Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen mennyiségben nem káros...

Milyen mennyiségben nem káros még a koffein?

Figyelt kérdés
Akár kávé, akár energiaital. Elég alacsony a vérnyomásom és ezek nélkül alig létezem :( Mi az a mennyiség egy napra ami még nem káros?
2010. okt. 30. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez kor- nem- súly- és sokmindenfüggő. Fordulj az orvosodhoz, ha a pontos mennyiségre vagy kiváncsi. Egyébként minden mennyiségben káros, elvileg, de gondolom úgy érted, mennyit szabadna innod :)
2010. okt. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
300gr
2010. okt. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Energiaitalt tudtommal max napi kettőt lehet meginni.
2010. okt. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja 2 kávé, vagy 2db energia ital még nem gáz, de hát jobb nem rászokni, mert aztán már 5db-tól is alig fogsz létezni.


Ha megszokod egyre több kell, mert egy idő után már nem is érzed hogy hat. Ezért van pl haverom megiszik napi 5-6 kávét és akkor is álmos. Ez meg így nem a legjobb. Barátom is iszik napi 3-mat, hát én meg nem iszok egyáltalán, csak heti 1x 1kávét, vagy 1 energia italt. Régen én is rá voltam szokva napi szinten, és nem is nagyon hatott már nekem sem, aztán leszoktam, hát úgy egy hónapig kómáztam mire helyrejöttem annyira, hogy kávé nélkül is bírjak létezni :) Én akkor inkább sok ásványvizet iszom, az is élénkít valamennyire, csak az nem káros.

2010. okt. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szedhetnél vitaminokat, meg sok ásványvizet, és akkor nem kell kávé. Este meg aludni kell, hogy nappal legyen erőd!
2010. okt. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
25 éves nő vagyok, elég vékony testalkattal. Nem vagyok rászokva, mert annak semmi értelme tényleg, akkor inkább kómázok pár napig. Elvileg 2 hét alatt ürül ki a szervezetből, és akkor újra hat. Napi 1 energiaitalnál vagy kávénál nem is kell nekem több, csak hosszútávon félek, az sem tesz jót. Vitaminok, alvás megvan, de hiába, ha alacsony a vérnyomásom :(
2010. okt. 30. 19:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát 1 kávé az nem sok, az még belefér. Nem hinném, h lenne bajod tőle. Nekem azért nem szabarodd inni csak egyébként, mert lett egy vastagbél gyulladásom, de nem a kávétól, az mástól lett, aztán a kávé még rásegített, szóval mivel az a vastagbélben szívódik fel, az nekem nem volt túl jó. Azért kellett főleg leszoknom róla, hogy meggyógyuljak hamarabb.

De mostmár iszogatom megint. Csak ritkán. Hát rászokni nem akarok énse megint, mert végülis megvagyok nélküle is. :)

2010. okt. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1 kávénál többet nem javaslok. Energiaitalt meg hanyagold..abban szerintem nem a koffein a legkárosabb:D
2010. okt. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!