt igy,neki is "hamarabb" megszületett a normál sulyu babája
2013. jan. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez jó! Csak akkor azt nem értem hogy az első uh-n hogy volt mégis olyan pici, és felelt meg mindenben a számított kornak. Szerintem tesómnál mégsem ez történt..
2013. jan. 11. 07:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nem középidőben, hanem rögtön menzi után fogant a kicsi, vagy esetleg a megjött menzi előtt egy pár nappal, ezt elhiszem. Nekem pl 5 hét 5 naposan 8 mm volt a petezsák!!!, embrió még nem volt látható, nővérednek meg már akkor 6 mm volt. Ehhez képest ikreim lettek, egypetéjűek abból a 8 mm-es petezsákból. És 12 hetesen nagyobbak voltak mint a lányom egyedül volt annó ilyenkor.

Mekkora volt a babája 12 hetesen, nem tudod véletlenül?

(Amúgy nekem meg egy hónappal előbb születtek az ikrek, 2.5 és 2 kg-mal, és mivel én is kicsi vagyok, lányom is az volt, minden ok volt a kicsikkel, és mivel ikrek még normál időre is néha kisebbek mint az enyémak, legalábbis a nagyobbik, így én is azt gondolom, hogy nálam is el volt számolva 1-2 hét. )

2013. jan. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szia! Nem tudom a pontos méreteket, de talán 1-2 héttel nagyobb volt, kivéve a femur hossza, az megfelelt a számolt korának. Tesóm szerint úgy volt, hogy menzesz után voltak együtt, hogy pontosan mikor azt nem tudom, de szerinte ebből lett a baba. Akkor valószínű hogy ezért volt nagyobb. De az nem lehet szerinted sem, hogy az előző hónapban fogant, csak megjött neki utána rendesen, ugye?

Gratulálok a babáidhoz! :-))

2013. jan. 11. 08:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálam kezdetektôl nagyobb méretet mértek, mint amit a számolt kor mutatott. Dokim szerint tuti nem emlékeztem rendesen az utolsó mensi elsô napjára, vagy a fogantatásra. Pedig akkor már évek óta jegyeztem a mensik elsô napját, illetve az együttlétre azért emlékszem pontosan, mert egy sajnálatos esemény is akkor történt. Egyszerûen korai PÉ-m van, bár a doki másról akart meggyôzni. A 11 héten mondta is, hogy mivel nagyobbak a baba méretei, így 1 héttel elôbbre hozza az integrált teszt elsô vérvételi idôpontját. Késôbb még egy párszor próbélt meggyôzni arról, hogy tuti nem jól emlékszem a dátumokra, aztán már csak azt írta a papíromra, hogy korához képest nagyobb méretû baba. Tervezett császárom lett volna december 28-án én meg mondtam a dokinak, hogy higgye el, karácsony elôtt meglesz, de még akkor is a maga igazát mondogatta. December 22-én született a lányom 50 cm-rel és 3280 grammal. Számítás szerint 37+3 hetesen. Na akkor már belátta a doki, jé, nekem tényleg korai pé-m van. Utolsó mensi elsô napjától számított 7. napon voltunk utoljára együtt apukával, amikor a lányom fogant.
2013. jan. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is így jártam 2 szer is mert nekem meg pont hogy sokkal hosszabb a ciklusom és emiatt majd 2 héttel később volt az opvu amiből összejött a baba, ezért a terminus végén meg akartak mindkétszer szüleszteni végülis 10 nappal korábban mint kellett volna ha úgy nézzük...szerencsére a babáim beérték addigra a valójában fennálló 40.hetet és maguktól beindult a szülés, de mindkétszer 41+3-4 nek azaz bőven túlhordásnak lettek minősítve.

Ja és persze az egyiküknél jól végigparáztam a terhességet mert valamit mindig kisebbnek mértek holott szegény csak IDŐBEN volt kisebb, már dohányzással is meggyanúsítottak holott eü dolgozó vagyok. Eszembe nem jutott volna cigizni azóta se gyújtottam rá pedig a nagyobbam már 4 éves.

Ja és 3300 grammal született a fiam szóval biztos hogy időre jött és nem 10 napos túlhordással.

És nagyon vicces volt hogy meggyőzhetetlen volt a doki (2höz is jártam) a peteérés időpontját illetően.

2013. jan. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A sógornőm volt így. Tavaly karácsony előtt pozitívat tesztelt majd elkezdett vérezni de olyan furán inkább barnázott. Az orvos nem látta a magzatot de azt mondta minden lehet, menjen vissza egy hét múlva. Egy hét elteltével olyan 6 hetes lehetett akkor szerintem, elvittem az én dokimhoz és ő sem tudta eldönteni hogy most mi van. Elküldte vérvételre de nem ment el. Másik hónapban megint vett egy tesztet és + lett, de a vérzéstől, barnázástól számolták. A kicsi hamarabb jött 32 hétre /állítólag/ 2500g-al. Ja és Hála Istennek semmi baja. 2 hetet voltak bent aztán hazajöhettek. Biztosak vagyunk benne hogy több volt 32 hétnél.
2013. jan. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én is 37.hétre szültem meg a fiamat, 3710grammal:)))))))

végig nagyobb volt a koránál, vagyis aminek "kellett volna":)

2013. jan. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De mi ezzel a probléma? Lehet, hogy elszámolták, de most már tök mindegy, hiszen természetes úton szült és nem császározták az elszámolás miatt. Ráadásul nem is lett koraszülött. Kár azon kattogni, hogy mikor fogant.
2013. jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!