Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A trícium kis mennyiségben káros?

A trícium kis mennyiségben káros?

Figyelt kérdés
Egy kulcstartórol van szó, egen kis mennyiségű tricium van benne, elvileg 12 évig világít. Nagyon jopofa és megszeretném venni, csak kicsit félek, hogy nem lessz e káros hatása. Próbáltam utána olvasgatni de az eggyik ehlyen azt irják ártalmas a másikon, hogy nem. Remélem tudtok segíteni és előre is köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 11. 21:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

Meséljek egy vicceset?


Az oxigén eléggé káros. Sőt, az egyik fő oka annak, hogy meghalunk, az az oxigén, mert erősen roncsolja a DNS-ünket.


Szerintem hagyd abba a lélegzést, mert bele fogsz halni!


De most komolyan, ilyen butaság hogyan jut eszedbe? :) Gyanítom nem lenyelni akarod azt a szerencsétlen kulcstartót. Akkor meg? Az egész világ tele van körülötted sugárzással, aztán mégis élünk. Ne ilyen hülyeségekkel foglalkozz.



Remélem, nem cigizel, vagy iszol alkoholt, mert akkor sikítok :D

2011. szept. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
14%
az oxigén roncsolja a dns-ünket XDlol ezt ugye nem gondoltad komolyan?
2011. szept. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
mindenesetre odixálódik a szervezetünk, ami uygebár lassú égés, tehát rothadunk, vagyis az oxigén káros. naugye?
2011. szept. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig... az oxigén erős oxidálószer, és szabad gyökös formában a legtöbb molekulát roncsolja. A kezdeti sejtek számára az oxigén rendkívül erős méreg volt. Sőt, mélyen a föld alatt élő szervezetek számára ma is az.


Most ezen lehet röhögni, de ettől függetlenül így van. Tiszta oxigén belégzése hosszabb időn keresztül halált okoz.

2011. szept. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%

22:02- nek

pedig igen.

2011. szept. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 dellfil ***** válasza:
100%

És nagy mennyiségben mennyire káros? :D Ha jól tudom béta sugárzó a trícium. Egy papír lap is leárnyékolja. Különben meg... Vedd már meg azt a szerencsétlen kulcstartót! Ha attól lesz bajod, én déli tizenkettőkor dobszó mellett... bármelyik nagyváros főterén... tudod.

Teljes mértékben igaza van Sir Butchernek. Annyit még hozzátennék, hogy az oxigén a Földön már kialakult élet - fotoszintetizáló élet - "eredménye". Melléktermék. Hogy ne mondjam szennyező anyag. Bezony! Majdnem ki is pusztította magát emiatt az "élővilág". Csak aztán ennek (mármint az oxigénnek) "használatára" szakosodott élőlények is létrejöhettek valamely módon... Akár hiszitek, akár nem. :DDD


dellfil

2011. szept. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, meggyöztetek :) még annyi, hogy nem az alpha sugárzás az amit egy papír lap is megállít? A bétát nem egy vékony aluminum lemez állítja meg? mintha még igy tanultam volna.
2011. szept. 12. 15:46
 8/18 anonim ***** válasza:

1. nem a szervezet oxidálódik hanem a tápanyag tehát nem rothadunk el(láttál már rothadó embert, mert én nem?)

2. nem kezdeti sejtek vagyunk és nem is a föld alatt élünk tehát felesleges azokat az emberhez hasonlítani

3. tiszta oxigén belélegzése pedig az anyagcsere felgyorsulása miatt rossz

4. igen szabadgyökös formában káros de erre valók az antioxidánsok

5. (ez mellékes) a béta sugárzást nem árnyékolja le egy papírlap, hanem egy 5mm vastag alumínium lemez, viszont ha eljut hozzád akkor szépen leszedi a bőrödet (bőraljától)

2011. szept. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 dellfil ***** válasza:

Igen, kedves kérdező, igazad van. Az alfa részecskéket (hélium atommagok) "állíthatja" meg egy papír lap is. Az atommagból származó - neutron alakul protonná - nagy energiájú elektronokhoz (béta sugárzás) kell a fémfólia. :D

De tudod kellett a "drámai elem" a válaszomba, és nem gondoltam végig a "nüansznyi" részleteket. :DD


dellfil

2011. szept. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Rendben:) köszönöm a válaszokat :)
2011. szept. 21. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!