Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elkaptam a ferjemtol a kohoges...

Elkaptam a ferjemtol a kohoges/torokfajast, megmertem a homet nehogy lazas legyek mert fazok, es 36,5 volt. Ez nem lehet progreszteron leeses miatt? Szedjek Utrot?

Figyelt kérdés
a torkom bekotottem vizes ruha+szaraz es eukaliptuszos krema torkomra.Iszok mezes citromos edeskomeny teat.De a hom az nem tudom hogy igy normalis?Szoval nem fog elemenni a baba?8+5 hetes
2013. jan. 11. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon koraterhesen tudtam meg, hogy babát várok. Kb. 5. hetes voltam. Mire hazaértem a dokitól 3 óra utazás után, beteg lettem. Fájt a torkom, köhögtem, rázott a hideg. Lázam nem volt, de 2 hétig szarul voltam. Citromos-mézes teát kellett innom, és ennyi. A "koraterhességem" ott szuszog a másik szobában, 3 éves múlt.


Az Utro nem vitamin, azt csak így mernéd bekapkodni?! Nekem vérzés miatt kellett szednem, de abbahagyni se csak úgy egyszerűen lehetett, hanem csökkenteni kellett fokozatosan!

2013. jan. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem vitamin.Volt 2 vetelesem es nem Magyarorszagon elek,es meg az otthoni nogyogyasz irta fel ha ismet sikerul teherbe esnem es valami nem stimmel szedjem be nyugodtan es fokozatosan hagyjam el.De eddig nem ereztem szukseget.Mert amugy jol vagyok,sot erzem hogy elkezdett novekedni a baba is(alul szurkal huzzodik es dudorodik:) ) .Szoval akkor az nem baj hogy delutan csak 36,5 volt a hom es razott a hideg?Ez nem a progi csokkenese miatt van hanem csak a meghules miatt?

En is mezes citromos teat iszok,es ugy erzem segit..:)

2013. jan. 11. 21:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járunk. Én szintén 8 hetes vagyok, és ebben a nyavajában szenvedek. Ne aggódj, én is mértem a hőmet, nehogy láz legyen, szintén 36,5 volt. Kérdeztem a háziorvosom és a nőgyógyászom, azt mondták, hogy most divat a hőmérőzés, csak azt kevesen tudják, hogy a nők jelentős részének nem emelkedik a hője babásan, vagy visszaáll normál értékre. Lehet, hogy velünk is e történik.

De mondom, hogy én milyen tanácsokat kaptam, hátha rajtad is segít:

Napi egy citrom elfogyasztása. (Felkarikázva, megcukrozva, vagy ahogy kényelmes.) Citromos tea forrón, sok meleg leves, rengeteg folyadék, napi 1000 mg c-vitamin. Ezek mellé szükség esetén Dr. Teiss-féle lándzsás útifű szirup, de ezt egyeztesd le az orvosoddal, nekem javasolták. Jah, és sok méz, meg rengeteg gyümölcs! (Plusz ugye a többi vitamin. :))


Jobbulást, és minden rendben lesz! Hamarosan meggyógyulunk! :)

2013. jan. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!:) De mint irtam kulfoldon elek ,igy a Dr. Teiss-féle lándzsás útifű szirupot nem tudom beszerezni..:( De a tobbi az menni fog:) Es reggel is mertem a homet es 37.00 szoval babas ho.:) Csak a delutanira is eddig azt gondolotam hogy magasnak kell lennie,de akkor ezek szerint nem feltetlen..:) Most azert megnyugodtam!:) Jobbulast nektek is!:)
2013. jan. 11. 22:37
 5/5 Jégtánc ***** válasza:
Terhesség alatt mikor begyulladt a torkom akkor a doki nekem azt mondta hogy 1 teáskanál szódabikarbona,1 teáskanál só,2dl vízben fel kell oldani és azzal gargalizálni.Nem lenyelni.Bejött ,rendbetette a torkom
2013. jan. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!