Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mennyi az esélyem...

Szerintetek mennyi az esélyem ha teherbeesem, az ikrekre? Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Az anyukám kétpetéjű ikrekből van,a párom apja szintén kétpetéjű ikrekből.A családba csak én vagyok lány aki továbbviheti az ikergéneket.Volt valaki így?

2013. jan. 16. 16:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
48%

Általában pár generációt átugrik. Az ikrek a nőn, pontosabban a petesejtjein múlvak. Hogy 2 érik-e meg, vagy a megtremékenyített osztódik-e, ezt nem befolyásolja a férfi hímivarsejtje.


Nálunk a dédnagymama volt iker, és nekem most 6 hetesek az ikerlányaim :)


Sok sikert! :)

2013. jan. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
nálunk a párom családjában voltak ikrek a nagyapai ágon, most pedig a fiúkkal 25 hetesek vagyunk
2013. jan. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

apámék nekem is egypetéjű iker, párom családjában is van ikerpár a nagyszülei között . mi mégis 1 babát várunk. keresztanyámnak egy fiú egypetéjű ikerpárja van, meg két nem iker lánya. az egyik lánynak egypetéjű gyerekei lettek. sztem ez kiszámíthatatlan. de olyan ismerősöm is van, aki családjában sehol nem tudnak ikrekről, neki mégis ikrei lesznek.

még azt is megkockáztatom, hogy az esély sem sokkal nagyobb,ha van is a családban iker. olvass utána, hátha van valami statisztika.

2013. jan. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) mi most dolgozunk 2 hónapja a babán,csak kíváncsi voltam,hogy milyenek a tapasztalatok.milyen érzés volt megtudni,hogy ikreket vártok? dupla öröm :)?
2013. jan. 16. 17:46
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. Bemásolom egy régebbi cválaszomat. Hihetetlen, milyen gyorsan megy az idő.


2 gyerek volt már, a 3. tervben, de csak 3-4 év múlva, amikor már visszamentem dolgozni, és a kicsi is nagyobb. (épp 1 éves volt májusban). Aztán nem jött meg, és pozitív lett a teszt. Sírva hívtam a férjemet. (ja, védekeztünk, egyszer szakadt ki a gumi, de nem aggódtam,mert nemsokára meg kellett jönnie, mondtam, kicsi az esély, szinte semmi). Eldöntöttük, nem tartjuk meg, a pici is kicsi még. (nem tudom, el tudtam volna-e vetetni, de ezt csak az érzi, aki élt át hasonlót). Aztán mondtam a dokinak, hogy nem. Elküldött azért még 1 uh-ra. Még jó, hogy feküdtem, azt mondta a nő, hogy ketten vannak. Megkérdeztem, viccel-e? Majd leestem az ágyról. A sors iróniája. Ha nem kell 1 gyerek, kapsz kettőt. Röhögőgörcs jött rám, kínomban. Férjemet hívtam, rá is.


Most vagyok 29 hetes.


A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.

# 5/7 Időpont 2012-10-27 15:16

2013. jan. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Két olyan családot ismerek, ahol az apuka iker, és neki is ikrei fogantak. Ez azért érdekes, mert sokszor hangsúlyozzák, hogy anyai ágon öröklődhet, meg pár generáció után lesz újra iker... szóval kinél hogy.


Nálunk a férjem távoli rokonságában vannak ikrek, nálunk nem, és egypetéjű fiaink lettek. Harmadikat várjuk, aki viszont egyedül van odabent. Hogy milyen érzés volt megtudni? Mindkét terhességemnél ugyanúgy hálát adtam Istennek. :) Amikor kiderült az ikerség, természetesen akkor is. :)

2013. febr. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az Apukámnak van ikertestvére. A harmadik bátyjuknak pedig az unokái lettek fiú ikrek...

Én is izgultam a nulladik UH vizsgálatig, de egy baba növekszik a pocakomban:)

Myla

2013. febr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nálunk anyukám családjában voltak ikrek, genetikailag pont esélyes lennék rá. Ezen kívül minél többedik terhesség, annál nagyobb az ikrek esélye. Ennek ellenére nekem ez a hatodik terhességem, és egyik sem lett ikreterhesség.
2013. febr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
gratulálok mindegyikőtöknek a babákhoz!! :) én nagyon kíváncsi vagyok nálam hogy lesz ez.
2013. febr. 11. 15:01
 10/21 anonim ***** válasza:
Én rettegtem, hogy ikreim lesznek, mert láttam, mivel jár :), de 3 szor is csak egy babám lett, pedig 6 ikerpár van a családunkban beleszámítva az unokatesóim gyerekeit. Nálam anyai és apaiágon is, férjemnél csak az apukája oldaláról.
2013. febr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!