Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A toxoplazma, treponeuma és a...

A toxoplazma, treponeuma és a cytomegalovírus fertőzést hány hetes terhességnél nézik a vérben?

Figyelt kérdés

Talán a 12. héten?

Ezek elvégzése előtt kell elmenni a nőgyógyászhoz + vérvételi papírért?

Ezekhez a vizsgálatokhoz a védőnőm küldött a páromtól papírt,de nem üzent semmit,csak,hogy majd a dokitól kérjek laborbeutalót.


2013. jan. 17. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Eddig fogalmam nincs hogy nézték-e, de a 24. héten nézik, az biztos.


Kétlányos 23hkm.

2013. jan. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Hát akkor nem tudom...én még az elején vagyok,de már ezeket a papírokat kaptam.

2013. jan. 17. 19:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Toxoplazmát nálam a 12. héten néztek, és hepatitiszt is. A többit még nem. Nekem a háziorvos írta a beutalót, és nem izgatta különösebben, hogy terhességi vérképről van szó, ezért csak a szokásos dolgokat jelölte be. Aki levette a vért, az jelölgetett be egy csomó mindent (részben a nőgyógyászom által írt lista alapján), hogy ezt is, azt is szokták. Ehhez képest a hepatitiszt most írta rá a beutalómra a nőgyógyász, az AFP-vel együtt, pedig már egyszer benne van a kiskönyvemben, hogy negatív. Szóval van kavarodás. :)

Szerintem ne aggódj, a nőgyógyászok tudják, hogy mit kell nézetni, és a kiskönyvben is látszik, ha valami nincs meg. Viszont, ha a beutalót nem ő írja, akkor azért ellenőrizd le, hogy tényleg szerepel-e rajta minden, aminek kell, ne járj úgy, mint én. :)

2013. jan. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Toxo és trepo a 12. heti genetikai laborral néznek, cytot meg a terhesség alatt bármikor lehet, de jobb minél előbb. Cytot nem minden doki kér. Nekem pozitív lett, rohangálhattam miatta a genetikai tanácsadóba.
2013. jan. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Én 24+2 hetes vagyok,és nekem még nem néztek toxoplazmát meg ilyen vírusos dolgokat.Terhelésesre is csak 26 hetesen kell mennem,hacsak akkor nem-e fogják megnézni,mert a védőnőm a beutalón x-elt pár dolgot,hogy miket nézzenek meg.

2013. jan. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21 hetes vagyok. Eddig nem nézték, és nálam nem is nézték volna rutinszerűen egyáltalán. Most viszont elküldtek, mert gyanúsnak tűnt a dolog (sok magzatvíz, akár ez is okozhatja), így voltam (szerencsére negatív), de amúgy nem lett volna ilyen vizsgálatom. Máshol tényleg rutinszerűen csinálják?
2013. jan. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utsó vagyok, mlg annyi, hogy ez a 3. terhességem, és az első kettőnél sem nézték.
2013. jan. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 5. terhességi héten nézték a CMV-t és a toxoplazmát is.
2017. febr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!