Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem lehet ebből gond?

Nem lehet ebből gond?

Figyelt kérdés

Kedves Hozzászólók!


Nagyon aggódom. A 12 héten járok, 83 kilóról indultam, és most 78 vagyok.

Napi 3 hányás, inni is alig tudok, fogmosás kizárva (hányok tőle) Persze szedek vitamint. 3 óra ébrenlét után már álmos vagyok.

Kedden voltam ultrahangon, az orvosom szerint minden rendben, és örüljek, hogy fogytam. Tornázásra gondolni se merek, bár lehet hogy kellene. Szedek vitamint, ennyit tudok tenni.

Nem terveztem a terhességet fogyókúrás programnak, de nem tudok mit tenni. 167 centi vagyok, szóval van súlyfeleslegem, de most a babának szeretnék mindent megadni, első gyerek lesz a családban.


Tornázni is el akartam járni, de még a reggeli felkelés is külön ceremónia, hogy meg ne szédüljek. Van valakinek tanácsa, hogy mit csináljak? Az orvos, meg a védőnő csak vigyorog, hogy ilyen ez a terhesség, de szerintem valami nem ok.

Jövő hétre meglesz a véreredményem is. Talán akkor kiderül valami.


2013. jan. 17. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nyugi, akik túlsúllyal kezdik a terhességet, azok általában fogynak. Én 94 kilóról indultam, 86-tal mentem szülni, egy pillanatig nem fogyóztam, csupán az első 7 hónapom hányásból állt. 82-vel jöttem ki a kórházból szülés után. Ez az 5 kiló egyáltalán nem vészes, a baba megszerzi azt a tápanyagot amire szüksége van, hidd el, ő remekül van ott bent, jól fejlődik. Egyébként a félidő után van már mérhető súlya a babának, magzatvíznek, méhlepénynek, azt mondják, hogy az addigi esetleges hízás nem a baba miatt van. Nyugi, majd sportolni is mész, ha már jobban leszel, lehet, hogy néhány nap, hét múlva elmúlik a hányás, hányinger és végre önmagad lehetsz.
2013. jan. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is teljesen normális a fogyás ilyenkor, ahogy a doki és a védőnő is mondja. Örülj neki, később úgyis felkúsznak a kilók. A babának nem lesz baja. Vitamint szedd, egyelőre nem kell neki más.
2013. jan. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Prbáltál terhesvitamint váltani? Én például az összestől hánytam, egyedül a Hipp Natal maradt meg bennem.

Vasat nem szedsz esetleg? Tejterméket fogyasztasz? Ezt azért kérdem, mert én nem vettem komolyan, hogy a vastbletta után 2, előtt fél órával ne fogyasszak tejterméket(mivel magyarázatot nem kaptam rá csak az utasítás, így nem is gondoltam, hogy komoly oka van...), és egy gyógyszerész ismerősöm világosított fel, hogy azért vagyok rosszul mindig, mert a tej összeférhetetlen a vassal, ezért nem szabad egyszerre a gyomorban lenniük(természetesen ez nagyon le van így egyszerűsítve de ez a lényege).

Kávézol? Fekete teát iszol? A kávé és sok tea is sok gyomorsavat csinál:(.

2013. jan. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak akik ilyen rosszul élik meg a terhesség elejét ((én is))... Szedd a vitamint és ami még fontos, hogy igyál folyadékot amennyit bírsz! Nekem a szénsavas víz jött be amúgy a simát nem bírtam.. Kitartás!!
2013. jan. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az első 4 hónapban reggel, este hánytam.-7 kg.Nekem is van feleslegem így nem aggódom.Most 26 hetes vagyok ,csak este hányok már.A súlyon nem csökkent azóta.Én gravidát szedek és napi 2x2 magne B6-ot.

Próbálj meg inni,mert az fontos,hogy ki ne száradjatok.Gyakran keveset...hátha.

Biztosan minden rendben lesz.Boldog babavárást kívánok! :)

2013. jan. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel semmi gond.Ez teljesen normális,hogy az első trimeszterben fogy a kismama,mert rosszul van,hányinger,hányás,étvágytalanság gyötri.

Én a 16. hétig hánytam,napi 4x-5x és 9 kilót fogytam le.

Miután megszüntek a rosszullétek,ujra tudtam enni és jöttek is a kilók.Végül +16 kilóval mentem szülni.

Ugyhogy emiatt nem kell aggódnod!!

2013. jan. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Milyen vitamint szedsz?

Én pl. a gravidát kihánytam és mindig rosszul voltam tőle, ha üres gyomorral vettem be.

Próbálj meg magneB6-ot szedni. Nekem a védőnőm javasolta mert a magnézium enyhíti a terhestüneteket.

2013. jan. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem az segit ha reggeli hanyas utan iszok 1-2dl colat,es utana eszek valamit,bar nehez nekem is ennem mert nem kivanok szinte semmit.
2013. jan. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tipp: Nekem a salvus víz sokat segít a gyomorfájás, -sav, -égés, sőt még a hányinger ellen is, más semmi nem hatott ennyire. Próbát megér. 4es voltam
2013. jan. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia.

Bár én is fogytam volna.Én nem hánytam egyszer sem idáig,és szerintem már nem is fogok :)

Én fogyás helyett híztam,kereken 10 kilónál járok. :/ Úgyhogy örülj,hogy te fogytál!!Engem már a védőnőm kórházba akar fektetni a súlyom miatt.

78,5 kilóról indultam és már 88,5 kiló vagyok :/


24+2 hkm

2013. jan. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!