Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14. hetes terhes vagyok és...

14. hetes terhes vagyok és nem csinált a dokim a 12. héten nyakirebőmérést ebbőllehet baj? Köszi a segítségeteket!

Figyelt kérdés
2009. aug. 29. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nem csinált? Biztos ez? Ez az egyik legfontosabb vizsgálat a terhesség alatt, itt nézik meg, hogy mekkora a Down-kór gyanúja. Rákérdeztél a dokinál, vagy honnan tudod, hogy nem csinált? (Ultrahangon szokták nézni, voltál a 12. héten uh-n?)
2009. aug. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez nagy baj a dokinak, mert felelotlenseg!

Valoszinunek tartom, hogy gyorsan megnezte,

de mivel minden rendben talalt, nem is hozta szoba.

Holnap hivd fel, es kovetelj valaszt, hogy ne idegeskedj foloslegesen.

2009. aug. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mi kulfoldon elunk es amikor az elso babamat vartam, akkor a 12. uh-nak ez meg nem volt resze, ugyanis quartett-teszttel szurtek a down-kort, ami egy 16. heti vervetelbol allt. Csak CRL-t mertek a 12. heten es ez akkor igy volt rendjen.

Most a 2. babamat varom es most valtoztattak: mernek tarkoredot, illetve vert vesznek ugyanakkor, tehat kombinat teszt van, viszont nincs quartett-teszt.

Tehat az, hogy hibazott-e az orvos attol is fugg, hogy hol elsz es hogy a kesobbiekben milyen szurovizsgalataid lesznek meg.

2009. aug. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Még csak ultrahangra sem hívott be a 12.héten! 9 hetesen voltam először és azóta nem!
2009. aug. 29. 21:54
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok. Nézd, ezt egy másik fórumon (blogban) találtam: Szerintem hívd fel hétfőn a dokid ez ügyben mielőbb!


Tudjuk,hogy az első genetikai vizsgálatot a 12. héten , legalábbis a környékén végzik el.Azért írom, hogy a környékén, mert sokan nem tudják, de ahhoz, hogy az orvos megalapozott véleményt tudjon formálni, a babácskának (magzatnak) egy bizonyos hosszúságot (CRL) el kell érnie.

Ez a hosszúság CRL 45 mm-81 mm-ig, ez azt jelenti, hogy ezen hosszúság-intervallumon belül van lehetősége egy orvosnak nyaki redő mérésére, és ennek megfelelően orvosi vélemény adására.

2009. aug. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A 14. het egyebkent mit takar pontosan? 13 egesz het es valahany nap, ugye?

Azert kerdezem, mert down-kor szureshez a tarkoredot 13 hetes es hat napos korig elvegzik es a kombinalt teszthez leveszik a vert, ugyhogy ha meg nem csuszol ki hetfoig, akkor kereshetsz gyorsan egy orvost, aki lemeri neked.

2009. aug. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Gondolom nem magándokiról van szó, a kórházba v sztk-ba jársz? Szerintem neked kellett volna bejelentkezned a 12. heti ultrahangra, védőnőd mit mond? A legtöbb városban a kismamák jelentkeznek be a vizsgálatokra, kérnek időpontokat a védőnő és a dokik útmutatója szerint.
2009. aug. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy volt, hogy egy magándoki megállapította a terhesség tényét, ezzel a papírral mentem védőnőhöz, aki adott egy halom beutalót. A beutalókat el kellett vinnem a terhesgondozóba, ahol lepecsételték őket, kaptam még egy csomó beutalót, meg kértem én is toxoplazma vizsgálatot, és a terhesgondozást végzó orvos adott időpontot a 12. heti uh-ra, nem kellett szólnom.

Szerintem beszélj az orvosoddal, meg a védőnővel is. Elvileg neki kellett volna adnia egy lapot, amin listázzák a terhesség alatt elvégzendő vizsgálatokat.

2009. aug. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A védőnő csak egy listát ad hogy mikor milyen vizsgálatok lesznek. Az orvosnak kel adnia a beutalókat azok nélkül nem tudsz menni sehova. Ha sztkás orvos akkor biztos nem csinálta meg és csak elfelejtett szólni mert ott nincs ilyen lehetőség. Máshova kell menni ezért kell kapjál beutalót amit már előtte legalább egy héttel kiad mert időpontot kell kérni. Ha feledékeny inkább válasz másik orvost mert még a végén baj lesz.
2009. aug. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

22:19-es válaszoló jót kérdezett. Mit jelent pontosan a 14. heted?

Betöltött 14. hétig még meg lehet csinálni, sőt ha még nem futottál ki belőle akkor mindenképp kérd a dokidtól.

Ha nincs magándokid, kérdezd meg a körzeti védőnőd, hogy mit javasol ilyen esetre.


Egyébként a 9. heti uh. alapján még nem is biztos, hogy a 14. hétben vagy. Nekem a 10. heti uh alapján nézték a 12+4 héten, amikor kiderült, hogy még csak 11+5 vagyok. (azóta is pont a 11+5-nek megfelelően fejlődik)


Ne keseredj el, még lehet, hogy nem vagy lecsúszva róla!

20 hetes km

2009. aug. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!