Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy van az h a fogadott...

Hogy van az h a fogadott orvosok pénzt kérnek a szülésért?

Figyelt kérdés
Azt megértem h ha valaki magánrendelésre jár akkor ott fizessen mert nyilván a doki is fizet bérleti díjat meg az eszközökért stb.De amikor a kórházban a kórház eszközeit használja stb akkor azért miért kell fizetni?Azt is megértem h pénzt kér akkor ha munkaidőn kívül kell bejönnie na de azért nem sok egy kicsit 80-100 e Ft?
2013. jan. 21. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Szülésért azért kell fizetni, mert akkor az orvos kitüntetett, nagybecsű figyelmét, és a drága idejét fizeted meg, hogy munkaidején kívül ott "szenved veled". Röhej.
2013. jan. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

De, sok :( és hány esetről hallani, hogy megindítja a szülést pár nappal korábban, mert indul a gépe...


Egyébként a "készenléti díjat" kell megfizetni. Mondjuk nem értem én se, hogy miért, hiszen a legtöbb fogadott doki csak kb. a kitolási szakasz elejére megy be a kórházba, és utána is csak a műszakjában néz rá az anyukára.

Persze vannak kivételek :)

2013. jan. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Én nem fizettem 80-100 ezret. Csak 40et. Nem minden orvos kér ennyit. LEgalább is itt vidéken nem. Egyébként a szabadidejét kell megfizetni ha felfogadod, nem az eszköz használat díját.
2013. jan. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Vidéken azért nem mindenütt ennyi a tarifa.Viszont én láttam,hogy akinek nincs orvosa,azt bizony teljes egészében a természetre bízzák.Ha 12 órát vajúdik,vagy többet,akkor sem tesznek semmit,hogy könnyítsenek a helyzetén.Én nem mernék belevágni fogadott orvos nélkül.
2013. jan. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És ha a munkaidejében szülök amikor amúgy is bent van?Erre miért nincs vami kitalálva?
2013. jan. 21. 14:53
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha fogadsz egy orvost,akkor vállalod,hogy megfizeted a tarifáját.Ha nem,akkor rád jön a szülés,bemész a kórházba,és ellát az,akinek épp tart a munkaideje.Ez azért ennyire nem bonyolult.
2013. jan. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Ez megint olyan kérdés amin tök felesleges. Ha te igényt tartasz fogadott orvosra akkor fizesd meg ha nem akkor teljesen ingyen megszületik a baba az ügyeletes orvosnál.

Ez nem kötelező ez csak egy lehetőség, amivel lehet élni.

2013. jan. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszaj orvost fogadni. En fogadtam, mert igy ereztem magunkat biztonsagban. Az orvosom a vajudas alatt is tobbszor megezett, a szulest levezette, utana ellatott. Ha komplikacio van, cselekszik. Nekem ez megert annyit, amennyit fizettem neki. Keszenletben volt ejjel- nappal es hetvegen, meg akkor is, ha eppen ugyeletben szultem volna nala.
2013. jan. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
én nekem az nem tetszik az egészben hogy miért kell azt mondani hogy 80000, ha megkérdezed hogy lenne e melletted szülésnél valószínű hogy pénzt is akarsz neki adni, de nem mindenki engedhet meg magának 80ezer ft-ot, mint pl én sem de sokkal nyugodtabb lennék ha lenne saját orvosom 30-40 ezret adnék, de 80-at túlzás
2013. jan. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érthető, hogy ezért pénzt kér az orvos. Nem is értem, hogy miért nem legális.

A TB-ben az van benne, hogy ha bemész szülni, akkor az ügyeletes orvos ellát. Ha neked nem felel meg az ügyeletes orvos, és az a kívánságod, hogy márpedig az XY vezesse le a szülést akkor is, ha éppen nem dolgozna, akkor szerintem teljesen jogos, hogy pénzt kér érte.

Ez túlóra. Téged ha behívnak a munkahelyedre a munkaidődön kívül, akkor jogosnak érzed, ha nem adnak érte pénzt?


Az más kérdés, hogy az árak szerintem is erősen el vannak szállva. 80-100-120 ezer egy szülésért sok.

De abban szerintem nincsen semmi, hogy fizetni kell érte. Inkább tényleg azt nem értem, hogy ez miért nem legális.


Szerintem úgy kellene, hogy ha az ügyeletesnél szülsz, akkor az ingyenes. Ha fogadott doki, de éppen akkor ügyeletes, és amúgy is ő vezetné le a szülést, akkor is ingyenes.

Ha meg pluszban be kell jönnie miattad a munkaidőn kívül, akkor fizetős.

2013. jan. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!