Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetes kismama vagyok, és...

24 hetes kismama vagyok, és pár napja nem valami jó a kapcsolatunk a párommal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Amúgy is alig találkozunk,mert én is dolgozom meg ő is,és mindketten 12 órában.Neki 4 nap munka 4 nap szabad van,és nagyon összebalhéztunk,mert ebben a 4 szabad napjában nagyon sokat együtt tudtunk volna lenni,mert három szabadommal pont egybe esett neki is,de ő ahelyett hogy velem lett volna,inkább elment az anyjáékhoz,meg a haverjához,és csak aludni jött haza,én meg egész nap idegeskedtem,mert én meg úgy érzem,hogy teljesen el lettem hanyagolva,és magamra hagyott,mert eddig sose volt ilyen.Mindig velem volt,nem foglalkozott a haverokkal,és pont most mikor a legnagyobb szükségem lenne rá,akor nincs mellettem,És állandóan csak a feszültség van köztünk emiatt.Más ilyenkor minden időt a barátnőjével/feleségével akar tölteni,ő meg most kezd el meghülyülni.Nagyon félek hogy már nem szeret,vagy már nem vagyok neki olyan fontos mint eddig,pedig sokszor mondja hogy szeret,de én már kezdem nem elhinni.Ti mit tanácsoltok,mi t tegyek?Mi ilyenkor a leg helyesebb?
2008. jún. 1. 13:20
 1/7 A kérdező kommentje:
És mostanában meg amugy is elég érzékeny vagyok,mert a legapróbb dolgon el tudom magam sírni,pedig eddig meg egyáltalán nem voltam sírós.Nagyon nehezen lehetett megsiratni.
2008. jún. 1. 13:23
 2/7 anonim válasza:

Szia! Szerintem ne aggódj! A pasiknak idő kell, hogy felfogják, hogy apák lesznek, és legtöbbjük bepánikol. Nálam rosszabb a helyzet, eleinte a "párom" hallani sem akart a babáról, azt akarta, hogy ne tartsam meg, üvöltözött és fenyegetőzött. Aztán most úgy látom, hogy enyhült a helyzet, de én hazaköltöztem anyuhoz, így egyedül várom a babám. A pasim most kényeztetni próbál, lesi a kívánságaimat, úgy érzem, belenyugodott a helyzetbe. Adj neki időt, meg kell emésztenie, hogy felelős lesz egy babáért, de szerintem nem lesz gond. Vissza fog alakulni.

Ne idegeskedj :) Csak magadra koncentrálj, a többi megoldódik!

2008. jún. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólóval. Fel kell dolgoznia neki is, hogy mekkora felelősséget vállal(tok). Nem tudom, hogy mennyire téma a baba közöttetek, de ha csak és kizárólag a körül forognak a gondolataid (amit mi nők megértünk, de a leendő apukák nem mindig)akkor azt is gondolhatja, hogy Ő már nem számít. És ez csak fokozódik, ha meglesz a baba! Erre figyelj, mert nálunk ebből volt feszültség a baba megszületését követő hetekben. Az is lehet, hogy túl érzékeny lettél. Fel a fejjel majd elmúlik! Boldog babavárást!
2008. jún. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és nem mindig jó, ha csak magadra koncentrálsz. Lehet, hogy ez a baj!
2008. jún. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Épp az a furcsa benne,hogy ő is tök várta már a picit.Állandóan a picim simizte,meg beszélt hozzá,de én úgy érzem,hogy már ez is kezd nála alább hagyni.Lehet csak én vagyok nagyon érzékeny így fél időben.Remélem minden rendbe jön,mert nekem ő meg a kis picurkánk a legfontosabb.Imádom őket,csak félek hogy ez a sok idegeskedés nehogy a kicsinyünk rovására menjen.
2008. jún. 1. 15:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne haragudj,hogy én ezt írom,de nagyon nagy aljasság ez a párodtól,hogy pont most hagy magadra,amikor a legnagyobb szükséged lenne rá.Egyáltalán nem látom normális dolognak,hogy fontosabbak a haverok,de még az anyja sem,mint ti.Az anyjához meg gondolom együtt is mehetnétek.Sőt máshova is egyenlőre.Szerintem ülj le vele beszélgetni erről is,és a jövőtökröl is,hogy ő hogyan képzeli el.Együtt terveztétek ezt a babát?Mert persze ez se mindegy.

