Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabetes? Mennyi a...

Terhességi diabetes? Mennyi a határérték?

Figyelt kérdés
Ma kaptam meg a terheléses cukor vizsgálat eredményét.Glükózt kellet innom, majd 2 órával utána visszamenni újabb vérvételre. Az éhgyomri vércukor szintem teljesen jó (4,4), a 2 órával utáni 7,7. Az interneten határértéknek hivatalos oldalon 7,8-at olvasta. Tudom hogy ehhez is közel van az én értékem, de az eredményre pedig az van írva hogy 7,5-ig normális.Akkor most hol a határ? Nem értem, hogy egyáltalán hogy lehet különbség ezek között, és ez miért nem országosan egységes érték?
2013. jan. 22. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:
én is úgy tudom hogy 7,8ig jó, szerintem egy enyhébb diétát biztos javasolni fognak, egyik ismerőmnek 7,2 volt és ott is elküldték dietetikushoz hogy diétázzon szerintem orvosa válogatja
2013. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia!


terhelés után a határ 7.8.

téged tuti h diétára fognak,hányadik hétben vagy?

2013. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Persze én is gondoltam, hogy diéta lesz a vége, de gondolom azért nem olyan szigorú, mivel "nem annyira magas" az értékem. Nem is ezzel van igazából a problémám,inkább csak az háborít fel, hogy hogyan lehet eltérés a megadott határértékek közt? De végül is a lényegen nem változtat, mert így is úgy is odafigyelést igényel majd ez a dolog.24 hetes vagyok egyébként.
2013. jan. 22. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!