Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg káros a magzatra az...

Tényleg káros a magzatra az ultrahang?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy hangos a babának és felmelegíti a magzatvizet. Van benne igazság?
2013. jan. 11. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ha az lenne, csinálnák az orvosok?????
2013. jan. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Radiografus vagyok, az az UH kb annyira karos a magzatnak, mintha allatkertbe mennel a deneverekhez. (akik UH-val kommunikalnak) Ez kis tulzas, hogy ertsd, semmi baja nem lesz tole!
2013. jan. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2013. jan. 11. 18:21
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan fantasztikus terhességem volt, hogy több, mint 30-szor ultrahangoztak. Volt olyan hét, amikor 3-szor. Semmi baja a gyerekemnek.
2013. jan. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
és egy ember hülyeségére ennyire adsz?
2013. jan. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok, akkor kicsit kifejtem bovebben. Az ultrahangnak van melegito hatasa, de nem abban a mennyisegben, mint amit te ott kapsz. (egyeb vizsgalatoknal egyebkent nagyon hasznos) A magzatviz az UH hullamok nagy reszet nem nyeli el, tehat a melegedes nem jelentos. (ezert kell pl. teliholyggal menni Uh-ra, mert a holyagodban levo vizelet "ablakot nyit" a mogotte levo szervekre)

Az ultrahang szamunkra nem hallhato hang (20 Hz alatt van, ergo mi nem halljuk), tehat elegge kizartnak tartom, hogy a babanak zavaroan hangos legyen, vagy plane artalmas.

2013. jan. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Most egyes kutatások azt mutatják ki, hogy a gyaokri uh-ra járó anyukák gyerekei gyakrabban diszlexiások, de a magzatnak baja nem lesz.
2013. jan. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hu, utolso ezt most nagyon kellett. Megis milyen kutatas ez? Ugye nem brit? Ha mar kiirsz egy ilyet, legalabb irnal konkretumokat, mondjuk kutatas ideje, elemszam, gyakorisagi rata stb. Az ilyen kijelentesektol nem mennek el az okos anyukak az UH-ra, aztan majd nagyon csodalkoznak, ha mondjuk genetikai hibaval szuletik a baba. Nyilvan ez vizsgalattal is igy lenne, de ugy van esely donteni, vagy legalabb felkeszulni. En meg csodalkozok, amikor traumatologiara ugy jon a beteg, hogy a harmadfoku egesebe tejfolt maszlagolt, mert azt mondtak neki az nagyon jo...
2013. jan. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem, nem. Hosszú-hosszú évek óta használják, nem csak magzati vizsgálatokra. Ha káros lenne, már rég tudnánk róla és nem használnák az orvosok. Az új készülékeket szeretik úgy reklámozni, hogy maximálisan ártalmatlanok, de kétlem, hogy a régiekkel probléma lenne. Csak gondoljunk bele: a mi korosztályunknak (huszonévesek) vagy a fiatalabbaknak lett valami bajuk? Szerencsére semmi, vagyis ami igen, az nem az ultrahang miatt...
2013. jan. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem brit. Magyar a Czeizelék csinálták.
2013. jan. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!