Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2 napja tudtam meg hogy babát...

2 napja tudtam meg hogy babát várok! Hétfőn megyek dokihoz. Mire figyeljek hogy megmaradjon a baba? 5 hetes kismama

Figyelt kérdés
2013. jan. 11. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne idegeskedj, egyél változatosan és vitamin dúsan.

Ne cipekedj. Max1-2 kilót.

2013. jan. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
nekünk megtiltotta a házaséletet a doki 12. hétig, hogy nehogy baj legyen, tehát hogy megmaradjon a baba
2013. jan. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

forró fürdőt is kerüld, inkább a zuhanyzást részesítsd előnyben. (a forró ülőfürdő vérbőséget okoz, ami vetéléshez vezethet)

ne emelj nehezet

amíg nem voltam dokinál addig nem voltunk együtt párommal, megvártuk, hogy zöld utat adjon rá :) ezzel bajt nem csinálsz

ha van már folsavad, kismamavitaminod azokat már szedheted. :)

gratulálok, vigyázz magatokra :)

2013. jan. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nos én az első válaszoló totál ellentettjét csináltam,az ide is sok volt sőt mai napig sok van,a cipekedésre meg annyit hogy ikerfiaimat ha tetszik ha nem néha meg kellett emelnem,pl:hintába tenni egyenként 15 kilósak;)ettől függetlenül igaza van az elsőnek,viszont amelyik baba jnni akar az köztünk lesz!!!és ha csak mindenért parázni fogsz azzal nem lesz neked jobb....sőt!!!!
2013. jan. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha volt már esetleg vetélésed vagy más komplikáció akkor kell fokozottabban figyelni magadra.A zuhany minden esetre jó ötlet lehet mert a várandós nök szervezete érzékenyebb mindenféle fertözésre az pedig nem tesz jó a picinek.A szex nem hiszem h bajt okozna.Azt mondja majd a doki ha nem szabad.(nekünk sokszor volt megtiltva)Annyira nem szabad félni mert az sem tesz jót.:)jó babavárást neked!!:):)36 hkm
2013. jan. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

kerüld a cipekedést, a 12. hétig az én dokim is eltiltott a nemi élettől, forró fürdőt nem szabad venni, szedj vitamint, de minimum folsavat, és kerülj minden olyan tevékenységet ami haspréssel jár, mert az növeli a méhen belüli nyomást, ami miatt a méhnyálkahártya bevérezhet, ami pedig súlyos esetben vetéléshez is vezethet. Ilyen pl a székrekedés, aminek megelőzése érdekében egyél minél több rostot, és igyál sok folyadékot.


22 hkm

2013. jan. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!A görcsölgetés és mindjárt megjön érzés normális???
2013. jan. 11. 21:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen,normális.nekem is volt még hetekig.de ha nagyon görcsölnél azért majd emélítsd meg a dokinak...boldog babavárást!27hkm
2013. jan. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!