Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tapasztaltabb anyukák és...

Tapasztaltabb anyukák és kismamák! Kérem a segítségeteket! Milyen betegségek léphetnek fel a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Tapasztalatlan vagyok és még van 2 hetem a kövi uh-ig,de türelmetlen vagyok! olvasok és érdeklődök,de mindenki mást ajánl! szóval 5 hetes vagyok és milyen vizsgálatokra érdemes és muszáj elmenni a különböző betegségek kizárása érdekében? köszönök előre minden választ!
2010. aug. 19. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindezekről a védőnő fog neked felvilágosítást adni ezért van! Kérdezz tőle bátran!
2010. aug. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 terhesség után azt tudom mondani, hogy semmilyen betegségek :))) Hogy értetted, hogy milyen betegségek léphetnek fel? A kismama élheti az eddig megszokott életét, kicsit jobban magára figyelve. Ha nincs semmi panasza, akkor mindent ugyanúgy végezhet,mint eddig.

Itt leírják, mi a teendőd: [link]

Itt pedig, hogy milyen kötelező és elvégezhető vizsgálatok vannak: [link]

Boldog babavárást!

2010. aug. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A 12 ik hetig kell jobban vigyazni, mert ez a veszelyesebb idöszak egy terhessegben. Ami persze nem feltetlenül az anya gondatlansaga miatt veszelyesebb, hanem mert ekkor derül ki hogy a baba eletkepes-e. ekkor csinaljak a terhesseg igazolo uh es kezi vizsgalatot es vagy meg vervetelt, ezutan az orvos elküld a vedönöhöz, aki kitölti a kiskönyvedet es elmondja hogy mik lesznek, ezutan hozza rendszeresen vissza kell jarnod, ö majd meri a sulyod esetenkent haskörfogatot, megnezi a pisidben a feherjet(amit minden alkalommal vinni kell neki)Es elküld a tovabbi vizsgalatokra, valamint kikerdez minden betegsegedröl es vagy öröklödö csaladban elöfordulo betegsegekröl. Ezekeben az elsö hetekben kell elmenni fogorvoshoz, belgyogyaszhoz, talan börgyogyaszhoz is erdemes(ha masert nem a striak miatt). A 12ik heten csinaljak a genetikai uh-t a down kor es egyeb durva fejlödesi rendellenessegek kiszurasara, aztan 16 hetesen van egy vervetel amin az AFP erteket mutatja, ennek az eredmenyet es a 12hetes uh eredmenyt nezik meg együtt ez a kombinalt down kor teszt.Aztan asszem 20 hetesen van uh meg, ez a növekedes miatt van es hogy minden oke-e valoban, aztan 24 hetesen terhessegi cukor vizsgalat(vervetel, utana 3 deci tömeny cukros lötty ivas majd 2 ora mulva megint vervetel)Aztan 30egyket hetesen megint uh, aztan utana ahogy a doki jonak latja, majd betöltött 36ik hettöl hetente nst a vegen pedig naponta-ellenörizni a baba eletfunkcioit mozgasat.

De ezt a dokid es a vedönöd is elmondja, ha kerdezed.


Ezeken kivül meg el lehet menni magzatviz vizsgalatra, 4D-s uh-ra(amit inkabb az elmeny miatt tesznek meg a kismamak, mint a baba fejlödesenek ketsege miatt), flowmetriara=mehlepeny keringesenek ellenörzesere,korionboholy mintavetelre. Es meg különbözö kombinalt genetikai deficiteket kizaro vervizsgalatokkal egybekötött uh-kra. Nagyjabol penzert a maganorvos azt csinalja meg amit csak akarsz.


A terhesseg alatt fellephet toxemia, magasvernyomas, terhessegi cukor. De ugyanugy veszelyes lehet minden fertözö betegseg (pl influenza)


De egy normal terhesseg alatt, ha nincs fenyegetö veteles vagy beverzes vagy barmi mas kockazati tenyezö, akkor mindent csinalhatsz ugy, mint eddig. Amire jobban kell figyelni az a hirtelen mozgasok, a macska alom takaritas es a nyers husokkal valo banasmod.

2010. aug. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2010. aug. 19. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!