Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS! Elvesztem a különbörő...

SOS! Elvesztem a különbörő kötelező szűrések világában? Első baba, a többi lennt.

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm a válaszokat. Szóval találtam egy céget ahol a vérvételes Down-kór szűrés a Komplett Genetikai 4D Ultrahang 11 900Ft.Jövőhéten nekem ezeket el is kell intéznem, mert ma vagyok 11+5. Még ma lehet akciósan kupont venni rá. Na most amit még ajánl akcióba, Komplett Genetikai 4D 15-17. héten tripla teszttel ez is a fenti összegért. Kupont kell rá vásárolni, ami ma jár le. A 12 heti szűrőset mndeképpen megveszem, mert ahogy szétnéztem a sima kombinált teszt sem olcsó, s emellé még ott 4D UH-s genetikai.

A második lehetőséget a triplatesztest is megvennétek?


Meg milyen teszt, vizsgálat majd ami még kell, és jobb maszekben csináltatni, mint sztk-ban?



#genetikai ultrahang #kombinált tesz
2013. jan. 20. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ez a down-kór szűrés, kuponvilágos ugye?

Ezeknél az a lényeg, hogy FMF vizsgával rendelkező személy végzi, az az igazi...és itt ezt írja... (az államinak ehhez sajnos köze sincs)

Ezzel jobban jársz, mint ha állami helyen csinálnák, mert ott is 12.000 a vérvétel hozzá. Jah, és nekem teljen el is szúrták, mondjuk nem is csodálkoztam, mert kb 2 percet vett igénybe az UH. Úgyhogy utána 30.000-es genetikai uh-ra és kiterjesztett kombinált vizsgálatra kellett mennünk magán úton (FMF protokoll szerint természetesen).

A Tripla tesztet nem ismerem, nekem nem csináltak olyat, szerintem ha a 12. hetit profik csinálják, és jó az eredmény, akkor az elég.

Mert nekem ugye az államin közepes kockázat jött ki, a kiterjesztettem meg már nagyon jó eredmény lett, és a genetikus azt mondta, hogy nem kell további vizsgálat, de ha megnyugtat, akkor a 20. héten csináljunk még egy genetikai UH-t, így is lett...ott is minden rendben volt...

Én nem mennék tripla tesztre....

A 16. heti AFP úgyis kötelező sajnos...

2013. jan. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem szükséges a tripla.
2013. jan. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

:) Igen a kuponvilágos. :)

Nagyon kösznöüm a válaszod! Nem akarom a genetikai UH-t sztk-ban csináltatni, mert van is a családban down szindrómás, s pont nagyon taszít az sztk futószalag, és nem bízom benne. Sztk-ra járok különben,majd félidőtől váltanék mszekra, vagy az utolsó trimesztertől. S spec a doki sem mondta a qrva nagy rutinjába, hogy egyáltalán mi az a kombinált tesz, sőőőt semmit. :-/ Még jó, h van az internet, így rátaláltam egy kórház honlapján, hogy a kombi tesztet a 11+0 és 12+6 közötti időszakban a legjobb megcsinálni. Utána már nem olyan pontos. Így jöv héten muszáj elmennem erre.


Ezzel a triplával is most találkoztam először.. :O Ezt még mindig nem tudom mi fán terem.

2013. jan. 20. 12:21
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


itt azt írja, hogy

"Ez az egyik legrégebben alkalmazott, legelterjedtebb és Magyarországon is legnagyobb számban végzett Down-kór szűrővizsgálati módszer. Bár hatékonysága nem éri el a már rendelkezésre álló fejlettebb szűrőmódszerekét, alacsony költsége miatt valószínűleg még sokáig preferált marad."


Nah, én ezért sem mennék el :)

1. voltam

2013. jan. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Még 1 köszönöm! :)
2013. jan. 20. 12:59
 6/6 A kérdező kommentje:
Na szerdára kaptam időpontot.... Kihagytam a kuponoldalt, felhívtam őket. Baromira izgulok már most, különösen, hogy az előző missed lett... :-/ Már attól ideges lettem, hogy bejelentkeztem... Pár nap és kiderül ő meg van-e. :-/ Utoljára 9+3-on voltam UH-n, akkor minden oks volt. Múltkor már akkor nem élhetett szegény. Jajjjj nagyon kész vagyok. Bocs, tudom semmi köze a kérdésemhez de ki kellett írnom magamból.....
2013. jan. 20. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!