Én nem értem meg azokat a nőket,mint az előző hozzászólók is,akik a pasikat hülyeként kezelik.Szerintem egy felnőtt egészséges normális ember el tudja dönteni,hogy akar-e gyereket,családot.És nem pánikol be,ha terhes lesz a felesége.Az persze más akit átejtettek,egy gyerekkel akartak megfogni,mert az a nő megérdemli a nemtörődést.Egy gyerekről két embernek kell dönteni,hogy akarják-e,vagy sem.Nincs joga egy nőnek sem apává tenni azt a férfit aki azt nem akarja.Persze becsúszhat a baba véletlen is,de akkor is kettejüknek kell eldönteni,hogy vállalják-e.

De normális esetben elég sok idő telik el a babatervezés,és a tényleges terhesség között ahhoz,hogy mindkét fél felelősen át tudja gondolni mit is akar.


Szerintem mindenképpen beszélgess el a pároddal a jövőtökről.


Sok sikert,boldogságot hozzá,üdv.

2008. jún. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia!Ne izgulj,ez gyakran előfordul.Mi is terveztük a picit,főleg a párom emlegette mindig.Örül is neki nagyon,mégis a 4. és 6. hónap közt úgy éretem nem foglalkozik velünk igazán.Nem csak a pici létezett nekünk sem,mégis akkor valamiért másként viselkedett.Persze utólag rájöttem én is másként viselkedtem vele.Mivel valami nem tetszett így nem tötődtem annyit a párommal,mert bántoot,hogy így áll hozzám.Ezt játszottuk jó darabig,már kezdtem úgy érezni nem szeretjük egymást igazán.Aztán elmúltak ezek a negatív érzések.A hormonjaink is játszanak velünk sokszor észrevétlenül.Utólag tudom,nem volt igazam,de abban az időben elhanyagolva éreztem magam nagyon.A legtöbb nőben bennne van az érzés,hogy attól,hogy anya lesz még nő is marad.Tudatalatt féltjük a női szerepünket a kapcsolatban.Ne csak az anyát lássák bennünk,hisz nők is vagyunk.Ugyanez szerintem fordítva is igaz.Erősíteni kell a párunkban,hogy nem csak apa lesz ezentúl,hanem igenis férfi.A férfi akit szeretünk,sokra tartunk,és még mindig meghódít(ana) minket!Ők is küzdenek ezzel,csak nem beszélnek róla.Amúgy az én párom sem haverozott elötte,azóta gyakrabban.Szerencsére nem elmennek ide vagy oda,hanem nálunk beszélgetnek a kocsikról meg ilyenek.Én ilyenkor félrevonulok hamar a szobába és hagyom őket.Persze azért nem rögtön,nehogy azt higyje nem vagyok kíváncsi rájuk.Elötte köztünk is megvolt a feszültség.Próbáld meg félretenni a sérelmeidet és meghódítani valamivel,kedveskedni neki rendszeresen.Akár kezdheted egy maszírozással is,biztos örülne.Rögtön oldódik a feszültség és pár nap alatt helyreállhat minden.Eg a lényeg,próbálj meg te adni neki szeretetet,törődést,odafigyelést.Meglátod hamar visszakapod.Pár nap és minden rendben lesz.Amikor a haverokkal van,akkor meg valószínű ismét férfinak érzi magát,nem "csak" apának.37 hetes vagyok és a párom már hetek óta többet beszél szinte a piciről(hez),mint én.
2008. jún. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!