Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye egészséges a picikém?...

Ugye egészséges a picikém? Nagyon bánt ez az alacsony érték.

Figyelt kérdés
20 hetes kismamavagyok és 15 hetesen menntem Afp laborpapírért a védőnőmhöz,aki közölte velem h.Én már pénteken betőltöm a 16 hetet és hogy jó lenne ha már következő hét hétfőjén mennék vérvételre hogy nehogy kicsússzak az időből.De a doki meg az Én számításom szerint majd csak utánna való nap tehát kedden tőltöm a 16 hetet. Az Afp eredményemért Én menntem el 4 hét múlva mert addig semmi nem jött és az érték term.0.38MoM vagyis alacsony.Ma megyek genetikai uh. remélem minden rendben lesz.Nagyon félek....
2009. febr. 10. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne félj! Csak pozitívan!:) Tudom, hogy nehéz és ideges vagy, de pár sorral lejebb vannak akik írtak ebben a témában, és a végén nem lett semmi baj. Barátnőm picurkájának elsőre 0,45 lett, és nem lett baja. Csak ügyesen!
2009. febr. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az AFP eredményét, nem hiszem, hogy érdemben befolyásolja egy nap csúszás. Önmagában az alacsony AFP nem jelenti azt, hogy biztosan gond van a babával. (mint ahogy a jó AFP sem jelenti azt, hogy biztos egészséges) A 18. heti ultrahangot az AFP eredmény figyelembe vételével végzik. Az a lényeg amit ott látnak illetve az eredmények ismeretében a doki mond.
2009. febr. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2009. febr. 10. 10:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Sokat számít az az 1 nap is de igazából nem is 1 nappal később kellett volna menni szerintem hanem kb.3-4 nappal ahhoz, hogy reális legyen az eredmény.

Nekem is alacsony lett anno (0.63) és a genetikai uh-n azt mondták, hogy hamarabb lett levéve merthogy kisebb a baba méret alapján. Lehet, hogy neked is így lesz. Képzeld el nekem 17+5 naposan lett levéve és még így is alacsony lett. Különben nem küldtek genetikára ennyivel elintézték a dolgot. Megismételni sem lehetett már mert én is ilyen későn kaptam meg az eredményt mint te.

Nem tudom mi az igazság mert összevissza nő a babám. Ha az első Uh-t veszem alapul akkor 1+2 héttel kisebb ha a genetikait akkor 2+1 nappal! Nekem egyébként rendszertelen volt a ciklusom (kb.2havonta jött meg vagy 3)szóval ezért nem lehet tudni mikor foganhatott a kisbabám.

Uh méretek alapján neked stimmelni szokott a terhességi kor?

Még csak annyit, hogy én már a terhességem végén vagyok és mostanra 3-4 héttel kisebb a baba de nincs vele gond mindig fejlődik annyit amennyit kell. Volt,h.2 hetente jártam Uh-ra, hogy ellenőrizzék minden rendben van-e vele. És igen, kb.2mm-t nő a fejecskéje hetente ami tökéletes.

Na, hát akkor hogy van ez?? Holnapra vagyok kiírva szülni...ehhez képest a doki szerint lehet, hogy csak március elején lesz baba.

Bocs, hogy sokat írtam de ezt csak azért, hogy tudd, hogy vannak érdekes dolgok, nem kell a Dunának menni emiatt az AFP miatt. Sokszor nem is derül ki, hogy miért alacsony vagy magas valakinek. Erre az egy számra nem szabad adni hidd el!

Ja, és egy jó kis cikket is találtam többek közt az alacsony AFP-ről is szó van benne. Ha eszembe jut mindig elolvasom és egy időre feledteti velem:

[link]

Majd megírod, hogy mit mondtak UH-n meg a dokid?

De ne izgulj a kismamák egyharmadának alacsony az AFP-je, egyharmadának jó, és egyharmadának magas. Gondolhatod, hogy nem lehet ennyi beteg baba!!

2009. febr. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szia,igen.Most készülünk a férjemmel és ha este hazajövünk meg írom,jó?Köszi a nyugtató mondatokat,aranyos vagy.Szia
2009. febr. 10. 16:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Oké, nagyon várom! Ne izgulj tényleg nem szokott gond lenni vagyis én nagyon kevés olyat hallottam, hogy gond lett volna. Pedig rengeteget utánaolvastam.
2009. febr. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szia,neharagudj hogy este már nem írtam de örömünkbe későn értünk haza.De nyugodtan írhatom hogy a doki azt mondta, a picinek semmi baja amit ő eddig látott az rendben van.4 nappal hamarabb vették le a vért az Afp-re.Kisfiunk lesz és annyira Boldogok vagyunk!!!!!Mégegyszer,neharagudj..Szép napot!!Te még otthon vagy?mikorra is vagy kiírva pontosan?
2009. febr. 11. 08:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Jaj de jó, nagyon örülök neki és gratulálok a kisfiúhoz! Nekem kislányom lesz.

Én mára vagyok kiírva "papíron", :-) de a dokim szerint még az is lehet, hogy csak március elején fogok szülni a baba méretei alapján. A párom meg már nem bír magával minden percben vinne szülni pedig sehol semmi. Az orvosra haragszik amiért nem kell még szülnöm :-D. Nagyon várja már.

Holnap megyek Uh-ra meg megvizsgál az orvos. Kíváncsi vagyok mit mond, már vagy 15 hete nem vizsgált.

Nagyon sok boldogságot kívánok a babóhoz, könnyű szülést és ezek után már ne idegeskedj ilyeneken mert látod nem érdemes!

2009. febr. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!