Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 16 hetes AFP eredményem...

A 16 hetes AFP eredményem 0,37 lett, vagyis alacsony. A 12 hetes tarkóredőm, jó 1,60 mm. A kombinált tesztem pozítív lett 1:190-hez gyanú a Down korra. Ki szült már egészséges babát ilyen eredményekkel?

Figyelt kérdés
2009. aug. 28. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az alacsony afp nem jelent semmit, nekem is alacsony lett, de a kombinált teszt eredménye azért aggasztó (nekem 1:15000), megcsináltatod az amniocentézist?
2009. aug. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
35 éves elmúltam,az orvosom (utána olvastam és ott is határeset az enyém)szerint az értékem 1.190 hez határérték.Nem is ezzel foglalkozott inkább a korommal.Szerdán megyek akkor csinálják meg a vizsgálatot,a méhlepényből vesznek mintát.Nagyon félek tőle,de attól jobban hogy beteg babát hordjak ki.
2009. aug. 28. 15:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
szia.az afp tökéletes volt.a kombinált tesztem,pedig nekem is pzitiv 1:126-ez lett az eredmény.pedig 2 szer is megcsinálták,mert nálunk,szlovákiában ez a vér vizsgálat kötelezö és ingyenes,kortol független.én csak 26 vagyok.el is küldtek amniocentézisre,3 hét mulva eredmény,és egészséges kisfiam lesz,most vagyok 23 hetes,azota minden rendben. de szerintem nem kell megijedni,mert ez az eredmény csak 1 arány.ha megakarsz nyugodni,akkor ajánlom az amniot.te hány éves vagy?
2009. aug. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, biztosan az életkorkockázat is növelte a kockázatot, de a lepénymintavételből minden kiderül, néhány ismerősömnek már megcsinálták az amniocentézist, egyik sem vetélt el, tudom h van egy kis kockázat, de biztosan nem les semmi baj nálatok sem!
2009. aug. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, próbálj megnyugodni, nagyon sok egészséges baba született már ilyen eredmény mellett. Nézd meg ezt a topicot, hátha segít. itt sok olyan kismamáról olvashatsz, akiknek pozitív lett a tesztjük, mégis egészséges lett a babájuk. Én bízom benne, hogy a Te babád is egészséges. A tarkóredő nagyon jó, ha a 18. heti UH is rendben lesz, akkor szerintem nem lehet nagy gond. Ezeket a vérteszteket nagyon sok minden befolyásolhatja.


[link]

2009. aug. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Amikor a lepényből vesznek mintát,számít hogy hol helyezkedik el a lepény vagy ez inkább lényegtelen??Nekem a hátsó falon van,olvastam olyat is hogy ez a legrosszabb meg olyat is hogy nem számít.Erről mit tudtok?
2009. aug. 28. 17:35
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia szerintem neked már nem a lepényből vesznek mintát hanem a magzatvízből,mert a lepényvizsgálatot előbb végzik.Ne idegeskedj én is túl vagyok rajta egy tűszúrás és kész is:)
2009. aug. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Biztos hogy a lepényből vesznek,rá van írva a papíromra amivel jelentkeznem kell majd a kórházban.
2009. aug. 29. 14:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz beteg a babád,ne aggódj.A korod miatt is lett ilyen az eddigi eredményed.Ki van ez találva,mert senki nem vállalja a felelősséget helyetted.Én is voltam amnion,és egy jó ismerősömnek is poz.lett a kombinált tesztje,és alacsony lett az afp-je,ráadásul cukros is.Hála Istennek egészségesek a babáink.Ja,és alacsony afp-vel mindketten kislányt várunk.Vigyázz magadra,pihenj sokat.30hetes km.
2009. aug. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én afp-m is pontosan ennyi volt, kombinált tesztem viszont nem volt, így inkábba asaját megnyugtatásunkra elvégeztettük az amniocentézist. Az eredmény jó lett, és azóta már 10 hetes a makk egészséges kislányunk!!!

A beavatkozástól pedig ne félj, ha vigyázol magadra utána, nem lesz semmi gond!

Szívből kívánom, hogy minden rendben legyen Veletek!

2009. aug. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!