Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Adnátok tanácsot pár dologgal...

Adnátok tanácsot pár dologgal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Kókusz vagy sima matracot vegyünk? Milyen cumis üveget,cumit? Latexet vagy szilikont? Bimbóvédőt milyet? Bocsi a sok kérdés miatt,de első baba és szeretnénk tisztában lenni a dolgokkal :)
2013. jan. 13. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenki maga dönti el, melyik a szimpatikus!

Én úgy vettem a kiságyat, adtá hozzà a matracot, aminek az egyik fele szivacs, másik fele kókusz volt!

Én a szivacsos felén altattam a gyereket, én sem szeretek a földön keményen aludni, a kókuszos fele nagyon kemény volt.

Én a szivacs matracra szavazok!


Cumiból jó ugyan azt a márkát venni, ami a cumisüveg.

Én avent vettem, mert a cumi szilikon, a gumi cumi nekem gusztustalan.

Na meg az avent cumisüveg bővíthető, lehet rá fület, itatófejet venni később, anyatej tároló edényeket, amire rá lehet tenni a cumi részt.. Szuper a mikrós sterilizálója.

A bimbóvédő pénz kidobás, ne vegyél előre!

Nekem nem tapadt a mellemhez, nem tudott azzal szopizni a babám, meg az alatt ugyan úgy kisebbesedik a bimbó

2013. jan. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk sima matrac van tökéletes,mindegy csak BPA mentes legyen nekem tetszik az újfajta Avent,szilikon,aventes volt és nekem jól jött,de krémet minden kép vegyél az kelleni fog.
2013. jan. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább kókusz matracot, bár igaz, hogy nem olcsó, nem tudom mennyi lehet, mi kaptuk. Én a Dm-ben vásároltam (ok) a fiamnak, nekem tetszik a cumisüvegük, mer széles, nekem jó volt, mert tápszereztünk 4 hónapos korától, és nem ment ki a por. De amúgy is egyből megtetszett a duci üveg.

Cuminál a mam cumik elég jók, próbálgatni kell többet, ilyet is, olyat is. Valamelyiket biztos elfogadja.

Bimbóvédőt én nem használtam, anyatejjel kenegettem, az is regenerálja, és egyébként is kell neki, hogy szabadon legyen, hozzászokjon a szopizásokhoz. De amit tanácsolnék, legalábbis én megbántam, hogy nem csináltam, hordj szoptatós melltartót, mert ahhoz képest, hogy csak 5,5 hónapos koráig szoptattam, eléggé megereszkedtek. :-(. Jó nem mindig, mer levegőztetni is kell, de többször. Ja, és még annyi, sokkal jobb az elektromos mellszívó, a kézi elég fárasztó, viszont ha van plusz tej, az mindig jó.

2013. jan. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom leírni, nekünk hogy van, mindenki maga dönt, mi a szimpatikus...

Az ágyhoz sima matracot kaptunk, így kb 3 hónapos korig azt használtuk. Aztán ahogy nőtt a súlya, és jobban belesüppedt, már nem volt jó, mert oldalt szeret aludni, és egyszerűen eldőlt rajta, és hát volt nagy ricsajozás miatta, nem tudott aludni szegénykém :(

Akkor cseréltünk kókuszmatracra, és megoldotta a gondot. Én a kókuszra szavazok, szerintem sokkal egészségesebb, hogy tartása van, jobb a gerincének... Légzésfigyelőt is ugyanúgy be tudtuk alá tenni.

Cumisüvegből Aventot használunk főként, design szenpontjából elég fantáziátlan, elért vettünk később ahogy nőtt a lányom, és érdekelte mi van a kezében Mam üvegeket is. De a Avent PES anaygból készült üveg szerintem a legeslegjobb, amit kapni lehet, nem sima PE műanyag, sokkal könnyebb tisztán tartani, nem színeződik el. Nekem Chicco mikrós sterilizálóm van, és abban nagyon klasszul el is fér jó sok avent üveg, szerintem ilyen szempontból is ennek van a legjobb alakja. Szóval én az Avent üvegekre szavazok. Mam üvegeket is szeretem ettől függetlenül, csak vékonyabbak, magasabbak, azt muszáj üvegmosóval tisztítani, sterilizálóba is kevesebb fér, ha ilyen üveget is rakok bele, üdítősnek használjuk ezt egyébként...

Cumiból nekünk csak a Mam cumikat fogadja el a lányom, abból viszont mindegy neki, hogy latex vagy szilikon, nekem viszont gusztusosabb a szilikon, én azt jobban szeretem. Van belőle világítós is, ami éjszaka egy igazi áldás, hogy nem kell a sötétben keresgetni, és egészen reggelig világít, mert azt hallottam, hogy az Aventnak is van, de az nem sokáig bírja.

Bimbóvédőm volt szilikon, de nem nagyon használtam, szerintem meg kell edződni a szopihoz, inkább az Avent bimbóvédő krémet ajánlom, az szuper, 2 szopi között klasszul helyre rakja a dolgokat.

2013. jan. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, vagy arra a bimbóvédőre gondolsz, amin keresztül szopizik a baba? Mert az csak akkor kell, ha pl. befelé forduló a mellbimbód, vagy ilyesmi, de az nem kell.
2013. jan. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem kókuszmatracot vegyetek az legjobb a hátának és ahogy írták előttem is az nem fog besüppedni később a baba alatt. Nekünk a kiságyba alszik első perctől éjszaka is inkább felkeltem de azt szokta meg és most csak leteszem és alszik is az 5 hós kisfiam. Cumisüvegem mi Tomme Tippe-t vettünk nagyon jó nem tudja a levegőt lenyelni közbe amitől fáj a pocija nem is volt hasfájós :)cumi MAM-os szilikon van szereti segíti az elalvásban. Ez volt a Felicitas csomagban amit kaptunk. Bimbóvédőt vettünk Avent-est nekem kellett a kórházba nehezen tanult meg szopizni a fiam. Mellszívó Medela kézi jó volt nagyon. Azt mondják a gépi jobb csak drága volt nekünk..Könnyű szülést, jó babázást kívánok neked!

2013. jan. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha még egyszer szülnék, biztos, hogy elektromos mellszívót vennék, nekem is a madela kézi volt, jó, csak elég fárasztó a kéznek.
2013. jan. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!