Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap voltam dokinál, és...

Tegnap voltam dokinál, és most nem fejvégű a babám. Van rá esély, hogy vissza fordul?

Figyelt kérdés
35 hetes vagyok, és nincs fogadott dokim, se szülésznőm. ha nem fordul be a baba akkor császár lesz (gondolom). március 1. vagyok kiírva, ilyenkor mi a teendő? aznap bemegyek a kórházba? vagy hogy működik ez? tudnátok segíteni nekem? van még helye, hogy beforduljon a helyes irányba? nagyon elkeseredtem :(
2013. jan. 24. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Azt az orvost kell megérdezned, aki megvizsgál a rendelesen!

Ha beindúl a szülés, jönnek a fájások, bemész ankórházba, megmondod hogy legutóbb még nem volt befordúltam a baba, s majd ők eldöntik mi hogy lesz!

2013. jan. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

a dokit is megkérdezem természetesen, 2 hét múlva megyek nstre. ez most csak amolyan "tűzoltás".

tegnap elmaradt, mert nem mondott semmit, csak a kiskönyvembe írta be, azt meg csak azután néztem meg, hogy kijöttem tőle :( öreg hiba...

2013. jan. 24. 10:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát két esélyes nyilván!:)

Az én dokimnál már volt olyan eset,hogy vajúdás közben fordult meg a baba! Szóval nem lehetetlen!

2013. jan. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még van esély a megfordulásra, érezni fogod, mert már elég nagy. Néha szülésnél tudnak kicsit segíteni, megfordítani, de azért az egy kicsit szadi.
2013. jan. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem a 29. héttől faros volt a kisfiam, nem volt fogadott orvasom. 39 hetesen indult be a szülés. Bementem a kórházba, mondtam, hogy mi van, meg is állapították, hogy igen, nincs befordulva, és már készültek is a császárra. Ennyi. Ha meg nem születik meg a kiírt időpontig, akkor úgy is naponta nst/ctg-zés van. Nálunk úgy lett volna, hogy egyik nap az sztk-ba, másik nap az illetékes kórházba kellett volna mennem vizsgálatra. Ezt majd úgy is mondják neked, ha már ott tartasz.

Még van esély, hogy beforduljon, persze egyre kevesebb. A lényeg, hogyha megindul a szülés, illetve ha már túlhordod és indítani kell, és nem fejvégű, akkor nem fognak arra várni, hogy esetleg vajúdás közben beforduljon, és nem valószínű, hogy kézzel megfordítják, nem szeretnek kockáztatni, úgyhogy akkor császározni fognak. De ne legyél elkeseredve, az kevésbé fontos, hogy milyen módon születik meg, az a lényeg, hogy minden rendben legyen veletek. És nem olyan vészes az a műtét, mint amilyennek így elsőre hangzik.

2013. jan. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Már sokszor leírtam az én esetemet itt az oldalon: az én kisfiam 38 hetesen fordult be. :) Szóval van még esély. Ja, és én nem éreztem, amikor befordult, mondjuk nekem harántban volt előtte, lehet, hogy ezért.

Ennek ellenére császárom lett, más okból, de egyáltalán nem bánom, egészséges és ez a lényeg.

2013. jan. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom még nincs a dologról, de az egyik terheskönyv azt írta, hogy ilyenkor az úszás segíthet, a vízben valamiért könnyebben befordul a baba. Meg hallottam olyat, hogy valami masszázs-félével fordították be. De az előzőek alapján magától is befordulhat még. Hátha.
2013. jan. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én Kisfiam is farfekvéses volt. Nem fordult meg. Ez nagyban függ a babád méretétől és az alkatodtól. Az én babám nagy volt, én pedig alacsony és vékony vagyok. Egyébként még megfordulhat!

Nekem nem volt fogadott orvosom, szülésznőm igen, ő mondta, hogy a 36 hetes uh után dönthetnek programozott császár mellett. Nekem a 36 hetes uh-n nem mondtak erről semmit, azt mondta az orvos ahogy rám nézett, hogy bennem nem fog megfordulni, de lehet farosan babát szülni... Na én ettől rettegtem.

37+1-nél beindult a szülés este, éjjel az ügyeletes orvos csinált ultrahangot és a babám méretei alapján a császár mellett döntöttek, de azt mondták, hogy egyébként 3,5 kg alatt meg szokták próbálni a faros szülést.

Ez Székesfehérváron volt

2013. jan. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!