Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A magnézium nagyobb mennyiségb...

A magnézium nagyobb mennyiségben folyamatos szedéssel sem lehet káros?

Figyelt kérdés

A terhesség elejétől elég sokat görcsölget a hasam, a doki azt mondta, hogy szedhetek emelt adagban magnéziumot.

Ez segít is, de így több részletben napi kb 700 mg-ot szedek.

Úgy tudom, hogy teresség alatt kb napi 400 mg a szükséglet belőle.

Próbáltam elhagyni 300, este nem vettem be néhányszor, de akkor már reggel hasfájással ébredtem, így visszatértem rá. Már 15 hetes vagyok és kb a 7. héttől szedek ennyit.

Az orvos akkor azt mondta, hogy maximum akkor lenne gond, ha vesebeteg lennék, ami nem vagyok, így meg legfeljebb gyors lesz tőle az anyagcserém.

(Ez igaz is, mert az első babámmal folyamatosan székrekedésem volt, most ez nincs, akkor egyáltalán nem volt szükségem magnéziumra.)

Valóban nem lehet ebből semmi gond?

Nektek mondtak erről valamit?


2009. aug. 29. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

35. hétig szedd maximum!Utána hagyd el mert a szülési méhösszehúzódásokat is oldja, és nehezíti a szülést!


Persze ezt én a 15 órás vajúdásom után tudtam meg a szülésznőtől mikor említettem hogy elfelejtettem bevenni a mai adagomat!

Egyébként nem lesz bajod tőle!Max nyugodtabb leszel, és j alvó!

2009. aug. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%

Lehet belőle gond,az orvos meg egy lüke!A magnézium átlag adagja napi 4-6 tabletta 2-3 felé osztva!Túl lehet adagolni idegbénulást,émelygést és depressziót okozhat!Ha a bevitt mennyiség 2000-5000 mg még halálos is lehet!450 mg-ra lenne szükséged a terhesség alatt!Ez az emelt adag (700 mg) csak emelt foszforürítést eredményez!Azért javaslom,hogy újra beszéld át az orvosoddal!


egy gyógyszerész :)

2009. aug. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes,mert én 22 hetesen kórházba kerültem görcsök miatt,és 2110es méhszáj miatt.Bent tartottak egy hétig,és naponta 4x2 Magnesii sitricit kellett szednem.Akárhogy is számolom,az 4000 mg naponta.Azóta hazaengedtek,a 29.hétben vagyok,már lecsökkentettem 3x1 re de ez még így is 1500 mg.De egyben vagyunk és ez a lényeg.Amúgy nekem azt mondta a doki a kórházban hogy a magne b6 semmit nem ér.
2009. aug. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont a patikában egy gyógyszerész mondta, hogy kiürül a felesleg, nem lehet gond a mennyiséggel én is 2x2 Magnezi Citricit szedek. Az 2000mg naponta.
2009. aug. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Előző és jelen terhességemnél is napi 3*1 Mg citricit kellett szednem, mert nagyon korán ( 18. és most 9. héten) megrövidült a méhnyakam, s kinyílt a méhszáj.

Napi 1500 mg Magnéziumot szedtem, és semmi bajunk nem lett!

2009. aug. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a 17. héttől keményedik a hasam, amit az elvégzett amniocentézis idézett elő. MagneB6 vitamint szedek napi 2x2 -t azóta sokkal jobban vagyok. Nem mondom, hogy nincs nap, hogy ne keményedne, de nem annyit és sokkal jobban bírom.

24 km

2009. aug. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az megnyugtató, hogy sok kismami szed még ennyi, vagy több magnéziumot és mindannyian orvosi ajánlásra. Gondolom ennyi orvos már csak nem veszélyeztetne bennünket, ugye?

Ugyanakkor meg nyugtalanít a gyógyszerész válasza, két hét múlva megyek dokihoz, rákérdezek megint.

De addig is lecsökkenteni nem merem, mert annak nem lenne jó vége, legalábbis nagyon nem tartom normális dolognak, amikor fáj a hasam (főleg, hogy ez nem a növekedéses enyhe fájdalom). Eddig örültem annak, hogy ennyi magnézium szedése mellett semmilyen panaszom sincs, de azt sem szeretném, hogy ha hosszabb távon lenne gond.

2009. aug. 31. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!