Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Használtatok-e babamérleget,...

Használtatok-e babamérleget, ha igen meddig, és kölcsönöztétek vagy megvettétek?

Figyelt kérdés
2009. aug. 28. 22:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Nem használtam, és szerintem senkinek nem kellene, mert csak bekavar.
2009. aug. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A Brendon Outlet-ben vettük 8ezerért!

2 gyereket akarunk ezért nem érte meg kölcsönözni,hetente mértem még az elején most már csak havonta 11 hónapos!

2009. aug. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi is a Brendonban vettünk, kb 30 ezerért. Szerintem nem éri meg kölcsönözni, mert nálunk nagyon drága. Nem túl gyakran használjuk, de megnyugtatásnak nagyon jó - persze ennek az ellenkezője is igaz lehet. Én nem méregetem a babát, csak kb 2 hetente teszem rá a mérlegre, h mennyit gyarapodott, naponta sosem mérem. De ha vmi baj lenne, pl fogyna, akkor nagyon hasznos lenne, mert le tudnám mérni a naponta elfogyasztott tej mennyiségét. Szóval szerintem nagyon hasznos ha van és kb 20 kg-ig mér, tehát még sokáig használhatjuk.
2009. aug. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Én két hónapig béreltem, aztán elegem lett belőle, hogy evés előtt és után is ugyanannyit mutatott, pedig akkoriban 1/2-3/4 órákat szopizott a babám. Most már elapadóban a tejem, több tápit kap, mint cicit és nem méregetek semmit.
2009. aug. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem használtam, mert eleinte hetente egyszer a védőnő úgyis jött és mérte a babát, vagy mi mentünk valamilyen ellenőrzésre, ahol mérték, illetve szemmel látható volt, hogy nő, erősödik, evés előtt sírt az éhségtől, evés után elégedetten aludt, ebből nekem az jött le, hogy annyit evett, amennyire szüksége van.

A sógornőm használtan vett egyet kb 5000 forintért, az első babájánál szinte minden etetés után használta egy hónapig, de azután felhagyott vele, mert azt mondta, hogy sokat stresszel az állandó méregetés miatt, pedig volt bőven teje. Utána már csak alkalomszerűen mérte havonta egyszer, de most a 2. babájához már egyáltalán nem akarta használni, elő sem vette. Nekem ő mondta, hogy ne vegyek, mertha nem lesz elég a tej a babának, azt úgyis jelzi, vagy ha esetleg tápszeres lesz, akkor meg látni fogom, hogy mennyit evett.

2009. aug. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem használtam és nem is tartom jónak. Sokan függővé válnak és evés előtt, utána mérik a gyereket mennyit evett. Ez pedig ahhoz vezet hogy kezd apadni a tejük, vagy kipótolják az anyatejet tápszerrel mert nem ette meg az elvárt mennyiséget, ami szintén ahhoz vezet hogy elapad a tej egy idő után. A kisfiam szépen evett és szemmel láthatóan gyarapodott. Ennyi elég volt nekem!
2009. aug. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi béreltük, az első hetekben rendszeresen használtam, aztán csak hetente 1x, aztán megint pár napig rendszeresen, amikor fogyott a tejem. Összesen 4 hónapra béreltük.
2009. aug. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi kapunk kölcsön egy barátunktól. Amúgy nem vennék. Csak az elején akarom majd használni, de ez majd úgyis kialakul. De 1-2 hónapnál nem tovább.

34 hetes pocis

2009. aug. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az elso par hetben fontos a merleg,foleg ha valaki ugy van mint en ahogy voltam csaszaroztak(surgosegi)es nem robbant be a tejem igy egy heten ketszer kellett merjem es sajnos tapszer is lett a vege.Mondjuk ugy is eszre veszed,mert az en kislanyom is szopi utan kb. fel oraval sirt,mert nem lakott jol de akar az is hiheted hogy azert sir mert faj a hasa es ha nem mertem volna csak kesore veszem eszre.
2009. aug. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor azt hiszem most már nincs lelkiismeret-furdalásom hogy nem akarok venni ha pedig úgy gondolom akkor majd bérelek egyet.
2009. aug. 29. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!