Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy tudom a lázam folyamatosa...

Hogy tudom a lázam folyamatosan lent tartani? 16 hkm

Figyelt kérdés

Légyszives segítsetek!

Köszi!!!


2013. jan. 17. 10:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

Nyugodtan vehetsz be algopyrint, és tusolj óránként-kétóránként langyos vízben, amit közben lassan hűtesz.

Ne legyen túl meleg otthon, inkább öltözz fel.

2013. jan. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Golan Trevize ***** válasza:
26%

Algopyrint NE!


Priznic, ha nagyon nem segít, akkor Panadol, de azt is maximum naponta egyet.

2013. jan. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Na, megjött GT.

Algopyrint DE! Gyerekrovos, nőgyógyász is azt mondta, terhesség és szoptatás alatt is használható. A védőnő pedig azt, hogy a láz, vagy a fájdalom (pl. migrén) sokkal többet árt a magzatnak, mint az arra szedett gyógyszer!

Gyógyszergyárban dolgozom, higgy nekem!

2013. jan. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Remélem sikerül levinni a lázam!

2013. jan. 17. 10:17
 5/14 anonim ***** válasza:
23%

takarózz be jó melegen. két réteg pokróc stb.

az izzadtság hűt! emelett igyál sok folyadékot, meleg teát stb. (mindenképp pótold az izzadással elveszített folyadékot.)

2013. jan. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem múltkor a gyógyszertárban a Panadolt mondták, de csak kifejezetten indokolt esetben. Marad a hűtőfürdő, borogatás, lepedőbe-tekerés. :/
2013. jan. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, 5-ös, de ne csináljon szaunát a kismama, a legújabb ajánlások szerint a gyerekeket sem kell bebugyolálni lázasan, ez a mi gyerekkorunkban (30 évvel ezelőtt) volt divat.

Normál otthoni ruházat, 21 fok, gyakori szellőztetés, lefekvéskor sima takaró. És valóban, sok folyadék, sok C-vitamin, semmi multivitamin, amíg jobban nem lesz.

1. és 3. voltam.

2013. jan. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Golan Trevize ***** válasza:
0%

3-as:

jé, én is gyógyszeripari cégnél dolgozom.

A védőnpő nem orvos, nem hiszünk neki ilyesmikben.

Az összes, általam személyesen ismert háziorvos és nőgyógyász is az Algopyrin ellen van.


Sőt, még a betegtájékoztatójában is ez van:


"2. TUDNIVALÓK AZ ALGOPYRIN TABLETTA ALKALMAZÁSA ELŐTT

Ne szedje az Algopyrin tablettát

[...]

- Szoptatás idején.

- Terhesség első három és utolsó három hónapjában."


A Panadoléban viszont csak ennyi van:


"Amennyiben Ön terhes vagy szoptat, kérje ki orvosa tanácsát a Panadol 500 mg filmtabletta szedése előtt."


Hoppácska!


Mire is akkor a nagy lepontozási hullám?

2013. jan. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Még az éjszakától félek...ha nem tudok folyamatosan felmaradni és felszökik a lázam???

Ngyon nagy baj lehet ebből 16 hetesen?

2013. jan. 17. 10:34
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves GT!

Nálunk 2000-en dolgoznak, nem akkora csoda, ha valaki gyógyszeripari cégnél dolgozik.

Sajnos nem vagyok elájulva attól, ha valakinek a neve előtt ott a Dr., attól még a védőnő is adhat ugyanolyan jó tanácsot.

Mindenki tudja, aki jár a fórumra, hogy vaskalapos, megrögzött kötekedő vagy, bigott homeopátia-ellenes, úgyhogy én nem vitatkozom veled tovább (nem is én kezdtem), csak annyit még, hogy a betegájékozató szerint kb. minden gyógyszer halálos terhesen, holott tudjuk, ez korántsem így van.

2013. jan. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!