Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hasznos vagy felesleges a...

Hasznos vagy felesleges a mellbimbóvédő szoptatáshoz? Érdemes az elejétől használni? Milyen árban lehet kapni és hol?

Figyelt kérdés
2009. aug. 30. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen felesleges. Csak akkor kell, ha befelé forduló mellbimbód van.
2009. aug. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem vettem, mert úgy gondoltam, hogy teljesen felesleges. Amikor a kisfiam már a kórházban sebesre szopta mellbimbómat, akkor vetettem a párommal. Tescoban vette, úgy 800 Ft körül volt, 2 db-os csomag.

2009. aug. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én alapból nem vettem és ha jól megy minden, akkor nem is kellett volna. De nem indult be a tejem, rengeteget volt a babám cicin és ha épp nem volt rajta, akkor fejtem, hogy még több legyen az inger és így a mellbimbóm egy hét után már nagyon érzékeny lett. (Nem vérzett, nem repedt ki, csak éppen akkora lett, mint a hüvelyujjam, izzó vörös és ki is ázott, nagyon fájt, szinte égett.)

Akkor ment el a férjem venni bimbóvédőt, a fiam tudott vele szopni, viszont engem kicsit zavart, anélkül jobb volt szoptatni. Mondjuk már nem sokáig volt rá szükség, mert két hetes korára eljutott odáig a babám, hogy nem volt hajlandó bekapni a cicimet, mert még akkor sem volt tejem, úgyhogy csak fejtem, amihez meg nem kellett pumpa. (És persze tejem sem lett egy csepp sem, még két hétig fejtem, mint az őrült, de nem indult be.)

Szerintem első körben próbálj meg anélkül szoptatni, mert szerintem a baba is könnyebben rá tud csatlakozni és intenzívebben tudja szívni bimbóvédő nélkül, készülj fel, hogy az első pár napban lehet, hogy kellemetlen lesz a szoptatás (azt mondják, hogy ha jól van rárakva a baba, akkor nem fáj, ennek ellenére az én babám tutira jól volt cicin mégis fájt az első napokban, hiszen még edzetlen volt a bimbóm). Viszont, ha sebes lesz, vagy nagyon érzékeny, akkor még mindig tudsz venni, a férjed is könnyen megtalálja, nekem is a férjem vette és elboldogult vele.

2009. aug. 31. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne vegyél, csak akkor, ha kell, akkor viszont nagyon jó.

Nekem befelé forduló mellbimbóm van és elég kicsi udvara, a szülészeten a védőnő kapásból hozta rá a bimbóvédőt, mert folyton kijött a babám szájából.

2 hónapig szoptattam így a kislányomat, most 3 hónapos és 1 hónapja bimbóvédő nélkül szopizik.

Arra jó, hogy a problémás mellet kifordítja, kiemelkedik a bimbó és utána a gyerek már könnyebben boldogul vele.

2009. aug. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szétázott és repedt a mellbimbóm, iszonyatosan fájt, a bimbóvédővel hamarabb begyógyultak a sebek, de sajna a lányom később nem volt hajlandó enélkül szopizni, így 9,5 hónapig csak azzal szoptattam. Kicsit kényelmetlen volt állandóan ügyelni rá, hogy steril legyen, ne felejtsük otthon stb... de nem érdekelt, ha így szopott a lányom.
2009. aug. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem befelé forduló, de nagyon pici a mellbimbóm, így a kezdetektől bimbóvédőzünk, avent (talán 1600 körül volt). Tesco-ban -van más féle is- és dm-ben láttam már. Nekem nem segített senki a kórházban, csak hagytak a sikertelenségemben vergődni 2 napig.
2009. aug. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kíváncsi leszek, vajon nálunk mennyire lesznek majd segítőkészek a szoptatásnál a kórházban, sok helyről hallom, hogy nem segítenek....
2009. aug. 31. 09:28
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: kedvesen, de határozottan kérni kell a segítséget. Nekem akkor segítettek, de nem túl finomak és lelkesek, már bocsánat.
2009. aug. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem felesleges egyáltalán
2014. júl. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Használni csak akkor érdemes, ha kisebesedne

a m.bimbó

2014. júl. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!