Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama akin a...

Van itt olyan kismama akin a terheléses vércukort mérést újra csináltatta a doki? Mi volt az oka?

Figyelt kérdés
Ma mentem a dokihoz hogy megadja a beutalót a 30 hetes laborra.(vérkép,pisi,vércsoport) erre mondta hogy menjek el ismét a terheléses vércukormérésre.S amikor megkérdeztem miért kell,azt mondta hogy csak mert kell. De tényleg létezik ilyen? Első terhességem során 4,3-és 6,3 volt, most 4,4 és 4,2 a terrhelt érték...Védőnő szerint nagyon éhes lehettem s azért mernt lejjebb a terhelt érték. Köszi hogy elolvastatok!:)
2013. jan. 17. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Terhesen gyakori, hoyg lejjebb megy mert olyankor mindenkinek magasabb az inzulinszintje, nem tudom minek kérhetett újat.
2013. jan. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, hogy én nem mennék el amíg nem ad valami elfogadható választ rá. A terheléses cukor terheléses nagyon rossz hatással van a hasnyálmirigyre és évente max egyszer szabad csinálni.
2013. jan. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem egész terhességem alatt alacsony volt a cukrom és a terheléses cukor után is alacsony volt. Nekem nem kellett újra mennem, bár lehet, hogy kellett volna, mert az egész cukros löttyöt kihánytam 1 óra múlva. :/
2013. jan. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"A terheléses cukor terheléses nagyon rossz hatással van a hasnyálmirigyre és évente max egyszer szabad csinálni."


ez csak akkor igaz ha van valami problémád. Egyébkét nem ártalmasabb a terheléses cukor vizsgálat ming meginni egy nagy pohár kólát meg benyomni egy tábla csokit egyszerre. Csak ellenőrzött keretek között, pontos mennyiséggel történik.


Lehet hogy arra gyanakszik a dokid hogy elcserélték az eredményeidet, mert az nagyon ritka hogy terhesen a második alacsonyabb mint az első. Ez ugyanis arra utal hogy abnormálisan sok inzulint termel a szervezted, terhesen viszont pont a fordítottja szokott bekövetkezni, azért is csinálják a vizsgálatot. Szerintem inkább menj el megint, nem lesz semmi baja a babának tőle.

2013. jan. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja és az első válasz sem igaz, terhesen pont hogy több inzulint használ fel a szervezted, ezért többet kellene termelni, de ez nem szokott bekövetkezni, ezért van hogy sokaknak ilyenkor megnő a vércukorszintjük. Én terhességi cukros voltam, sajnos tudom miről beszélek. Az első két válasznak ne higgy :(
2013. jan. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De a hasnyálmirigyet mindenképpen megterheli ekkor cukor löket. Káros, és nem szabad egy évben többször cisnálni, nem én találtam ki, dokik mondták, meg a laborba is rákérdeznek mikor mennem kell, hogy ugye egy éven belül nem volt.

És pont butaságot írsz. Normális esetben az inzulin szint megemlkedik terhesen ezért gyakori, hogy leesik a terhes cukor szint, akinél nem termel elég inzulin a szervezet ott alalkul ki a terhességi cukor betegség. informálódj mielőtt mondassz valamit.

2013. jan. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a vizsgálat során 70 gramm orvosi cukrot fogyasztasz el, amiben pont 70 gramm cukor van. Az nem olyan sok. Megfelel bármilyen más egyéb ételnek, ami 70 gramm cukrot tartalmaz. Egy tábla csoki 100 gramm, sok embert ismerek aki egyszerre bevág egyet, és megiszik hozzá két pohár kólát. Ebben pont benne van az a cukormennyiség ami a terheléses vizsgálaton. Nem azt mondom hogy egészséges, mert baromira nem az, de egy alkalomtól még nem lesz senkinek baja.


És nem hülyeség amit írtam. Konkrétan a méhlepény inzulinfelhasználása növekszik a terhesség előrehaladtával, ezért a szervezetnek folyamatosan egyre több és több inzulint kell termelnie ahhoz hogy ugyanazt a vércukorszintet fenntartsa és ne emelkedjen meg a cukor. A terheléses cukor vizsgálatot azért csinálják, hogy megnézzék nem magas-e a vércukor szint, mert a terhességi cukorbetegség lényege az. Ebből elég egyértelműen következik, hogy a terhesek cukorbetegek szoktak lenni, ami pont hogy kevés inzulint jelent, nem túl sokat. A túl sok inzulin inzulinrezisztenciát jelent, de ez inkább terhességen kívül fordul elő. Nekem volt mindkettő, illetve az inzulinrezisztencia van is, tudom mit beszélek. Hidd el informálódtam, plusz logikusan is gondolkodom. :-)

2013. jan. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen csak, hogy a csokiban nem szőlőcukor van és a kólában sem. És a szóló cukor sokkal hirtelnebb emeli meg a vércukorszintet. Igen akinek nincs elég inzulinja az lesz cukor beteg, de általában a terheseknek magasabb az inzulinja és alacsonyabb a cukra, akkor van baj ha nem elég magas az inzulin.
2013. jan. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!