Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az erős gyomorégés mennyire...

Az erős gyomorégés mennyire jellemző terhességi tünet?

Figyelt kérdés

A 13. hétben járok és nagyon ég a gyomrom. Más kismamánál is előfordul ez vagy nem annyira a terhességem, inkább a (korábban már tünetmentes) refluxom a ludas?


vagy mindkettő...


köszönöm, ha segítetek :)



2013. jan. 20. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Természetes azt mondják......


Én is refluxos voltam és hát 2 szer volt eddig gyomorégésem. 14 hetes 5 napos vagyok.

Inkább a hányinger jellemzőbb....de az sem minden napos.

2013. jan. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem pl csak olyan 26-27 hetesen kezdett el iszonyatosan égni a gyomrom akkorra már eléggé fent volt és nyomta...de van akinek jóval hamarabb szerintem ez normális dolog és elég gyakori is terhesség során...
2013. jan. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem terhesség előtt szinte sosem égett a gyomrom, évente max ha kétszer volt, hogy valamitől savam lett.


Úgy a hatodik héttől jó pár héten át nagyon égett a gyomrom, ha éhes voltam, attól, ha ettem valamit (bármit) attól.

Úgy a 11. hét után kétóránkénti megéhezés jött rám, ha nem ettem azonnal, akkor éreztem, hogy fortyog a savam... :( Reggel pedig ha felkeltem, ugye órák óta nem ettem, akkor már rosszul voltam a savamtól, futottam a WC-re hányni, de nem jött ki semmi.


Most 14 hetes vagyok, kicsit jobb lett. De még mindig a legkülönfélébb ételektől van savam.. Szóval szerintem "természetes".

2013. jan. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Refluxos voltam, az elején rettenetesen égett a gyomrom, a közepén egyáltalán nem, a végén meg újra keményen. Szerintem ez alkati kérdés is.
2013. jan. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is refluxos vagyok, az elején mintha elmúlt volna, már szinte el is felejtettem, aztán a 14. hétben meg előjött, és sokkal rosszabb lett, mint volt. Azóta hol van gyomorégés, hol nincs. Nem találtam összefüggést sem az elfogyasztott ételekben, sem abban, hogy mikor ettem. De ilyenkor sokszor annak is előjön, aki alapvetően nem is volt refluxos.
2013. jan. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én 17 hetes terhes vagyok, és volt idő mikor elmúlt előtte. De most újra előjött. Mindennapi émelygés és gyomorégés megvan. Kitartás. :)
2013. jan. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!