Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van abban az esetben, ha...

Mi van abban az esetben, ha van fogadott dokim, akihez rendszeresen járok, de útközben kiderül, hogy nem tudom kifizetni az előre "megbeszélt" összeget a szülésért?

Figyelt kérdés

Van fogadott orvosom, akihez már évek óta járok, így most terhesgondozásra is (természetesen magánrendelőbe,pénzért minden alkalommal). Amikor kiderült, hogy babát várok, elmondta, hogy melyik kórházhoz tartozik és, hogy nála mennyibe kerül a szülés. Tehát korrekt volt,mert az elején közölte az információkat.

Na most mi van abban az esetben, ha útközben kiderül, hogy anyagilag mégsem engedhetjük meg ezt a nem csekély összeget? Ezt hogy közöljem az orvossal? Ilyenkor nem lesz jelen szülésnél? Utólag ebből nem adódhat kellemetlen szitu?


2009. márc. 17. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Sya!

Egy pár kérdéssel lejjebb én is pont erre voltam kiváncsi:)!

Én inkább még idöben lemondom mint hogy utána meg kellemetlenül érezzem magam esetleg ha nemtudnék adni neki!

Nemhiszem hogy nagy különbséget tesznek a betegek között legalább is bizom benne:D!

2009. márc. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Hát én igy jártam a 4.babám születésekor.Szépen bementem szülni,azt a varratszedéskor sajnos kevesebb pénz került a boritékba.Mikor visszamentem a hathetes ellenőrzésre,az orvosom ugyan olyan kedves volt,mint előtte,nem kérte,hogy pótitsam a pénzt.Az ilyen előfordul,emberek vagyunk,ők is megértik!Vagy lehet csak az én orvosom ilyen?
2009. márc. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

mindenképpen szólj neki, hogy nincs ré anyagi kereted. Akkor vagy azt fogja mondani, hogy nem is megy be a szülésdre, vagy rendes lesz és elvállal kevesebbért is. De jobb előre tisztázni- így Te is tudod,mire számíthatsz.

2009. márc. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én most kérdeztem meg tőle az árat, bár már sejtettem.Mivel sokan mondják, hogy a vizsgálati díj 10-szerese.Anyagilag mi sem állunk most jól.Így gondoltam megmondom neki, hogy akkor az ügyeletes dokinál szülök, de ő közölte velem, hogy a szülés ennyi és kész, ezt ő megérdemli, mert összehozta a babát.Amúgy minden alkalommal szép kis összeget adok.Rendesen úgy éreztem, hogy meg ne merjem tenni hogy nem nála szülök...Eddig mindíg rendes volt, de most csalódtam benne.

Jobb mindent előre megbeszélni:))

2009. márc. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, természetesen mindenképp időben szeretnék szólni a dokinak, a legközelebbi találkozás alkalmával. Nekem elsősorban az a kérdés, hogy mennyire "van szükség" az orvosra mondjuk egy átlag szülés alkalmával. Mindenkinek mások a tapasztalatai.

De majd megírom, hogy Ő mit mondott.

2009. márc. 18. 07:31
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem a dokim azt mondta a vizsgálatra és a szülésre is annyit adok amennyit tudok ö nem szabja meg az árat.én már meg kérdeztem töle 5 hetes terhesen mit mennyiért vállal.de szerintem közöld vele idöben a dokiddal hogy anyagilag neked sok amit ö kér.
2009. márc. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!